Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

penelopa

Vă mulţumesc, dragilor! Trec la curăţenie!  :)

Aaa, voiam să vă mai zic ceva.  ;)
Începând cu noul an (adică, chiar de acum), mi-am propus să mă schimb.  ;) :  În bine!
Mai pe larg, nu voi mai apela la diplomaţie ( ca şi când aş fi făcut vreodată  casă bună cu diplomaţia  ;D) ci voi spune direct şi fără menajamente tot ce gândesc.  ;)  La atac, voi răspunde cu atac (binenţeles, voi avea grijă să respect Regulamentul lui Felix  :P).
Deci, n-am tată, n-am mamă când e vorba de dreptate şi prinţipii !  :).

In acest context, Ella dragă, dacă vrei să ştii şi părerea mea despre filmuleţul ăla cu Badea, iat-o:  Bine făcut!  :D

ELA

ella,culoarea violetei este chiar asa, ca in foto?..splendida

mamaruta

Soro pene, sa nu cazi in extreme, darling!
Iar Badea se descurca singur, e major...
Mai bine ascultati aici (dati click pe Asculta live radioul lui Mos Craciun). Am gasit postul asta pe 94,7 FM....numai muzica de Craciun, asa cum visam sa ascult non-stop.
http://www.magicfm.ro/

cara

Quote from: Mada on December 20, 2009, 12:20:04 PM
Soro pene, sa nu cazi in extreme, darling!

pai la ce-s bune surorile? noi doua o s-o ajutam sa nu atinga extremele!  :D

myky

Quote from: penelopa on December 20, 2009, 11:02:14 AM
Vă mulţumesc, dragilor! Trec la curăţenie!  :)

Aaa, voiam să vă mai zic ceva.  ;)
Începând cu noul an (adică, chiar de acum), mi-am propus să mă schimb.  ;) :  În bine!
Mai pe larg, nu voi mai apela la diplomaţie ( ca şi când aş fi făcut vreodată  casă bună cu diplomaţia  ;D) ci voi spune direct şi fără menajamente tot ce gândesc.  ;)  La atac, voi răspunde cu atac (binenţeles, voi avea grijă să respect Regulamentul lui Felix  :P).
Deci, n-am tată, n-am mamă când e vorba de dreptate şi prinţipii !  :).

In acest context, Ella dragă, dacă vrei să ştii şi părerea mea despre filmuleţul ăla cu Badea? Iat-o:  Bine făcut!  :D
baai, si o ziceam sa va fac o vizita, doamna Popa, dar de-acu s-a terminat, 'cri, cri, cri"

cara


gabriela jalba

Cara,muta si poatarea lui Ella cu poza bradutului,si invitatia la concurs la topicul "VINE CRACIUNUL !!!" Chit ca eu o sa fac un pom de....criza . Si de bani,si de timp,si de spatiu....sa nu zic ca n-am pom in casa...
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

penelopa

Quote from: cara on December 20, 2009, 12:21:12 PM
Quote from: Mada on December 20, 2009, 12:20:04 PM
Soro pene, sa nu cazi in extreme, darling!

pai la ce-s bune surorile? noi doua o s-o ajutam sa nu atinga extremele!  :D

Prea târziu! Deja am devenit o extremistă. >:(

Myky, pentru tine voi fi mereu "Pene".  ;)  Pe d-na Popa n-aiu decât să n-o mai vizitezi.

gentiana

Coana  "extremisto" nu vrei sa vii pana la mine(de fapt pana la ai mei) si sa-l "bucuri " pe vecinu care isi parcheaza masinile lui si ale intregului neam in fatza  garajelor mele?
Platesc bine,o punem de un chef cu vin fiert ,iti trantesc si o matza birmaneza in poala si "tocam marunt" tot ce ne sade in cale! ;D ;)

penelopa

Dacă povesteşti pe forum faza aia cu tipa care ţi-a blocat ieşirea din garaj .  :D :D ............ poate vin.  ;)

myky

Quote from: penelopa on December 21, 2009, 09:03:49 AM
Quote from: cara on December 20, 2009, 12:21:12 PM
Quote from: Mada on December 20, 2009, 12:20:04 PM
Soro pene, sa nu cazi in extreme, darling!

pai la ce-s bune surorile? noi doua o s-o ajutam sa nu atinga extremele!  :D

Prea târziu! Deja am devenit o extremistă. >:(

Myky, pentru tine voi fi mereu "Pene".  ;)  Pe d-na Popa n-aiu decât să n-o mai vizitezi.

pai ma speriei, si lasa vrajala cu extremismu, ca nu-ti sade bine, si se interpreteaza!

gabriela jalba

Myky,las-o ca trebuie sa mai verse din ea,ca altfel riscat sa crape!!!! Extremismul ei e bunatatea altora.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

myky

Quote from: gabriela jalba on December 21, 2009, 05:35:37 PM
Myky,las-o ca trebuie sa mai verse din ea,ca altfel riscat sa crape!!!! Extremismul ei e bunatatea altora.

da, dar asa cum am mai spus se interpreteaza, si dupa aia ii pare rau tot ei.

penelopa

Fatăăăă, Myky, vreau să-mi pară rău că am fost rea decât să-mi pară rău că am fost  proastă. :( ;D

myky

bine, bine, mai discutam noi!

simonaelena

Quote from: myky on December 21, 2009, 05:49:59 PM
da, dar asa cum am mai spus se interpreteaza, si dupa aia ii pare rau tot ei.

Stii ceva? Ar trebui sa nu mai cautam nod in papura si sa analizam fiecare cuvintel pe care il posteaza "X" sau "Y", numai din cauza ca acea persoana ne este mai mult sau mai putin simpatica. Ce daca isi spune cineva parerea? Buna sau proasta, este parerea sa si nu e nevoie sa incercam sa i-o schimbam. Mie imi e draga extremista asta si imi e dor de tepii ei, asa cum imi lipsesc multe din replicile schimbate intre noi  in urma cu vreo doi ani. Aveau si sare si piper.

stefana

Eu prefer sa par proasta stiind ca nu sunt. Nu prea ma intereseaza parerea unora despre mine, dar imi place sa pot fi de acord cu mine insami in timp.

penelopa

Deh, mă Simo, se pare că s-au terminat şi sarea şi piperul.   :o
Poate facem rost de un nou stoc pentru anul care vine. ;)

diana

 :'( :'( Mi-au inghetat toate florile pe balcon :'( :'( am termopan si totusi am uitat geamurile deschise :'( :'( ! Iaca iarna :(.

simonaelena

Quote from: penelopa on December 22, 2009, 10:30:24 AM
Deh, mă Simo, se pare că s-a terminat şi sarea şi piperul.   :o
Poate facem rost de un nou stoc pentru anul care vine. ;)

Draga mea, mi-am din vacanta din Grecia tot felul de condimente, printre care si un piper foarte puternic. Daca stiam aduceam mai mult si il imprastiam prin tara.  :D

gabriela jalba

Diana,nu-mi zi ca ti-au inghetat violetele !!!! :'( :'( :'( Eu nu am incetat sa le astept...
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

myky

Quote from: simonaelena on December 22, 2009, 10:22:25 AM
Quote from: myky on December 21, 2009, 05:49:59 PM
da, dar asa cum am mai spus se interpreteaza, si dupa aia ii pare rau tot ei.

Stii ceva? Ar trebui sa nu mai cautam nod in papura si sa analizam fiecare cuvintel pe care il posteaza "X" sau "Y", numai din cauza ca acea persoana ne este mai mult sau mai putin simpatica. Ce daca isi spune cineva parerea? Buna sau proasta, este parerea sa si nu e nevoie sa incercam sa i-o schimbam. Mie imi e draga extremista asta si imi e dor de tepii ei, asa cum imi lipsesc multe din replicile schimbate intre noi  in urma cu vreo doi ani. Aveau si sare si piper.

deci, n-ati inteles!

simonaelena

Ba am inteles, insa am interpretat asa cum ne-a convenit  ;D

myky


penelopa