Gradina lui Mihai

Started by Mihai, March 20, 2009, 08:24:01 PM

Previous topic - Next topic

Ionela

Auzi, fata, hai ca in fratia inelului ca tot esti Elfa.. da lasa-ma si pe mine sa fiu Aragorn! Pleeeeaaaase!!!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

gentiana

Io te las,da imi recunos nestiinta intre ale trilogiei,iar filmul l-am vizionat pe bucatele si nu mi-a placut ce am vazut
S-ar putea sa nu reusesc sa prin mesajul si talcul
Da ma bazez pe tine sa-mi traduci exact

Ionela

Pai daca tot ai zis de gnomi, troli, elfi.... iaca m-a batut gandul, cam fara talc de data asta ;D ;D

Ceva de genul Alcoolismul duce la betie!  :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

gentiana

Eu ma refeream la  vechile legende celtice,mitologia celtica ca sa zicem asa-desi nu stiu daca termenul nu e cumva doar pt spatiul egipteano-greco-roman

Mihai

Quote from: mihail on March 11, 2010, 01:03:25 PM
e-te-na....invidia bat-o vina!
Pina la urma valoarea tot valoare ramine,ce sa-i faci ? M-am obisnuit ca sa fiu genial si destept.
Mihai oscilez daca sa te plac sau sa te admir.... ::)




Dilema asta o am si eu ,sa stii! :D :D :D

Ionela

Termenul poate avea extensii mitice dicolo de realitatea obiectiva. Este bine surprins in trilogie...
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

gentiana

adica ai dubii cu placutul sau cu admiratul?
ca  io vad ca ar cam fi acelasi lucru
admiratul fiind gradul superior al placutului
Mihai tu cum vezi  problema spinoasa a limbii romane?

gentiana

Imi pun cenuse in cap si ma duc sa caut trilogia sa ma pun la punct

mihail

Eu ma gindeam ca sa cersesc si o a treia varianta....

PS: realizezi ca aici esti atit de admirat,apreciat,laudat,ridicat in slavi,periat,iubit,miine-poimiine ti se vor dedica ode,statui si defilari fastuase...dincolo,"la forumul de suflet" o sa fie o nebunie ?
Mare dilema ta,ce bine de mine...ca ma uraste lumea  :D

gentiana

aoleu incep sa am probleme
cum se face ca eu nu reusesc decat sa plac si sa admir niste oameni,dar nu reusesc sa-i "urasc" pe altii?
incep sa cred ca am o problema,la mine raul se opreste la indiferenta
Ionela ,vreun tratament ceva ca sa invat sa "urasc"?! ::)

sicamin

Pana gaseste Gentiana ce trebuie ,eu iti pun o clematita din gradina mea. Nu stiu denumirea ,este alba si anul asta are 3 ani. (daca mai traieste  ;D) Eu o tund primavara la 50 cm.de pamant si vad ca lastareste mult.


http://media.photobucket.com/image/clematite/mnescun/gradina%20mea%202009/P4240085.jpg?o=56

Ionela

Vrei sa zici cum ar fi genial ca superlativ al lui destept? Admirat superlativ al lui placut? Iaca un punct de vedere interesant! Lasati vorbaria pleonastica... Iaca aici mostra: Aspru, dar sever :D :D :D

Genti, lasa trilogia, e de-ajuns mitologia!

Mihai, este o incantare sa frazez in gradina ta!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

stefana

Quote from: mihail on March 11, 2010, 01:10:33 PM
...incearca ca sa vii (de dragul discutiei) cu niste argumente civilizate. Adica fara iz de jignire.

Nu inteleg de ce unele exprimari cu haz ale altora pot fi  "cu iz de jignire", iar cele proprii le consideram pur si simplu glume. Nu ma refer numai la tine, Mihail.
Putem lua si ceva mai putin in serios discutiile astea ping-pong. Ca sa nu ne mai plangem una-doua ca suntem jigniti.

Mai frate, cat am pritocit eu raspunsul asta, au si aparut n-spe replici noi :D

gentiana

Sicamin si sta biata clematita de 3 ani in ghiveci?
Altfel e tare frumusica

gentiana

Quote from: Ionela on March 11, 2010, 01:38:06 PM
Vrei sa zici cum ar fi genial ca superlativ al lui destept? Admirat superlativ al lui placut? Iaca un punct de vedere interesant! Lasati vorbaria pleonastica... Iaca aici mostra: Aspru, dar sever :D :D :D

io cam asa vad lucrurile ,dar daca are cineva ceva de comentat ,o/il ascult,cine stie mai invat si io cate ceva

gentiana

Quote from: stefana on March 11, 2010, 01:38:51 PM
Nu inteleg de ce unele exprimari cu haz ale altora pot fi  "cu iz de jignire", iar cele proprii le consideram pur si simplu glume. Nu ma refer numai la tine, Mihail.
Putem lua si ceva mai putin in serios discutiile astea ping-pong. Ca sa nu ne mai plangem una-doua ca suntem jigniti.
Mai frate, cat am pritocit eu raspunsul asta, au si aparut n-spe replici noi :D
:-* YODA!

stefana

Quote from: gentiana on March 11, 2010, 01:36:55 PM
Ionela ,vreun tratament ceva ca sa invat sa "urasc"?! ::)
La ce ti-ar folosi?

sicamin

Nu .... este in gradina sub zapada. ;D Despre clematita alba ,era vorba. Ca eu pana scriu un mesaj .....

mihail

Chiar vrei ca sa-ti raspund ?
Ai gasit tu O SINGURA DATA, vreun epitet tendentios in postarile mele ? Vreo trimitere,cite ceva care aduce a altceva ?
Doi: de cite ori am gresit si mi s-a comunicat asta,mi-am cerut repede scuze sau iertare.Este un mod de viata.
Deoarece tin imens la opinia ta,cu toate ca mai lasat fara slanina de la Mada,nu ezita ca sa-mi spui unde gresesc.
Te asigur ca nu ma voi supara,fapt pt, care-ti multumesc.

PS: de ce m-as plinge,dintr-atita,tu ai fost "amendata" demonstrativ ?

gentiana

stefana nu mi-ar folosi ,dar  vad ca se sugereaza ca daca nu urasti esti neterminat/infantil
(asta insa n-as suporta )

stefana

Quote from: gentiana on March 11, 2010, 01:46:32 PM
vad ca se sugereaza ca daca nu urasti esti neterminat/infantil
Sau... cine nu e cu mine e impotriva mea defineste atitudinea adulta  ???
Am editat ca sa nu creez suspiciuni  ;)

Mihai

Sicamin,toate clematitele acelea sunt in gradina ta?
E cam urat ce spun acum .....dar sunt invidios :D

mihail

Aluneca periculos discutia....pe mine m-ati pierdut . :)

Mihai: te asteapta o cafteala profesionista.Daca vrei te apar eu,ma am la toarta cu Cordunenii.  :D

Mihai

Cati au mai ramas pe afara :D :D :D

penelopa

Băi, în puii mei, cum vreau să zic şi io ceva , cum nu pot din cauza postărilor voastre ....... în avans  :( :D

Deci, Mihail, sunt sigură că şi tu poţi servi la fileu la fel de amuzant şi inteligent ca fetele!
Hai, curaj! ;)