De unde procurati trandafiri

Started by einsteinitza, September 16, 2010, 05:20:49 PM

Previous topic - Next topic

cristinaf

Flordel, eu zic sa te grabesti si sa comanzi ca sa fii printre primii 1000 de clienti pentru a putea beneficia gratuit de "10 lilieci în diferite culori".  :D  :D

Schnuppe

Ika face misto de Flordel !  :D  Se poate asa ceva ...

cristinaf

Asa scrie pe site. Ce-s devina eu daca asta este bonusul lor.   :o

Mihai

Quote from: ika on October 11, 2010, 11:10:57 PM
Asa scrie pe site, ce-s devina eu daca asta este bonusul lor.   :o
Te-ai scos,nu? :D :D :D

Schnuppe

Nu cred ca scapa asa de usor , va cunoaste crunta razbunare a lui Flordel . Stai sa vezi !  :D

cristinaf

Fac si eu glume ca sa nu ma apuc sa comand clematitele care-mi fac cu ochiul si sa am mai apoi motive de nervi daca ma trezesc cu Dumnezeu stie ce prin colet.   ;D   +ham

Mihai

Ii voi sugera lui Flo ce "categorie "de ghimpi sa foloseasca.Am ochit eu unii,mama ,mama....................sunt asa ,putin incovoiati :D +dns

flordel

Multumesc de informatie, dar am deja 6 lilieci in gradina si gradina mea nu-i asa mare...

Mihai


Schnuppe

S-a intepat , am zis eu ?  :D :D :D

Site-ul ala seamana cu Sieberz la oferta . Categoriile la trandafiri sant cel putin bizare , ma rog , eu n-as comanda trandafiri de la ei . Dar , au Salvia Blauhugel care merita 100% Si mai au niste floricele perene  interesante . Mai mult ca sigur ca o sa-i caut pe la primavara .

flordel

Si Schnuppe, multumesc de sfat, ma duc maine sa-l mai vad odata pe Candlelight ala, nu prea m-am uitat bine data trecuta, ploua tare si eram ocupata cu notatul soiurilor disponibile. Un englezesc probabil ca voi pune la primavara in gradina de la tara, acolo am mult mai mult spatiu. Si Salvia aceea albastra ma tenteaza enorm, poate cine stie, il iau si Julia.

cristinaf

Nu m-am intepat, dar se apropie de 12 noaptea si sunt prin preajma lilieci nedoriti, asa ca mai bine plec la culcare. Scap astfel si de ispita de a comanda.  ;D


einsteinitza

Ma culc si eu ca omul si ce vad, ca sunteti tentati de liliecii aia.Am ras si eu cand am vazut rubrica-Lilieci galbeni, lilieci mov, ce nai, dupa cerinta clientului.
>:D
Bun, deci luati salvie si primiti lilieci, dar pestera aveti?

Froldel,la agronomie acolo trandafirii sunt la ghiveci, asta e un avantaj- si au si o varsta, pentru ca sunt sigura ca au stat acolo cel putin vara asta, nu sunt adusi in toamna, deci ai sanse de inflorire bogata din primul an.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Vezi, Es, trebuie sa nu te mai culci devreme, ca noi astilalti am fost lilieci  >:D ieri si am stat pana tarziu...  ;D ;D ;D
Misto, nemisto, eu am ajuns la site-ul ala cautand salvia nemerosa albastra si nu trandafiri. Si oricum ma gandesc ca orice gasesc si de acum incolo sa pun link-ul... Poate totusi iese ceva bun, la urma urmei la chestiile astea este un risc asumat, fiecare cantareste prin prisma lui daca doreste sa riste sau nu. Si in final si pe Schnuppe il tenteaza o Salvie Blauhugel...

gentiana

e interesant site  respectiv
la clematite insa le-a botezat de le-au mers fulgii,daca si la trandafiri fac la fel..........


einsteinitza

Trandafirii sunt foarte aiurea, englezestii nu au nici o legatura cu englezestii, soiuri amestecate aiurea.soiuri vechi cu noi,detaliile nu corespund, e ceva foarte ciudat.Iar la vreo 25 20 lei cat vine bucata, cu taxe postale si ce o mai veni, nu e prea tentant.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

Asa au facut si la clematite si mai si mint
Clematisul ala nu-i albastru nici daca il pui in cap,e lila si oricum il cheama cu totul si cu totul altfel
Si tangutica galbena ............

flordel

Daca mai prezinta interes pentru voi, am gasit si site-ul austriac, deci este clar o chestie gen Bakker, Sieberz.http://shop.starkl.at/main.php?Esemeny_Id=UW01Z2JtZDRjQ2hJZVdOdGVDeFlkR0p2TEQ4MklDQWs=

cristinaf

Pe mine m-a amuzat ca au pus ca bonus poze cu crini (lilium) si au scris ca ofera zece lilieci in diferite culori.   :D

Schnuppe

Salvia nemorosa merita . Eu as fi comandat de la Sieberz daca aveau . O sa comand la primavara cateva .

einsteinitza

Eu am luat doua lopeti de salvie :D :D , doua blocuri de pamant cu salvie salbatica, aia de care ziceam mai demult.Va dau si voua daca iese si in primavara, ca e plin dealul de ele.
Macar e gratis si e tare frumoasa.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

einsteinitza

Nu am rezistat si am luat Ascot, Candlelight si Barock.

Candlelight aveau unul cu floare, e superb si cu un parfum de vis.
Ascot nu avea floare,
Barock e urcator, floarea e mult mai frumoasa ca pe etichete, miroase moderat, dar are un aer elegant. +ham +ham +ham

Pentru cei interesati adusesera ciresi timpurii si Van, la ghiveci, cu coroana joasa, pentru a se putea culege buine, pret excelent, 20 lei
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Mai e vreun Candlelight inflorit? Vreau si eu sa ma duc astazi.

cristinaf

M-am uitat pe site la Rosafruct si cu toate ca mai sunt doua saptamani pana vor incepe livrarile, au stocurile epuizate la multe soiuri.
Dupa cum se vede au primit multe comenzi chiar si in perioada de criza.  ;D

gentiana

Es cumva ciresi plangatori ai vazut?
Si ziceam ca ma potolesc cu cumparaturile,dar vad ca slabe sanse