Decoratiuni de iarna si de Craciun

Started by flordel, November 03, 2010, 10:37:38 PM

Previous topic - Next topic

flordel

Quote from: einsteinitza on December 30, 2011, 11:31:26 AM
Flor, e minunat si bradul tau, si imi place cum se integreaza cu toate decoratiunile, e foarte potrivit cu tot ambientul.
Dar, cum stii ca eu spun tot, te rog fa-i cadou sotului niste carafe cu dop si in cele cu cioc, pentru bauturi. Cu tot ambientul ala sticlele  strica charmul! FFara suparare,casa aia merita asa ceva. +hug

Ha,ha,ha.... =)) =)) =))
Avem si dopuri decorative pentru sticle (din alea cu sticla colorata lucrata manual) si carafe peste carafe, dar cand s-au incins spiritele nu le-a mai bagat nimeni in seama! Totusi nu sunt pe masa, atata sa-mi dati si mie credit, de chestia asta am avut grija! ;D ;D ;D

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Ei bine, stiu ca-i cam devreme si stiu c-am mai spus asta :P, dar cine vede instalatie de pom cu beculete verzi dar sa aiba fir verde inchis sa-mi spuna si mie!
N-am gasit nici anii trecuti, doar cu fir transparent si nu-mi place firul ala cum se vede in brad.

Rux

 Flordel , Dorurile neimplinite s-au transmis de la un an la altul  ,dupa cite vad  =))

Na ,ca acum ai intrat deja in constiinta mea la capitolul "obligatii " si vineri o sa ma duc la un magazin gen Ikea ,de prin urbe,sa vad daca astia iti ies pe mana.
Am invatat  lectia si de anul trecut ,dar pana la magazin am uitat . =)) Beculete verzi sa  fie si fir verde !

flordel


gabriela jalba

Nu-i devtreme. Si eu is cu gindul la Craciun. Duminica e primul advent si trebuie sa marturisesc ca inca nu am pregatit nimic nici mental!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Rux

Flordel ,asa cum am promis m-am uitat dupa beculete verzi cu fir verde .
Hopa ... am gasit ceva ...dar nu stiu ce sa zic ... nu am fost prea impresionata .
Deci :
          -   verdele  firului este de fapt prazuliu de iti ia ochii
          -   iar becurile verzi( ;D) cind lumineaza sint ca lumina becului  ,nedistindindu-se ca-i  becul este verde .
          -   made in China
Sincer am vrut sa iau o bucata ,gandindu-ma ca daca nu-l doresti imi ramane mie ,dar lumina produsa  nu m-a impresionat deloc iar pazuliul ala de la fir m-a dat inapoi .
Daca vrei ,vezi mesaj mp.

flordel

Multumesc mult Ika ca te-ai uitat, dar daca pe tine nu te-au impresionat, atunci cred ca nu ma vor impresiona nici pe mine! ;D
Cred ca nu voi gasi si nici comanda in afara parca nu-mi vine sa fac, ca ar fi o instalatie peste 100 de lei.
Ii pun becuri albe anul acesta, asta este.
Am eu un fix, ca trebuie sa arate super bradul cu luminite verzi intens si cu globurile colorate. ::)

einsteinitza

Pana la urma trebuie sa gasesti, mai uita-te si prin Carrefour, ei aduc decoratiuni mai deosebite, am gasit beculete turcoaz si roz bombon.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Parca si la Hornbach aveau si culori din astea mai deosebite, dar verde nu.
Am sa ma mai uit...
Ah, si mai vreau niste "gloabe" verde brotacel, cum zic englejii "lime". ;;)

Opal

Am vazut in Obi ,acela din spre autostrada soarelui  fir verde
Mie mi s-a parut destul de inchis
Si globuri "brotac" am vazut la Baumax,acu 2 saptamai parca sau 3?
Baumax din Chitila
Cred ca aveau si fir ,adica un soi de macaroana lunga
Se cumpara la m si ti-o mufeaza
Sper sa nu ma fi inselat memoria

flordel

Multumesc Opal, n-am ajuns pana la autostrada soarelui ca eu eu stau in cealalta parte a Bucurestiului, dar taman cand imi pierdusem orice speranta am gasit si chiar unele frumoase cu leduri foarte puternic colorate.
Oricum, va multumesc mult pentru faptul ca v-ati gandit la mine! +hug

einsteinitza

Si ne arati ce iese, da?....
Eu inca nu am hotarat cum fac bradul, parca sunt in pana de inspiratie, nu inteleg ce e cu mine.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Pai da, am luat si gloabele... :D
Dar trebuie sa incepeti voi cu pozele, ca eu fac brad natural si il fac mai tarziu ca voi ca altfel se scutura!

einsteinitza

Da, eu nu am avut chef, nu stiu de ce....m-am ocupat
cu lacul :D
Nici ce sa gatesc nu prea stiu inca, in afara dee cateva obligatorii! :D :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux



einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabriela jalba


Ieri a fost ultimul advent.
Miine a Craciunul,pe care il intimpin cam asa :
             
    

   
  Mult mai simplu si mai calicut ca anul trecut. Pe aceesasi lungime de unda cu Es...nici nu prea am avut chef,nici timp, si cred ca faptul ca nu m-am putut misca dupa ceva brad natural,m-a demoralizat.....Afara nu am mai facut nimic,ca vremea.... Pomul l-am facut ca in copilarie: cu ce-mi pica la mina. Nu l-am gindit nici ca aranjament,culoare... Oricum,imi place!!!! Chiar mi-am amintit cum faceam pomul cu Tata.
   Astept si pozele voastre ( surse de inspiratie pentru anul viitor  ;) )
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Gabi, arata foarte frumos bradul tau, mie imi plac mult brazii cu decoratiuni amalgamate. Chiar ma gandeam sa incep sa strang globurile vechi, cate mai sunt.  Am cateva si de pe vremea mamei mele!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabriela jalba

Chiar asa vechi nu am,dar de pe vremea copilariei,da. Cu cit tin mai mult la ele,parca cu atit mai usor se sparg  :'(
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Eu asteptam poze cu brazii vostri sa ma inspir, chiar nu ati feacut sesiune foto la braduti?

Flor, ai ramas datoare cu poze, sper ca te-ai intors si ne pui si poze cu bradul impodobit, mai ales caq toti am cautat beculete cu fir verde!
Eu am facut tot un multicolor, dar m-am gandit sa asez pe straturi culorile, a iesit simpatic.









www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabriela jalba

Faina idee! Si pe fondul alb e de efect. Vad ca si tu ai probleme cu pisicutele. Am si eu cu una mai jucausa,care o apuca suitul in pom, sau cataratul pe ghirlanda de la usa.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Rux

Daaaaa,dar mie imi place la nebu nie si suportul si vecinatatile lui ...
Pisica este bonus la aranjament ,cred ! +apl

claude

Arata foarte fain, asa, in straturi, e de efect! La anu' poti sa-l faci decorat cu...matze, ca vad ca sunt amatoare  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot