Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

cara

bonsoar pipăl!

din negura vremii m-am intors să văd ce mai faceţi, cum vă mai merge, ce va mai fac plantele.
pe scurt, vegetalele mele sunt in suferinta dupa lipsa mea cam mare de-acasa.

adeniumului i-au cazut toti bobocii.

vreo cateva violete au murit.

hibiscusii au avut o vara de cosmar, arata rau, piperniciti.

singurele vesti bune vin dinspre hoyele mele, care par a fi multumite de mine. nu le stiu numele, le am de la vernil si dorinas, ele ar putea sa le identifice. cea galbena, cumparata tot de la cineva de pe forum dar nu mai stiu de la cine, s-a prins, e mare si voinica. una de la dorina infloreste, desi e miiica.

episciile de la Ella au 80 de cm lungime, iar achmenesii pleaca in vacanta de iarna.

trandafirii din gradina infloresc cu indarjire desi au fost nopti cu temperaturi negative.

canna indica n-au apucat sa infloreasca din cauza verii capricioase, habar n-am ce sa fac cu ele. le-ar mai trebui inca o vara anul asta.

amarilisii au turbat, au inflorit a doua oara in august, deci la iarna vor dormi fara sa le pese.

cam asta pe la mine, sa va fie bine  ;D

penelopa

Bine mai daşi pe la noi, bre! :)
Nu te impacienta: plantele sunt ca şi oamenii. :) Cu cât le bibileşti mai mult pe unele, cu atât te mulţumesc mai mult cele neglijate. ::)
ps. Numai eu nu reuşesc să mai mulţumes pe cei din jurul meu. :(

simonaelena

Caraaaaa! Bine ai revenit!  :-* :-* :-* :-* :-*
Pene, capul sus, femeie! fii barbata!  +hug +hug +hug

cara

pene, doar nu-ţi vei fi făcut iluzii c-o să poţi mulţumi pe cei din jur!  ::)

simona, muah!  :-*

einsteinitza

Ce ai, pistol sau trandafir ;) :D :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Mihai

 :D :D :D
O atingere suava cu petale de trandafir si pe urma .....................trezirea la realitate.Poc!

cara

Cu roza am venit, bre!  ;D

costieanuconstantin

pai , si pistolu' ,de ce ni-l vanturi  !!!!? ;)

einsteinitza

Pai asteptam euonymusul.Tot rosu ;) ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

costieanuconstantin

asta-i planta care o tot cautam pe net , creste pe la marginea padurii !!! ,acu face frunzele rosii si bineinteles si fructe rosii !!!! +ham +apl +dns

einsteinitza

Costi, cred ca tu cauti euonymus europaeus.Ala creste pe marginea padurilor,
Eu ii aminteam de un alatus.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

costieanuconstantin


vernil

Wow, sarbatoare, a aparut Cara!

Incercati sa faceti cateva inmultiri folosind formula de mai jos, veti vedea ce distractiva e aritmetica. Formula magica

13837 x varsta dvs.(your age) x 73=  ?????

costieanuconstantin


cara

gata, am aruncat pistolul!  ;D

Es, exact in cele 2 saptamani cat euonymusul a fost rosu eu am fost plecata din tara. mai are doar cateva frunze, restul au cazut. anul asta nu are sedinta foto :p

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Quote from: costieanuconstantin on October 19, 2010, 10:45:40 PM
59595959

Pai asta e smecheria, orice numar ai trece acolo, ca varsta, iti da numarul respectiv multiplicat de cateva ori.

gentiana

Intotdeauna am admirat la Cara ,avatarurile ei
E "floricola" chiar si cand face tocanita de lalele!(sau or fi sarmale cu lalele?)
...........LALELELE sunt  printre preferatele mele,dar am o strangere de inima la mancare de lalele(chiar si gatita de Cara >:D)

einsteinitza

Vad ca sunt si niste chei, deci e reteta speciala +rsp
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

Alea sunt puse sa-ti incuie gura ;)
Azi ,am primit o phala.........grena inchis ,aproape neagra
Domnul meu e plecat si a venit tata sa stea cu mine(cum ma suparase cu pretentii de fel si fel de retete  faqnteziste,mi-a adus phala)
In schimb eu i-am pregatit macrou la tipla si pulpe la tava(si am inchis bucataria pe ziua de azi si chiar pe cea de maine)
Iaca cum e in natura ......na-ti phala ,ia "sarmaua" ;D

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Cred ca avatarul Carei vrea sa spuna urmatoarele: var chei, scot lalele ;) Too strong +apl
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

flordel

E in forta...Nimic de spus mai mult, eu cel putin.Oare de ce ma gandesc la chiftele? ???

penelopa

Quote from: gentiana on October 20, 2010, 07:08:57 PM
Intotdeauna am admirat la Cara ,avatarurile ei
E "floricola" chiar si cand face tocanita de lalele!(sau or fi sarmale cu lalele?)
...........LALELELE sunt  printre preferatele mele,dar am o strangere de inima la mancare de lalele(chiar si gatita de Cara >:D)

Daa! Ai scăpat gândăcelul care ne-a provocat mâncărimi ...... inclusiv la limbă. ;D

gentiana

Io?
Gandacelul? >:(
Ba pardon era o  buburuza!