Cu cine votam?

Started by lovetulip, November 18, 2008, 04:42:03 PM

Previous topic - Next topic

rox94ana

mergand spre scoala, erau reprezentati de la PSD si ma invitau duminica la vot. :D

lovetulip

Quote from: rox94ana on November 27, 2008, 08:56:37 PM
mergand spre scoala, erau reprezentati de la PSD si ma invitau duminica la vot. :D
Si nu le-ai spus sa mai astepte 4 ani? :D :D :D

vernil

Ati, nu vrei sa-ti croseteze frumoasa blonda un pulover, in timp ce Vanghelie va incerca sa-ti citeasca o poveste, iar Marinescu , pazit de doamna "ciocu' mic, noi suntem la putere" sa-ti arunce un pahar cu apa in fata  ;D Astia-s politicienii nostri, de ce sa-i eutanasiem ?  ;D

ati

Ok
Vernil
Atunci ramane castrarea  ;D ;D ;D
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

dorinas

Eu zic sa-i votam intai si dupa 4 ani sa-i castram daca nu ne-au placut. ;D

Ella

Eu, daca as putea merge la vot...as studia atent CV-ul celor tineri.

vernil

Quote from: dorinas on November 27, 2008, 10:53:24 PM
Eu zic sa-i votam intai si dupa 4 ani sa-i castram daca nu ne-au placut. ;D

Daca mai avem putere si daca mai suntem pe meleagurile mioritice  ;D

dorinas

Pai unii dintre noi vor fi cu certitudine ca deh nu putem pleca toti, nu? Si stii ceva eu nici nu vreau sa plec, avem asa o tara frumoasa dar vorba cuiva " pacat ca-i populata". Dar eu mai sper inca, la urma urmei speranta moare ultima. ;)


vernil

Oh, Doamne, dar chiar iubesc meleagurile pe care
m-am nascut, mai ales ca am avut ocazia sa vad si altele ... Imi sunt dragi si oamenii, mai ales cei din provincie, cei rupti de marile aglomerari urbane ... Le respect munca si le admir tenacitatea, puterea de a rezista. Pe 1 Decembrie chiar voi arbora un mic steag la geamul locuintei mele, si nu fiindca ma revars de patriotism, ci ca un semn de respect pentru inaintasii nostri care au crezut in unitatea noastra, ca neam. Ca pana la urma, din povestile strabunilor mei, am inteles ca majoritatea din neamul meu a vasat sange pentru tara ... Tatal meu a fost veteran de razboi, acasa i se faceau colive, iar el lupta in muntii Tatra ... culmea, mi-a povestit ca in acele momente, la mii de kilometri distanta, el simtea aroma de coliva si de colaci ...
Nici eu nu vreau sa plec, Dorina, mai ales ca sunt asa sentimentala ... dar mie mi se pare ca nu suntem doriti ... asa urat se poarta cu noi toti cei ce au guvernat pana acum. Toti, absolut toti.

ozimandias

Am auzit astazi la TV ca de anul acesta exista si votul alb. Adica ma duc la vot si bag buletinul in urna fara sa fi stampilat nimic. Si cica aceste voturi se vor numara si vor reprezenta lehamitea mea fata de toti...(cam ce faceam eu pana acum, cand puneam stampila de doua ori).


rox94ana

Quote from: viovaslui on November 27, 2008, 09:02:34 PM
Quote from: rox94ana on November 27, 2008, 08:56:37 PM
mergand spre scoala, erau reprezentati de la PSD si ma invitau duminica la vot. :D
Si nu le-ai spus sa mai astepte 4 ani? :D :D :D
nu mi-am mai batut gura :D

martipan

Quote from: ozimandias on November 28, 2008, 06:46:26 PM
Am auzit astazi la TV ca de anul acesta exista si votul alb. Adica ma duc la vot si bag buletinul in urna fara sa fi stampilat nimic. Si cica aceste voturi se vor numara si vor reprezenta lehamitea mea fata de toti...(cam ce faceam eu pana acum, cand puneam stampila de doua ori).


Aaaa,da ?
Adica se va intelege prin buletinul meu gol o bila neagra data lor ? Ca asa m-as duce si eu  ;D !

ozimandias

Da Marti... si eu m-am gandit sa va spun ca poate dorim mai multi sa se vada ca ne pasa, dar ca nu ne place de ei...Asa ca haideti la vot!


myky

credeti ca nu stiu?
ii doare fix in dosu usii! >:(

penelopa

Acu`, ma` Marti, daca tot faci drumu` pana acasa (si platit de stat  ;D)  pune si-o stampila pe buletin.  Crezi ca le va pasa de lehamitea ta ?!!!

ps. Cioroiul ala din avatarul tau e .... homo ? ..... ca, parca,  asa scrie sub el  ..   :D :D

martipan

Bai pene,deci eu am platit singur drumul ca sa vin acasa,da ? Nu stiu exact,auzisem de ceva ca ar platii ei drumul,dar cum nu stiam nimic concret si cum probabil trebuiau o droaie de chestii de completat,am plecat pe banii mei,ca drumul nu e o avere  :P !
In lata ordine de idei,cum papuceii cu lapte ai spiridusilor nu ai observat pana acuma semnatura mea bre,ca o am de mai bine de un an  :D :D :D ?
E in latina,ha,si se traducizeaza asa : Om(adica homo ;D :D :D :D ) sunt , nimic din ceea ce este omenesc nu socotesc strain de mine !

penelopa

He, he, he ..... in liceu am avut cea mai mare nota la .... limba latina  ;D
Dar, tocmai in seara asta ma `nervat cioroiul tau (fiindca nu vrei sa votezi) si-am simtit nevoia sa-i zic ceva ... dulce  ;)

ati

Stiiti Dragii Mei
Mai bine cu porcul!!!!!!!!!!!!!!!!!Sa traiasca Vammma !!!
Mai Bine la schiii  macar acolo simti ceva
decat sa ma doara ca am facut ceva ca  handicapatii sa stea pe scaune frumoasee!!!
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

martipan

Quote from: penelopa on November 28, 2008, 09:02:00 PM
He, he, he ..... in liceu am avut cea mai mare nota la .... limba latina  ;D
Dar, tocmai in seara asta ma `nervat cioroiul tau (fiindca nu vrei sa votezi) si-am simtit nevoia sa-i zic ceva ... dulce  ;)
:D :D :D :D Ma imbucurez nespus sa aud ca avem pe aici o latinofila,pe langa Cara care ni se rade in nas !

vernil

Nu e bine sa punem votul nestampilat in urna! Mai bine punem 2-3 stampile, si asa se anuleaza.


martipan

Quote from: vernil on November 29, 2008, 12:36:38 PM
Nu e bine sa punem votul nestampilat in urna! Mai bine punem 2-3 stampile, si asa se anuleaza.
La asta reflectam si eu...ce i-ar oprii pe stimabilii ,care si asa fac sa apara voturile oamenilor mprti in urna,sa puna ei o stampila pe unde le nazuieste mintea ?


ozimandias

Quote from: martipan on November 29, 2008, 01:45:41 PM
ce i-ar oprii pe stimabilii ,care si asa fac sa apara voturile oamenilor mprti in urna,sa puna ei o stampila pe unde le nazuieste mintea ?
Observatorii!
Eu am obosit sa traiesc fara sa am incredere. Am nevoie sa am incredere in oameni. Asa ca eu voi pune votul nestampilat. Si daca la numaratoare se va spune ca a fost un vot nestampilat, inseamna ca acela e al meu. Daca vor spune ca toate buletinele au fost stampilate, emigrez.