De unde procurati trandafiri

Started by einsteinitza, September 16, 2010, 05:20:49 PM

Previous topic - Next topic

anasstasia

Am vazut Henri Matisse 16.95 EUR si eu l-am cumparat cu 14 lei, Twist cu 12.95 EUR, iar eu l-am cumparat cu 6 lei. Nu vreau neaparat chilipiruri, insa vorbesc strict de buzunarele mele. Mi s-au parut ceva mai scumpi.

einsteinitza

Da, e drept, dar la Petrovick sunt numai vechi acum, iar la Lottum nu au unele din varietatile astea splendide.
Sigur, iarna-i lunga, se poate alege cea mai buna oferta ;D ;D

Da, unii englezesti sunt scumpi, unii mai ieftini, insa sunt cateva varietati superbe care sunt si ceva mai ieftine.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Mihai, nu mi-ai mai spus nimic de Rosafruct. Macar sa stiu sa renunt la idee. +hug
Ma cam hotarisem la: Leonardo da Vinci, Augusta Louisa, Grafin von Hardenberg si The Fairy.

Mihai

Din pacate in primavara asta sunt nevoit sa spun pas,la orice comanda.
Directiva de la împaraţie............

anasstasia


penelopa

Tocmai am primit catalogul de la MultePlante şi am dar peste un trandafir simpatic: Alfred Sisley!
E un trandafir zebrat cu roşu, alb şi galbem, care înfloreşte toată vara, este parfumat şi costă numai 15 lei  ;)
Ce zici, Es, să-l iau?
Şi, mai sunt nişte gladioleeeee  :o nemaivăzute de ochii mei până acum  ::)

anasstasia



penelopa

Da, Anasstasia, cam asa arata!
Oricum voi face o comanda la MultePlante, asa ca voi lua si trandafirul . ;)

anasstasia

Sa te bucuri de el! La mine a inflorit toata vara abundent, am fost foarte multumita de el.

Elena_E

Quote from: penelopa on January 31, 2012, 08:55:19 PM
Da, Anasstasia, cam asa arata!
Oricum voi face o comanda la MultePlante, asa ca voi lua si trandafirul . ;)

Dar Hommage ai vazut??? Este chiar superb  :)

trandafira

Am gasit un site cu trandafiri :http://www.morami.ro/produse-seminte-si-rasaduri/butasi-de-trandafiri/trandafiri-cataratori-c586.html
Stiti ceva despre acest furnizor? As vrea sa comand trandafiri urcatori.

anasstasia

Da, eu am comandat anul trecut in  primavara de la ei. O parte din comanda nu a ajuns (adica a fost incompleta), o parte nu s-au prins, cealalta parte nu au iesit ce trebuie.

trandafira

Ah, iti multumesc pentru informatii. Ce bine ca am intrebat. Imi placeau urcatorii ca erau de zona 5b, dar... nu risc.

penelopa

Quote from: Elena_E on February 01, 2012, 03:45:55 PM
Quote from: penelopa on January 31, 2012, 08:55:19 PM
Da, Anasstasia, cam asa arata!
Oricum voi face o comanda la MultePlante, asa ca voi lua si trandafirul . ;)

Dar Hommage ai vazut??? Este chiar superb  :)

Da, l-am vazut si cred ca-l comand si pe dumnealui ;)

ale


anasstasia



claude

ale, vezi ca starkl nu au o reputatie prea buna... ::)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

flordel

Mie mi s-au prins trandafirii de la ei! Sau cel putin asa parea situatia pana sa dea zapada. ;D

adrianam

Dar au inflorit ca sa-ti dai seama ca sunt ce ai comandat?

flordel


claude

Ei, Flor, atunci asteptam cu interes  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Eu am comandat de la ei 3 trandafiri, s-au prins toti si au iesit ce trebuie. Am mai auzit si de la alte persoane ca nu au avut probleme cu trandafirii de la ei. Poate eu am avut noroc, nu stiu. Am mai comandat acum Nahema, Julia Child, si Maurice Utrillo. Sper sa am si de data asta noroc cu ei.

trandafira

Eu imi doresc tare, tare mult un trandafir galben, dar galbenul acela puternic, nu cel pal,  care sa miroasa puternic si sa aiba petalele ca cele ale trandafirului de dulceata. Tare fericita as fi sa-l intalnesc, dar... nu l-am gasit pentru ca nu stiu ce nume are.