Gradina lui Mihai

Started by Mihai, March 20, 2009, 08:24:01 PM

Previous topic - Next topic

vernil

Quote from: Mihai on April 01, 2010, 09:55:37 PM
Poate va amuza,dar asa arata crinii mei :D



e clar, Mihai, vrei sa intri la concurs cu cercul crinilor! Imi place mult ideea, este chiar interesant asa, cu bordura rotunda din pietre albe, de rau. Chiar imi place!

einsteinitza

E o poza complet diferita de a celorlalti.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Ciudat, Mihai gandeste gradina in stilul meu  :D Si eu am un cerc, cam la fel de mare, dar e construit din caramizi, interiorul e plin cu vinca ... Maine ii fac o poza, mi-e tare drag acel cerc vesnic verde.

Mihai

Es, asa e orice inceput............modest!

einsteinitza

De ce modest, acolo sunt multi crini :)
Iar poza mi se pare foarte buna prin inventivitate.Toata lumea pune poze cu floarea, tu ai pus cu rondul. Foarte deosebit
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

Quote from: Mihai on April 01, 2010, 09:55:37 PM
Poate va amuza,dar asa arata crinii mei :D

Si arata foarte bine

sicamin

Foarte frumos Mihai ,rondul tau de crini ! Sa vezi cum ai sa stai tu in mijlocul rondoului ,sa-i admiri cand vor inflori. :D

Mihai

Intr-un picior,presupun :D :D :D

penelopa

Vezi sa nu ametesti uitandu-te la ei in cercul ala!   :P
Oricum, pe mine ma enervezi ca ti-au iesit crinii ..toti, si mari. :o

Vrei sa-ti povestesc despre crinii mei?  :D

vernil

Si la mine au inceput sa creasca crinii ... Cei crescuti in ghiveci - adica plantati prin februarie, sunt deja foarte mari, cei din gradina se misca mai incet  :D

Mihai

Sa fie norocul incepatorului?
Sau poate pasiunea pentru gradinarit coroborata cu informatii pertinente aflate de la domniile voastre!
Mai degraba asta.

Mihai

Pene ,decat sa te enervezi mai bine povesteste-mi despre crinii tai......cand ai timp,desigur ;)

vernil

Mihai, uita-te la concursul de crini, se vede premiul intai ... se pare ca deocamdata, crinii mei sunt cei mai mari ... sa vedem acum cand vor inflori.

Mihai

Vernil,m-am uitat si ........nu am inteles.
Are deja o eticheta cu numele meu scris ?Sau nu am vazut eu bine? :D :D :D

vernil

Quote from: Mihai on April 04, 2010, 09:37:51 PM
Vernil,m-am uitat si ........nu am inteles.
Are deja o eticheta cu numele meu scris ?Sau nu am vazut eu bine? :D :D :D

Eticheta o pun ceilalti, nu eu  ;D Eu te-am inscris la concurs fiindca mi-a placut ideea de a aranja crinii in cerc ... Dar premiul intai are crini diferiti, imi amintesc ca am plantat  unul asiatic, parfumat, altul trompeta, deci tot parfumat, unul cu flori duble si alti doi comuni  :D Dar cei comuni se inmultesc rapid ...

Mihai

Vernil,arata bine parcul in dimineata asta? ;)

vernil

Quote from: Mihai on April 05, 2010, 09:59:11 PM
Vernil,arata bine parcul in dimineata asta? ;)

Pai speram sa-mi zici tu, ca azi am avut alte prioritati  :D

Mihai

Hmmmm......prioritatea mea a fost una singura......sa evit un anume catelus ;)  :D

Ionela

Mihai, imi place cum ai aranjat crinii. In jurul lor parca au un colier de perle ;) :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Da, si mie imi place. In spatele crinilor poate ai putea pune niste narcise sau lalele, care acum ar fi dat culoare rondului, iar crinii crescand ar ascunde frunzele ofilite, care trebuie lasate pana se usuca pe bulb, pentru hrana. Printre bulboase, in trei locuri aster pitic sau tufanele pitice, care iau locul crinilor in decorul de toamna.Asta, doar asa, sa ma aflu in treaba, sunt multe variante.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Wow, nici ca ma gandisem la mai mult! Ar arata si mai bine ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Mihai

Es ,la tufanele nu m-am gandit,in schimb am plantat in spatele acelui rond(imperfect in opinia unora),
doua varietati de phlox:phlox orange perfection si inca unul al carui nume imi scapa acum.
Multumesc pentru sfat!

Ionela

Acum conteaza opiniile dupa care vrei sa te ghidezi, Mihai ;) 
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

costieanuconstantin

in mijlocu' cercului as planta un palmier de gradina  cu statura semiinalta , din ala care face flori albe :-[

Ionela

Pai acolo nene Costeo, parca voia sa stea Mihai intr-un picior ;) :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8