Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

E absolut de vis gardenia ta +apl +apl
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

adrianam

Am mai vazut o gardenie in ghiveci dar tinuta numai in conditii de interior - un magazin in care temperatura iarna era destul de scazuta. Era tot asa mare dar cu frunze mult mai putine si flori de asemenea mai putine.
A ta este splendida pentru cat este de mofturoasa planta!
Sa te bucure si de acum inainte cu flori!  +apl

penelopa

Ştiţi care-i culmea?!! ........ că "mofturoasa" asta de gardenie la mine nu face niciun moft. :) O am de vreo 10 ani timp în care nu i-am schimbat ghiveciul decât o singuraă dată. Acum, cred, că în ghiveci sunt numai rădăcini. ;D  La primăvară îi cumpăr "haină" nouă, mai încăpătoare. ;)

flordel

Si eu am 2 si nici ale mele nu sunt mofturoase. In schimb eu le-am pus de la inceput pamant acid (de rododendroni).

GetaV

Si eu mi-am luat crizanteme,dar nu ne-am intalnit ,din pacate  +hypnoEu mi-am respectat ora si apoi mi-am vazut de ale mele

penelopa

Quote from: GetaV on November 15, 2010, 09:19:13 PM
Si eu mi-am luat crizanteme,dar nu ne-am intalnit ,din pacate  +hypnoEu mi-am respectat ora si apoi mi-am vazut de ale mele
Să-ţi zic ce mi-ai zis şi tu cândva  ;) . "Da' ce, nu s-au inventat telefoanele mobile ?!!"
Şi noi ne-am întâlnit sunându-ne! :)

GetaV


anasstasia

Nu s-a mai intimplat nimic de mult pe aici. Poate ne organizam in primavara  +hug

einsteinitza

S-au mai intamplat, dar nimeni nu le-a facut publice. :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Aaaaa, le faceti in ascuns, sa nu aflu eu  =)) Asa deci  :P

Mihaelacph

Ce frumoasa gardenie! Am si eu dar ale mele (ca dintr-un ghiveci am separat si au iesit doua) sunt niste rahitice. La vara le scot sub cires (sper sa nu se joace cu ele catelul ca anul trecut se juca cu ghivecele mele cu flori si mi- distrus cateva).
Unde le tii iarna, Pene?
Si alte tratamente ce ii mai aplici ca este asa de frumoasa?

penelopa

Mihaela, draga mea,
Intraşi cu gardenia,
La Întâlneli ... acişilea  =))

Hai, aruncă-te mai sus (la Plante de interior  ;D)
Să-ţi zic ce am de spus  ;D (la Gardenia)

Mihaelacph

Daca aici am gasit poza cu gardenia... :)
Am vazut raspunsul si la locul  potrivit .

GElax

Când o să fie una la ORDAEA?
Viaţa fără un nimic ar fi un nimic şi nici nimicul nu ar mai fi.

penelopa

... cand o sa ne inviti la tine!  ;D

GElax

Viaţa fără un nimic ar fi un nimic şi nici nimicul nu ar mai fi.