Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

sicamin

Azi am inspectat si eu gradina si am vazut cativa ghiocei infloriti ,iar crocusii,zambilele si lalelele au scos deja nasurile,semn ca vor sa alunge iarna :D
Azi parca a fos un pic mai cald decat ieri .
Sa aveti o dupa masa cat mai placuta!

gentiana

de unde trag io concluzia ca ghiocei si viorelele mele sunt la fel de antisociale ca si mine

penelopa

Stai liniştită, madam, că nici ale mele nu's mai breze!!! ............... la noi nu-i la Timişoara. ;)

gentiana

da la geta au inflorit si primulele .au ieit narcisele ,au ditamai frunzele irisi hollandia......la mine dorm sub paturica.da si cand s-o albastrii padurea!
aha deci antisociala esti si tu
ok,antisocializam DN1! ;D

costieanuconstantin

ieri am umblat prin brasov, intr-o curte am vazut multi ghiocei infloriti (str. crinului  )
azi am fost la gradina ,am gasit 2 primule inflorite , nu mai este zapada deloc.

ati

Pai da stefana  draga  aici poate  nu demult sa anscris
Dar eu o stiu pe ea cam de 5 ani de pe un alt forum  ;)
Dar o stiu si personal   a fost pe la mine  eu am fost pe la ea ...
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

sicamin

Buna dimineata si o zi frumoasa va doresc!

gentiana

neatza!
la bucuresti e ninsoare si cand si cand mai si viscoleste

gabriela jalba

Buan sa va fie saptamina!!! Bag sama c-a venit iar iarna in toata tara. La mine sint -7.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

simonaelena

Neata!
Un inceput de saptamana de toata cacaua :(  Am ajuns la birou si am aflat ca nu avem gaz de ieri. Si e friiiiiig! Mi s-a racit si cafeaua in cana, ma duc sa imi fac un ceai.

Sa aveti o saptamana minunata!


P.S. Cand sa validez mesajul am vazut ca am "mancat" pe u din minunata. Ghiciti cum ar fi fost urarea fara acel U?  :D :D :D

penelopa

Lasă, măi Simo, că merge şi cafea cu gheaţă.

gentiana

ice-coffe!
nu era o reclama?

vernil

Buna dimineata! Doamne, ce frumos ninge in Bucuresti! Ce bine ca e iarna, vor creste florile mari si frumoase !

gentiana

Quote from: Vernil on January 18, 2010, 11:31:49 AM
Buna dimineata! Doamne, ce frumos ninge in Bucuresti! Ce bine ca e iarna, vor creste florile mari si frumoase !
eu ,din cauza de viscol si zapada am calcat intr-o groapa in curtea firmei si acu am glezna ca o paine
desi stiu ca le face bine la plantuse si copacei,nu ma omor dupa zapada
eram indragostita de zapada pe partia de schi,acu cum s-a "taiat " din program........as prefera sa nu fie zapada decat strict pe zona verde

simonaelena

Quote from: penelopa on January 18, 2010, 10:54:04 AM
Lasă, măi Simo, că merge şi cafea cu gheaţă.

Pe vremea asta? Tu vrei sa ma trezesc cu vreo porcina pasareasca de neam de neamul balenelor n-a vazut?

gentiana

lasa bre ca n-are nika neamu balenelor,alea se soresc pe banchiza!:D

gentiana

bantuind io prin gradinile userilor,am avut  parte de o surpriza minunata si am intalnit o splendida stancarie in albumul D_ANA
nu-i stiu locatia dar merita toate felicitarile pt realizare

penelopa

Bine că le ai cu bântuitul şi ne mai informezi şi pe noi. Chiar acum plec şi io să văd ce-ai văzut tu.  ;)
Revin: Unde'n .......... mă rog, ai găsit albumul D-ANEI că io nu-l găsesc. >:(

gentiana

 am gresit e D.ana ,nu mai stiu stai sa ma uit

uite acilea http://daniiis.sunphoto.ro/gradina/IXBOBAYDGSZOOQQZMTO
mi-a placut de mor stancaria,abia astept s-o prind pe dana si sa-mi zica ce zona e,de unde a luat pietrele
cred ca o mitraliez pe biata fata cu intrebarile
ca sa nu mai vorbim de plante
ete stancaria in toata frumusetea ei http://daniiis.sunphoto.ro/gradina/KSJRVFRGTJRFPCIENEU
asa ca sa nu te mai obosesti

penelopa

Merci!
dar, dacă tot eşti aşa deşteaptă, ia pune tu link-ul la "Amenajarea unei stâncării" de la "Amenajarări grădini". ;)

gentiana

io mai mult ca desteapta! ;D ;) da mama nu m-a facut moderatoare,deci n-am cum sa mut nika!
plange la sora-ta! :D
neeeeee ,las sa-l puna stapana,io doar am atras atentia

ozimandias

Draga de Pene a spus sa pui, nu sa muti.  ;)

daca doresti, desigur.
:D

gentiana

mi-e lene sa fac orice
da oricum ma lesina stancaria
si proprietara nu mai apare s-o descos pe toate partile

sicamin

buna dimineata! Inca nu avem zapada si e destul de placut afara.Sa vedem de miercuri incolo ,cum va mai fi timpul.
Sa aveti o zi buna!

irina

buna dimineata si de la Deva.la noi e urat afara, e lapovita