Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

cara

in general nu-s frustrata cand am musafiri, da' acu sunt!

aveam programare la cosmetica azi si miercuri la coafor. si in perioada asta nu pot sa ma reprogramez, ca toata lumea vrea sa se imbunatateasca de sarbatori, deci nu e loc.

deci amu' ma-nervez!  >:( >:( >:(



dorinas

Pai lasa-le papa si cu scuzele de rigoare si du-te si te "imbunatateste" ca ai o singura viata si musafiri o sa mai ai.

myky

Quote from: cara on December 14, 2009, 08:58:01 AM
Quote from: Ella on December 14, 2009, 08:08:12 AM
Ti-ai deschis pensiune?  ;D

cred ca pot zice ca da, is "pensionara"!   ;D

Quote from: myky on December 14, 2009, 08:20:19 AM
taman acusi cand ziceam sa trec si io pe la tine, te vaieti de musafiri :D :D

deci unde-ncap 5 incap si 6, te astept!  :D

:-*
e posibil sa am drum, inca nu stiu, te anunt daca se intampla, macar de-o cafea in brasov.

cu programarea la infrumusetare, nu-ti dau sfaturi, daca esti capabila sa te gandesti la tine ( prin natura ta genetica sau educativa, adica de la mama ta), lasi tot si te duci, daca esti din aia care se sacrifica pentru binele altora ( vezi io, si asa NU), sfaturile sunt inutile.

lala

Quote from: cara on December 14, 2009, 07:56:42 AM
Quote from: Ella on December 13, 2009, 08:27:56 PM
Da da, cine ne arata hibi super tari acu ceva vreme?...eu nu uit. :D :D :D

:-* :-* :-*


am si io doi hibi mai de soi si-mi scoateti ochii cu ei  :D vai muma mea!   :D

:-* :-* :-*


Quote from: Fleur on December 13, 2009, 08:28:34 PM
Da'-ti dai seama cum facem noi cand vedem ce minunatii gatesti tu Cara! N-am emoticon potrivit!!!!  :D

da' daca-ti spun ca m-am cam saturat de musafiri, ma mai invidiezi? uite, azi imi vin 5 persoane, care stau pana joi. sper sa plece joi, pentru ca joi seara imi vine alta familie care sta pana duminica. luni imi vine alta serie care sta pana joia urmatoare. crezi ca daca le dau doar gris cu lapte si ceai, mai vin la anu'?  ::)


poate fac un experiment...   :D


mey,da cat e un sejur la tine  ??? ??? ??? ???,vad ca ai clienti nu gluma ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

costieanuconstantin

Quote from: cara on December 14, 2009, 09:12:56 AM
in general nu-s frustrata cand am musafiri, da' acu sunt!

aveam programare la cosmetica azi si miercuri la coafor. si in perioada asta nu pot sa ma reprogramez, ca toata lumea vrea sa se imbunatateasca de sarbatori, deci nu e loc.

deci amu' ma-nervez!  >:( >:( >:(



vezi , asa se intampla daca nu ai inca nora ta proprie in dotare , ta aranja ea un pic ,nu mai aveai nevoie de saloane de imfrumusetare , si daca o "educai " un pic sa va certati taman cand aveai musafiri ,te scapa si de grija asta !!!  :'( ;D ;) :D :-*

penelopa

Nu, bade Costeo,  nu cred c-o aranjează pe Cara modelul de  "cântăreaţa cheală".  ;D

georgette

Sub nici o forma nu renunta la tine pentru musafiri! Gandeste-te ca asa cum intri in noul an..o s -o tii tot anul viitor  ;D deci poate asta te mobilizeaza  :D si te convinge ca nu se darama cerul cateva ore daca stau fara tine..oricum placerea  revederii va compensa asteptarea!(dar ,oare musafirele nu au si ele acelesi "griji"..sau au timp prea mult si nu stiu ce sa faca cu el?! ) :-* :-* :-*

gentiana

Quote from: cara on December 13, 2009, 06:27:25 PM

bre, pana azi n-am crezut ca exista un asemenea forum!  :o
sa fie sanatosi si sa fiarba in suc propriu pana la calendele grecesti!
:D
nu mai bine de mine ca n-am curiozitati d-astea
stiu sa impletesc,stiu sa si crosetez ceva,le am si cu cusutul goblenulurilor............da o fac doar cand vreau io
alta acu sa mai spun si "saru-mana!"
pe mine m-a invatat bunica-miu ca saru -mana ii spun la mama si la bunica pana devin si io femeie(14-15 ani)
niciodata vreunei alte femei si vreunui barbat!
Cara,maica.........chestia cu salutul io o stiam ca intra in "cei 7 ani de acasa."......da "e multzi" care au ramas repetentzi la capitolul asta

Musafiri?......inzestreaza-i cu cate o sapa /cazma/lopata/furca si ajuta-i sa faca sport;pentru ce-i mai slabi de inima si de inger da-le cate-o bidina sa varuie copacii sau pensule sa vopseasca gardu(devin invidioasa ca ai atata mana de lucru ,gratis)
pe tantici punele la spalat de vase,pe neni la spalat cu mopul,la taiat lemne sau curatat zapada...sa vezi ce repede isi amintesc drumul spre propria casa ;)
sa-tzi zic ca am avut si io parte acu 2 ani de niste unii(trebuia sa vina el  si si-a adus si nevasta si fata cea mica si o nepoata de la "un var de cumatru vitreg" si m-au anuntat ca au de gand sa stea 3 saptamani;barbatul meu il invitase pe el  si trebuia sa stea 3 zilenu sa-si faca concediul cu tot neamu,in romania;am rabdat 2,5 zile si cand am aflat ca nu pleaca in ziua aia........am asteptat sa zica ca nu pleaca si mi-am amintit ca frigiderul e gol(ei il golisera) si n-am mai cumparat mancare; dupa inca 1.5 zile au plecat cu tot cu bagaje la mare si la intoarcere au sunat ca vroiau sa mai ramana 3-4 zile in Bucuresti sa vada si imprejurimile...norocul meu a fost ca eram la Snagov;de atunci barbatul meu are interzis sa invite lume la noi daca nu-s prieteni buni si daca nu spun exact catzi vin si cat stau(e drept ca prietenii nu ne fac magarii de astea si-s binevenitzi oricand si mai ales nu se formalizeaza)
te cain sincer!(apropo ,tu de cate ori le cazi musafir la "vizitatori"?)

cara

deci musafirii s-au retras la somnic, am o tzara de timp de stat cu voi.

lala, cand oi face pretul de 200 ron pe noapte, fara mancare,  cred ca n-o sa mai am nici umbra de musafiri.  :D

Costi, ce te tot iei de noru'mea? la ce soacra perfecta o sa fiu, nora o sa-mi prinda flori in par!  :D

soro pene, ce bine ma cunosti!  8)

Georgette: musafirele mele s-au aranjat fain inainte sa vina la mine, deci n-au stresul ca tre sa se faca gigea! dar, chiar si fara impulsul tau, azi am fost la cosmetica. i-am asteptat, le-am aratat ce pot sa haleasca si m-am partirat. am venit ca o floare, masa era stransa, vasele spalate...  (nu prea imi explic de ce colegul era cam rosu la fata si avea ceva spume la gura....  ::) )   :D :D :D

gentiana: eu nu merg niciodata, dar niciodata, la nimeni acasa. ma vad cu prietenii la o pensiune, la o statiune, etc  ;D ma intreb de ce dovada exemplului personal nu-i inspira deloc.... ::)



gentiana

mda
io mai merg...........da nu imi iau tot neamul si intreb dinainte ce sa aduc si nu stau niciodata mai mult de cateva zile( si merg la prieteni foarte dragi dupa ce se insista sa vin;si ei sunt asteptati cu drag la mine;cazul in speta era un tip cu care a lucrat barbata-miu  si zau daca stiu cum m-am procopsit cu asa neamuri proaste de nemti)
daca colegu avea spume........inseamna ca s-ar putea ca musafirii sa nu mai calce si alta data pe la tine.si scapi de restu!:D
(in general barbatii se conserva:D-sau o fi doar pe la mine?)

georgette

Quote from: cara on December 14, 2009, 09:37:57 PM

Georgette: musafirele mele s-au aranjat fain inainte sa vina la mine, deci n-au stresul ca tre sa se faca gigea! dar, chiar si fara impulsul tau, azi am fost la cosmetica. i-am asteptat, le-am aratat ce pot sa haleasca si m-am partirat. am venit ca o floare, masa era stransa, vasele spalate...  (nu prea imi explic de ce colegul era cam rosu la fata si avea ceva spume la gura....  ::) )   :D :D :D

Caraaa..pai cum sa nu aiba draguta? daca el a facut totul   iar musafirele doar i-au admirat viteza mainilor... ca doara nu ele au pus degetelele la spalat vasele? ;) :D
Si ma bucur ca ''fara impulsul'' meu ai facut ceea ce trebuia ... ;) :-*

Ella

Quote from: cara on December 14, 2009, 09:37:57 PM
azi am fost la cosmetica. i-am asteptat, le-am aratat ce pot sa haleasca si m-am partirat. am venit ca o floare, masa era stransa, vasele spalate...  (nu prea imi explic de ce colegul era cam rosu la fata si avea ceva spume la gura....  ::) )   :D :D :D


Bine ai facut  ;)  nu aveam nicio indoiala ca esti fata desteapta. Te  :-*  ca nu stiu sa pun de ala de te-mbratiseaza.

Quote from: cara on December 14, 2009, 09:37:57 PM

eu nu merg niciodata, dar niciodata, la nimeni acasa. ma vad cu prietenii la o pensiune, la o statiune, etc  ;D


Si eu, Mada stie  ;)  vreau sa ma bucur de musafirii mei, nu sa-i injur in gand. ;D

gentiana

din experienta mea .........domnul meu gateste foarte bine.........adica lasa in urma un munte de vase murdare..uneori ma gandesc ca mai imprumuta si de la vecine din vase ca altfel nu-mi explicv de unde apar atatea(madea e "negrisorul " de serviciu;ca sa am stimul ma mai si enerveaza)
noroc ca mai nou spal vase cu manusi(ma chinui dar nu se mai poate altfel)
cara ai fost un exemplu bun........mi-am aranjat paru...........acu ramane sa-l tund!:d

gomez99

nu stiu unde sa postez asta asa ca o puna aici
am citeva cutii de lipanthyl supra si pentoxi retard. cine foloseste si are nevoie sa strige.
pentru cine nu stie si e curios, sint medicamente de uz uman, nu pentru flori :D
daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.


http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999

penelopa

Io sunt  curioasă: pentru ce sunt bune medicamentele alea?

lala

Quote from: cara on December 14, 2009, 09:37:57 PM
deci musafirii s-au retras la somnic, am o tzara de timp de stat cu voi.

lala, cand oi face pretul de 200 ron pe noapte, fara mancare,  cred ca n-o sa mai am nici umbra de musafiri.  :D

Costi, ce te tot iei de noru'mea? la ce soacra perfecta o sa fiu, nora o sa-mi prinda flori in par!  :D

soro pene, ce bine ma cunosti!  8)

Georgette: musafirele mele s-au aranjat fain inainte sa vina la mine, deci n-au stresul ca tre sa se faca gigea! dar, chiar si fara impulsul tau, azi am fost la cosmetica. i-am asteptat, le-am aratat ce pot sa haleasca si m-am partirat. am venit ca o floare, masa era stransa, vasele spalate...  (nu prea imi explic de ce colegul era cam rosu la fata si avea ceva spume la gura....  ::) )   :D :D :D





Acu...nu te supara,dar esti o gazda draguta,faci tot felu' de bunatati,interiorul degaja caldura...ce mai vrei,cum sa nu le placa ??? ??? ???Tre sa pui la intrare"Vizitele scurte sunt cele mai placute" ;) ;) ;) ;) ;)

gentiana: eu nu merg niciodata, dar niciodata, la nimeni acasa. ma vad cu prietenii la o pensiune, la o statiune, etc  ;D ma intreb de ce dovada exemplului personal nu-i inspira deloc.... ::)




georgette

Quote from: gomez99 on December 15, 2009, 12:21:56 PM
nu stiu unde sa postez asta asa ca o puna aici
am citeva cutii de lipanthyl supra si pentoxi retard. cine foloseste si are nevoie sa strige.
pentru cine nu stie si e curios, sint medicamente de uz uman, nu pentru flori :D
banuiesc ca sint  anti colesterol(lipanthyl ) si pentru fluidizarea circulatiei pentoxi(pentoxifilin cumva?)...asta daca nu cumva fac eu confuzie! ;D

gabriela jalba

Quote from: cara on December 14, 2009, 09:37:57 PM

gentiana: eu nu merg niciodata, dar niciodata, la nimeni acasa. ma vad cu prietenii la o pensiune, la o statiune, etc  ;D ma intreb de ce dovada exemplului personal nu-i inspira deloc.... ::)

:-[ :-[
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

gomez99

daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.


http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999

georgette

Quote from: gomez99 on December 15, 2009, 06:37:24 PM
@georgette
corect
Deci Gomy..mi-am gresit cariera!( de parca ar fi singura gresala din viata mea  :D... )

cara

Quote from: gabriela jalba on December 15, 2009, 06:33:12 PM
Quote from: cara on December 14, 2009, 09:37:57 PM

gentiana: eu nu merg niciodata, dar niciodata, la nimeni acasa. ma vad cu prietenii la o pensiune, la o statiune, etc  ;D ma intreb de ce dovada exemplului personal nu-i inspira deloc.... ::)

:-[ :-[

esti suparata ca nu merg la prieteni, sau ca vin prietenii la mine?   ;D


precizare:

a nu se intelege ca nu-mi vizitez prietenii niciodata ci doar ca nu ma duc sa stau cu zilele, sa dorm la ei.
merg in vizite cu diferite ocazii, vizite de un ceas-doua (sau mai multe daca ocazia o impune)...

costieanuconstantin

sa inteleg ca vizitatorii tai , nu sant pe acest site !!!!  :'( :-*

gabriela jalba

Quote from: cara on December 15, 2009, 10:53:22 PM
Quote from: gabriela jalba on December 15, 2009, 06:33:12 PM
Quote from: cara on December 14, 2009, 09:37:57 PM

gentiana: eu nu merg niciodata, dar niciodata, la nimeni acasa. ma vad cu prietenii la o pensiune, la o statiune, etc  ;D ma intreb de ce dovada exemplului personal nu-i inspira deloc.... ::)

:-[ :-[

esti suparata ca nu merg la prieteni, sau ca vin prietenii la mine?   ;D
precizare:

a nu se intelege ca nu-mi vizitez prietenii niciodata ci doar ca nu ma duc sa stau cu zilele, sa dorm la ei.
merg in vizite cu diferite ocazii, vizite de un ceas-doua (sau mai multe daca ocazia o impune)...

ca ai zis ca nu mergi la nimeni ,si eu vreau sa vii la mine !!! Nu acu , ca-s zapezi! in primavara.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

gabriela jalba

Pot sa va zic ,ca de la ora 10 la 13,am dat la lopata la zapada. Dupa ce am facut cele carari prin curte,am iesit in strada sa eliberez trotuarul . Am 34m de gard,si zapada, pe masurate, 40cm. Am tras de-am rupt de spate ! Dupa astea,am intrat in casa sa-mi vad de cele trebi. Cind seara sa plec acasa(la bloc ),mai iesi din curte de poti : a trecut cu lama pe shusha, si cu viteza,si a zvirlit tata zapada pe cel trotuar rinit de mine . Sa crap nde nervi!!! am inotat cu chiu cu vai pina la un drumeag. Acu miine nu'sh zau de mai fac carare!!! Sa vad de m-oi putea misca de la asa sport in forta....
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

georgette

De unde zicala: Ce poti face azi,lasa pe maine,ca poate nu mai e nevoie! :D ;)
Facem haz de necaz Gabi...stiu cum este din pacate ,caci si eu stau pe colt de strada si tre' sa fac poteca pe doua strazi...asa ca,spor la dat cu lopata!(azi am scutire ca sint dupa febra,da' maine intru in "paine"  ;) )