Gradina lui Mihai

Started by Mihai, March 20, 2009, 08:24:01 PM

Previous topic - Next topic

sicamin

Trebuie sa recunosc,ca am doar 6 feluri ,dar nu ma intreba denumirile ca  nu stiu . ???
De marcotat am facut la acea bordo si clasica lila ,dar numai cand a vrut cineva. De la cea lila dupa ce am tuns in primavara si le-am pus lastarii s-au prins repede,dar era cald, prin aprilie parca.

gentiana

[sicamin se prind si din butashi?
eu rosu -grena am 3 sau 4(fiecare alta nuanta)
as vrea una rosu-rosu  si cand am vrut sa cumpar una(era inflorita) mi-a luat-o de sub nas "madam Radulescu" si nu era sa ma incaier cu ea

sicamin

Eu am pus bucati de lastari (cam4-5 ochi)  la care am bagat in pamant 3 ochuri. I-am pus mai la umbra unor trandafiri si au lastarit aproape toti.

gentiana

hm......ia sa fac si io asa cu "varza " mea lila
Multumesc Sicamin!

Mihai

Doamnelor,dar sunteti avansate tare mult fata de mine!
Am si eu o clematita si nici pe aia nu stiu sa o "tratez"........da' invat eu

Ionela

Dar vad ca v-ati dus taaaare cu discutiile.... Leacuri pentru urat??? Genti, eu nu cred ca tu chiar vrei asta! Mai bine iti dau un leac de high spirit ;)
Daca vine Pene si ne ia pe matura.... va fi higher.. iar cand vom trece prin dreptul lunii definitiv the highest! (parca la grade de comparatie ramasesem sau???)

Keep up the goodwork ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Mihai

Ca niste gradinari impatimiti ce suntem........vom duce munca pe culmi"marete" ;)

gentiana

[te ajutam sa cresti intre ale gradinaritului
eu imi recunosc lacomia intr-ale clematitelor si am vreo 16 cred cu cea roz asa cred eu(sau or fi doar 15?)

gentiana

Quote from: Ionela on March 11, 2010, 02:10:28 PM
Dar vad ca v-ati dus taaaare cu discutiile.... Leacuri pentru urat??? Genti, eu nu cred ca tu chiar vrei asta! Mai bine iti dau un leac de high spirit ;)
Daca vine Pene si ne ia pe matura.... va fi higher.. iar cand vom trece prin dreptul lunii definitiv the highest! (parca la grade de comparatie ramasesem sau???)
Keep up the goodwork ;)
:'( vai ,unii au incercat sa ma complexeze  cu uratul,asa ca am cerut si io ajutor
daca zici tu ca sunt ok asa cum sunt,ma opresc din  :'(, si ma linistesc

Ionela

Cine sa te complexeze??? Asta-i doar o gluma... Sa mai enunt o axioma: Iubitorii de flori sunt incapabili sa urasca! Asa incat, draga mea, pentru ce sa te axezi pe o chestiune care nu te prinde?  :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

gentiana

Gata mi-ai redat zambetul si  sunt iar un Elf fericit si zglobiu

Mihai

Ionela,tare imi place axioma aceea.........ma defineste :D
Si sunt convins ca nu numai pe mine.Sper!

penelopa

Quote from: Mihai on March 11, 2010, 03:01:32 PM
Ionela,tare imi place axioma aceea.........ma defineste :D
Si sunt convins ca nu numai pe mine.Sper!

Speri  mătăluţăa, dar speri degeaba!  :(  Nu există nimic fără excepţii.  :)

mihail

Ce sa mai inteleg ? Tocmai trageam sperante,ca nu am sanse ca sa ma urasca cineva.
Cum ramine,sint iubitorii de floricele capabili de sentimente si contrare ?

vernil

Quote from: mihail on March 11, 2010, 03:09:33 PM
Ce sa mai inteleg ? Tocmai trageam sperante,ca nu am sanse ca sa ma urasca cineva.
Cum ramine,sint iubitorii de floricele capabili de sentimente si contrare ?

Ca o compensatie, draga Mihail! Pentru scurt timp, e musai sa incerci si cum e in tabara adversa ... ca sa iubesti mai intens apoi, mai pasional ...

Mihai, scuze ca am invadat gradina ta! 

gentiana

Vernil ,Mihai  e fericit cand ii zburdam prin gradina(stie ca facem doar vraji bune si ca suntem purtatoare de noroc)

mihail

Draga Vernil,in care tabara,nu inteleg ?
Eu sint scorpion,deci (macar teoretic) stiu cu ce se "maninca" iubirea si dragostea.Daca vrei ca sa vorbim despre dragoste,iubire si pasiune...fie,nu m-ai prins pe picior gresit.Sint la mine acasa.
Daaaar,mai intii trebuie ca sa-mi indici in ce zodie (parca tot scorpion,nu ?) esti.Foarte putine zodii percep "sentimentul",restul doar mimeaza.

gentiana

Vernilo io stiu ca iubirea e una
dragostea e alta si pasiunea e alta  si ca nu intotdeauna  sunt toate intr-o galeata
de cele mai multe ori cand sunt amestecate iese cu miros de oo clocite
PS miros de oo clocite = scandal,batai si alte chestii deranjante si pt cei implicati dar mai ales pt martori si anturaj

Ionela

Vad ca v-ati pus in gand sa ma destabilizati sentimental... sa vorbiti de lucruri mari... FARA MINE :'( Cum??!!
Floristii vad ca mai necesita o axioma... Orice florist iubeste viata si nu se sfieste s-o duca mai departe!  Totusi spun ca pe asta sa o numim dogma centrala a forumului.

Vad ce salata strasnica - iubirea, dragostea si pasiunea impreuna... Dar unde-ati lasat... placerea? Fantezia? Gelozia??
Acum vei spune, gentiano, ca miroase totul a seminte de Ginkgo biloba!....
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Am si eu o axioma: iubesc tot ce e viu!

Mihail, asa e, sunt Scorpion, deci te inteleg perfect! Total!  :D schimba-ti si tu avatarul, gaina aia ma indeamna la rele ...

gentiana

Vernilo  io zic ca se vrea vultur ,da io sed prost cu galinaceele(singurul loc in care le plac e farfuria,sifara pene si puf)

gentiana

Ionele exista soiul denumit "muieri" care cred ca iubirea si pasiunea implica  gelozie chiar si batai
Varianta masculina  la fel

Mihai

Lamureste-ma si pe mine te rog:daca varianta feminina se numesc"muieri",varianta masculina ......
....ce titulatura are?

penelopa

Quote from: Vernil on March 11, 2010, 03:58:31 PM
Am si eu o axioma: iubesc tot ce e viu!

Mihail, asa e, sunt Scorpion, deci te inteleg perfect! Total!  :D schimba-ti si tu avatarul, gaina aia ma indeamna la rele ...

Mă leşi!! Adică: muşte, ţânţari, omizi, viermi şi alte târâtoare  ??? ......... că tot vii sunt.  ;D
Iar Mihail are la avatar o CIOARĂ . :)
ps. Dacă este găină, e bună şi aia ....... la vrăji.  ;)

Mihai

Poate ca este o cioara,nu te contrazic,dar are asa o privire inocenta ca iti vine
sa intrebi:Ce te doare?
Mie imi place avatarul ,de ce sa il modifice?