Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

muma padurii

@simonaelena,intr-adevar esti deosebita,avind o putere de patrundere de invidiat.
Numai ca am o nedumirire: are vreo logica ca sa platesti patru contracte, atunci cind prin intermediul unui singur modem (cu bani mult mai putini) poti instala patru calculatoare ?
Nu-i asa, acum o sa sustii ca asa am spus eu ? :D

vernil

Quote from: muma padurii on February 25, 2010, 06:47:14 PM
@simonaelena,intr-adevar esti deosebita,avind o putere de patrundere de invidiat.
Numai ca am o nedumirire: are vreo logica ca sa platesti patru contracte, atunci cind prin intermediul unui singur modem (cu bani mult mai putini) poti instala patru calculatoare ?
Nu-i asa, acum o sa sustii ca asa am spus eu ? :D

Incearca sa faci ceva constructiv, Mumo ... adica ajuta-ti sinapsele sa faca noi conexiuni ... Inceputu-i greu ...  Lasa-l incolo de modem, aici vorbim de flori ... Hai, mai ai dreptul la o incercare ...  Si te rog, nu-mi raspunde, nu are sens.

GetaV

N-am jignit pe nimeni si nici nu vreau, dar nu-i dati prea multa importanta lui Mumu,parca abia asteptati sa scie ceva >:(
Pene ,multa sanatate lui Florin ,va asteptam la Vaslui,cu cantece si dans :D

miha

Pene...un gand bun si de la mine...si speranta ca totul se va termina cu bine...  :-* :-* :-*
Tatal meu a trecut prin asa ceva acum 11 ani...dar este bine... si si-a revenit destul de repede atunci...
Gandeste pozitiv...  

simonaelena

Quote from: muma padurii on February 25, 2010, 06:47:14 PM
Nu-i asa, acum o sa sustii ca asa am spus eu ? :D
N-o sa sustin nimic, ironia ta nu merita atentie, dimpotriva....

sophia

multa sanatate sotului si voua putere ,sanatate sa-l ajutati sa isi revina!!!!!

Fleurf

Multa sanatate sotului tau Pene!
Uneori trebuie sa dai de-o belea ca sa vezi care sunt lucrurile care merita sa-ti faci sange rau, fiindca de cele mai multe ori ne stresam pt nimicuri si nu constientizam ca totul se acumuleaza decat cand e tarziu.

Ionela

Buna seara :-*si multumiri tuturor celor care m-au iertat pentru obraznicie!!! :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Pene, eu iti doresc sa treaca foarte repede clipele dureroase de acum, sa iti pastrezi increderea si puterea de a infrunta situatia. ESte greu sa ai mintea limpede cand o intuneca lacrimile. Noi suntem aici sa iti dam sprijin, intelegere si curaj. :-* :-* :-* Atata vreme cat exista Viata, nimic nu e iremediabil. Exista un concept denumit legea atractiei. Ceea ce atragi cu gandul, aceea primesti - asadar GANDIRE POZITIVA, cum spunem toate! (Despre cealalta chestiune... da, cred ca mi-am dat foc singura, de am ajuns sa fiu in prag de ban. Asa incat corectez din mers cu ajutorul tau si a mushuroiului. Cine i-a dat numele acesta, buna minte are!!!)
Bella_donna, abia astept sa ne impartasim argumentele ;D O sa iti spun si o istorioara draguta in legatura cu nick-ul tau - o sa iti placa, jur!  :D :-* (daca ai citit articolul, inseamna ca nu scriu prea greoi! Felix se plange mereu ca e prea stiintific, prea pe neintelesul oamenilor! Chiar imi trebuia un feedback! Thank you! :-*)
Doamna Gabi, va cer scuze daca m-am exprimat ambiguu intr-un mesaj - ce sa fac daca toti ma felicita de Sf. Ion ;D??? Spre marea mea rusine, anul acesta nu am fost sa vad azaleele din botanica :-[. Este cazul sa ascult sfaturile bune si chiar imi face placere. Dar in mod sigur, voi merge cu Florina mea! Multumesc  :-*
Mada, felicitari pentru luptele pe care le duci si castigi, mai ales cand acestea sunt intru binele semenilor. Acestea sunt cele mai mari realizari, caci depasesc interesul personal.  :-*Daca toti am face asa, altfel ar arata fatza lumii. Promit sa scriu macar de azi inainte... (Am eu un of contra "pandemiei" de gripa porcina si maine poimaine va treziti cu off-topicu' cat casa :o) Imi plac oamenii de aici... imi place spiritul si chiar ma intreb unde am fost pana acum? Doar m-am uitat la voi, cu toata admiratia.
Doamne, daca ajung sa vad lalelele pe viu.....  scriu o balada! Intr-o zi am stat 2 ore prin fotografii si nu mi-a venit in minte decat cuvantul perfectiune! Dar o perfectiune atat de perfecta!!!!  :-*

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Ionela

Daca vorbim de flori, una din cele mai inflorate experiente le-am trait pe insula Mainau. O data in viata merita sa pui piciorul in paradis! In sera orhideelor exact senzatia aceasta am avut-o.
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

doina

Pene , imi pare rau sa aud de problema sotului tau dar se va rezolva , acum ai nevoie de nervi tari si sustinerea prietenilor  :-* :-* :-*

penelopa

Vă mulţumesc la toţi pentru încurajări!
Acum este pe drumul cel bun. Coşmarul a trecut.
N-am vorbit despre durerea mea pentru compasiune. Am vrut doar să înţelegeţi cât de mult însemnă, uneori, în viaţa unui om, modul în care se comunică cu el.

bella_donna

Am sa divulg un secret: nu sunt ce par a fi, user-name-ul meu nu semnifica o frumoasa doamna, nici privirea aceea fixa si stranie cauzata de atropina, ci numai asemanarea mea cu otrava matragunei. Iar limbajul de specialitate... greoi si stiintific, mi-e familiar :)

Ionela

Bella, ba chiar femeie frumoasa , nu fi modesta :-* Si in acelasi timp letala!!! Nu se exclud ;D
Imagineaza-ti proful meu de anatomie comparata (fara vreo legatura cu plantele)....peste 60 de ani, sub 1 m 60, slabut, chelie inconjurata de un smoc alb, glas pitigaiat, improscand cu saliva pe cei din primele randuri - altminteri, o enciclopedie!
- Nimic nu stiti! (enervat la maxim) Atropina.... La ce foloseste?? De asta se cheama matraguna Atropa.... Dar de ce se cheama belladona nici asta nu stiti???!!! (de-a dreptul oripilat de atata nestinta)
Pauza. Sa zicem ca nu ajunsesem cu cursul de botanica la familia matragunei. Dar avea dreptate - nu stiam nimic. S-a inveselit brusc si a continuat pe un ton complice:
- Pe timpuri, mai, fimeile isi puneau suc de matraguna in ochi (un amfiteatru intreg  in contemplare) Ca sa fii frumoase, mai. Si erau... ca se mareau pupilele de la atropina. Ochii pareau mai mari...  erau frumoase, mai.
Da, in clipa aceea ma gandeam sa imi pun niste atropina in ochi. Sa fiu frumoasa... eeee, ce visuri! Ne-a lasat cateva secunde sa savuram momentul... frumusetii! Si brusc, a schimbat tonul admirativ cu unul ironic:
- Pacat ca erau cam chioare.
Sa fi ras? Sa fi plans? Cred ca ambele in acelasi timp. Rad si acum amintindu-mi. Mi-a condus lucrarea de diploma si am avut adesea de infruntat dispozitia lui ca vremea de aprilie. In acea zi si-a continuat cursul despre evolutia scheletului in seria animala... si nu pot sa imi amintesc CUM a ajuns la matraguna...

Mai la naiba, as spune eu acum, chioara - chioara, dar macar frumoasa! 
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Mihai


Marmoset

Vernil, ce-mi place avatarul tau!  :) :-*

vernil

Quote from: Marmoset on February 25, 2010, 09:41:50 PM
Vernil, ce-mi place avatarul tau!  :) :-*

Merci, sunt eu, cu adevarat!  Sunt frumusica, asa-i ? :D

GetaV


vernil

Quote from: GetaV on February 25, 2010, 09:50:28 PM
Si modesta :D

Am facut remarca fiindca stiu ca nu sunt fotogenica.   ;D In general, in foto apar trista, abatuta. Iar eu sunt o fire vesela, optimista. Normal, pe cat e posibil in vremurile astea.

mamaruta

Ozi mi-a luat azi harlequin din Baumax. Gentiano....tu cum stai?

Mihai


GetaV


Mihai

Asa sunt eu cand ma gandesc la ceva anume(trandafiri).....ma ia valul :D

Marmoset

Quote from: Vernil on February 25, 2010, 09:55:34 PM
Quote from: GetaV on February 25, 2010, 09:50:28 PM
Si modesta :D

Am facut remarca fiindca stiu ca nu sunt fotogenica.   ;D In general, in foto apar trista, abatuta. Iar eu sunt o fire vesela, optimista. Normal, pe cat e posibil in vremurile astea.

:-*

penelopa

Cred ca Gentiana a plecat prin tara sa dea avize de mediu. ;)

bella_donna

O fi in recunoastere, prin Cipru!

Ochelaristii cam stiu efectul atropinei. Vorba ceea "cam chiori" si nu se pot contempla in oglinda in acele moment. :D