Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

cara

Quote from: muma padurii on February 09, 2010, 03:13:04 PM
Am raspuns in alt topic de ce sint ocupata la sfirsitul lunii.In schimb, o intlnire la Romexpo ar putea fi interesanta.

eu fac un drum la romexpo numai si numai ca sa te vad!
parol!

deci sa nu cumva sa lipsesti, sa te dai ranita, c-o fi c-o pati!

si nici sa nu trimiti pe vreo matusa in loc, da?

p.s. pentru celebrarea cunostintei, tu vii cu ciocolata, eu cu marmota!  ;D

sicamin

Cred ca nu am sa ratez" intalnirea" de la ROMEXPO :D

gabriela jalba

MP exista un topic :  http://www.totalmush.com/plante/index.php/topic,126.360.html  Noi ne-am aratat lumii . Fa-o si tu;toti ar vrea sa te cunoasca;sint convinsa !!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

gabriela jalba

M P zice ca se pregateste intens pt expoflora (deci stie exact ca e,ce si cum,poate ca are si stand.....).
Mihai zice ca s-a aminat , (dar MP n-a aflat!!! )
Cara zice ca se duce la intilnire....
   Cumplita zapaceala   !!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

GetaV

Ce zice Mihai este partea2 a parca , dar si eu am citit despre cea din  4 dar stiu ca tine pana in 8 martie


Mihai

Totul se desfasoara ca in teatrul absurd......

cara

deci io din tot forumul ăsta admir cel mai tare şi mai tare pe Muma.
orice cetăţean de rând s-ar fi băşicat tot după o aşa primire pe un forum cum i-am făcut noi la Muma noastră.
Şi uitaţi-vă voi la ea câtă răbdare are cu noi, nişte derbedei care o tot suspectăm şi cum ne esplică ea nouă ce şi cum e cu grădinile şi mai ales cu arborii şi cu specialiştii. Şi toate astea între două decolări şi-o aterizare. (Uneori mai rămâne în aer).
Şi cu câtă bunăvoinţă ne dă ea nouă toate detaliile pe care le cerem, inclusiv preţul biletelor de avion. Sunt precisă că mâine-poimâine o să ne pună şi pozele cerute de Gabi, numa să avem un pic de răbdare să mai decoleze şi să mai aterizeze de câteva ori.

sărumâna, Mumă. Să nu ne laşi orfani!



cara

sunt o nemernică, recunosc! da' decât prost, mai bine rău, mă iertaţi!  ;D

Mihai

Terenul de "joaca" s-a mutat si prin gradina asta?

stefana

Pai da, de parca n-ar mai fi si topic de Discutii diverse  :-\

cara

multumiti, doamnelor si domnilor?  ;D

Mihai

Ati luat-o prea in serios ;D

simonaelena

Ca tot suntem la diverse, observ destul de multi membrii conectati, dar "scriitori" sunt prea putini; am sentimentul ca pandesc cate o discutie asa, mai aprinsa; fara suparare, daca urmariti prezentza veti constata ca numarul vizitatorilor creste atunci cand sunt "evenimente" pe forum.
Haideti dragilor, curaj, povestiti si voi una, alta, la voi nu ninge, nu ploua, nu aveti plante la iernat, bulbi si rizomi de plantat?

simonaelena

Mihai, vrei nu vrei, tot vom sari parleazul in gradina ta  ;D

stefana

Quote from: cara on February 09, 2010, 09:21:05 PM
deci io din tot forumul ăsta admir cel mai tare şi mai tare pe Muma...orice cetăţean de rând s-ar fi băşicat...
Pana una alta este forumista ca si altii, daca e onesta, bine, daca fabuleaza, ghinionul ei. Odata si odata, s-o sparge ulciorul...

cara

Quote from: Mihai on February 09, 2010, 10:34:04 PM
Ati luat-o prea in serios ;D

deci io ma tem de voi, pe bune!  :-X

daca ma reclamati, nu-mi mai iau leafa!  :D

Quote from: simonaelena on February 09, 2010, 10:37:14 PM
Ca tot suntem la diverse, observ destul de multi membrii conectati, dar "scriitori" sunt prea putini; am sentimentul ca pandesc cate o discutie asa, mai aprinsa; fara suparare, daca urmariti prezentza veti constata ca numarul vizitatorilor creste atunci cand sunt "evenimente" pe forum.
Haideti dragilor, curaj, povestiti si voi una, alta, la voi nu ninge, nu ploua, nu aveti plante la iernat, bulbi si rizomi de plantat?

cat despre adulmecatul mirosului de sange....cred ca io-s de vina in seara asta c-am sarit la jugulara Mumei.
Noroc cu Stefana c-o venit cu platurele si-o pansat rana.  ;D

Traiasca cintea si onoarea!  Vivat onestitatea!

Jos atacatorii! (m-am culcat, era vorba de mine. noapte buna! )  ;D

myosotis

Quote from: simonaelena on February 09, 2010, 10:37:14 PM
Ca tot suntem la diverse, observ destul de multi membrii conectati, dar "scriitori" sunt prea putini; am sentimentul ca pandesc cate o discutie asa, mai aprinsa; fara suparare, daca urmariti prezentza veti constata ca numarul vizitatorilor creste atunci cand sunt "evenimente" pe forum.
Haideti dragilor, curaj, povestiti si voi una, alta, la voi nu ninge, nu ploua, nu aveti plante la iernat, bulbi si rizomi de plantat?
Uite, va povestesc eu cum am mutat azi vreo 40mc de zapada si tot n-am ajuns sa vedem gardul  >:(  Pe ulita e zapada de peste 1,5m pe toata latimea ulitei si cam pe toata lungimea, cu vreo doua "gauri" in zonele unde sunt niste case mai adunate. Prin restul satului/comunei au curatat (nu stiu cine, ca primaria nu detine utilaje) cat de cat zapada pe "arterele" principale.
In curte, in afara de zona gardului dinspre ulita, unde nametii au peste doi metri inaltime si vreo 6-7 latime, zapada are cam 60-70cm. De poveste, nu alta.

vernil

I'm back  :D
Fiindca voua va e dor de caldura soarelui, admirati un apus prins din avion, pe furis  :D
http://i87.photobucket.com/albums/k132/vernil_2006/apusdesoare-avion.jpg

Lucrez intens sa separ fotografiile ce surprind splendoarea culorilor de pe cer, in timpul zborului. In mod sigur asta m-a impresionat  :D

mamaruta

Bre, Simo, si eu sunt conectata, da' jur ca nu adulmec sange! (eventual sa o prind pe irina pe aici, ca o mananc cu fulgi cu tot!!! >:( ). Dar fac mancare, vorbesc la telefon...si abia acum mai arunc un ochi pe aici.
Si eu m-am mirat de muma noastra...la asa primire, meritam numai fulgere si traznete!
Ar trebui sa o dotam pe pene cu un radar de mume, sa o prinda pe pista, intre desele aterizari si stationari.
Mumo draga, neste poze din insoritul Cipru nu ai? ca de zapezile din Iasi suntem satui (abia astept sa treaca iarna asta si sa vad iar negrii pe plantatii).

ozimandias

Mada, daca te iei de Irina, o sa ai de-a face si cu mine. Nu vezi ca ea saraca se chinuie sa-i faca zestre lu' fiu-su'  ;D. Se teme ca fara sera tropicala nu-i dau fata.  :D

PS: asta am scris-o asa, ca sa se simta Irina bine... ca de altfel... cand vad pozele ei.... Ca jugulara mea sa nu fie in pericol a trebuit sa-mi tai unghiile din radacina.
:D

penelopa

Quote from: stefana on February 09, 2010, 10:49:06 PM
Quote from: cara on February 09, 2010, 09:21:05 PM
deci io din tot forumul ăsta admir cel mai tare şi mai tare pe Muma...orice cetăţean de rând s-ar fi băşicat...
Pana una alta este forumista ca si altii, daca e onesta, bine, daca fabuleaza, ghinionul ei. Odata si odata, s-o sparge ulciorul...

Atâta timp cât fabulează decent şi nederanjant ( pe mine nu m-a deranjat informaţia referitoare la preţul unui bilet avion şi nici epatările d-nei MP nu-mi strică zilele  -  parcă ar fi singura persoană care se laudă cu ceva pe forumul ăsta   :o), nu văd de ce trebuie să ne impacientăm  ???
Până la proba contrarie, are dreptul să se creadă cine vrea.  ;)

ozimandias

Quote from: penelopa on February 10, 2010, 11:56:03 AM
parcă ar fi singura persoană care se laudă cu ceva pe forumul ăsta   
:o

gentiana

Quote from: cara on February 09, 2010, 04:56:44 PM
p.s. pentru celebrarea cunostintei, tu vii cu ciocolata, eu cu marmota!  ;D
Cara ,da tu de unde ai marmote (io  gasesc doar maimutze si p-alea nu le -as scoate in lume ca se oripileaza lumea)?
O pereche de marmotele dragalashe mi-ar place si mie

Ozi nu ne laudam toti(toate) pe aici? :o
Ca io asa am perceput treaba si mi s-a parut ca asta e scopul forumului
sa ne laudam cu plantele noastre,cu gradinile si sa ne simtzim bine
MP cred ca are probleme cu plamanii(are nevoie de aer rarefiat)
In cazul asta ma declar o mare ticaloasa ca n-am inteles asta din prima si nu i-am acordat simpatia mea unui om bolnav
MP scuze ca am pus intrebari despre specializari si alte chestii neimportante,stai la "inaltime" si fa-te bine