Welcome, Guest. Please login or register.

Username: Password:
Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Aranjamente in gradina  (Read 3275 times)

diana

• Guest
Aranjamente in gradina
« on: April 02, 2007, 12:35:13 PM »

Va supun atentiei si ochiului critic cateva aranjamente :)

[attachment deleted by admin]

Aricica

• Guest
Re: Aranjamente in gradina
« Reply #1 on: April 02, 2007, 12:38:32 PM »

foarte dragute... desi eu le consider un pic cam abstracte pentru locatia in care sunt prezentate.

PS. Ciupercile acelea sunt din colectia lui Felix ???  ;D

myky

• Guest
« Reply #2 on: April 02, 2007, 05:05:51 PM »

aceea cu tartacutele este superba, mi se pare minunat sa faci din ceva, altceva.
de cate ori gasesc la piata tartacute, caut formele cele mai ciudate, imi pare rau ca mucegaiesc, stiti un secret de pastrare (nu cel de scobire)

Aricica

• Guest
« Reply #3 on: April 02, 2007, 05:55:30 PM »

myky, si eu am tartacute din acelea. Lori e innebunit dupa ele, tot cumpara, vorba ta, diverse forme si culori dar mereu mucegaiesc...
Din 12 bucati cumparate in iarna am ramas cu 5.

myky

• Guest
« Reply #4 on: April 02, 2007, 07:11:36 PM »

cand vom realiza scheletul pentru vita de vie, am sa las special spatiu pentru ele si sa am o curte plina de tartacute, poate pana atunci scap si de limacsii care ma impiedica sa le plantez acum.
De doi ani ma chinui cu dovlecei din aceia lungi (1m), dar nu reusesc pentru ca acestor melci le plac f mult. pana acum am zis ca putem coexista, dar m-am suparat si saptamana aceasta le-am pus capcane cu vase cu bere, sa vedem ce eficacitate au.

penelopa

• Guest
« Reply #5 on: April 03, 2007, 02:05:50 PM »

Myky,  poate vezi limacsii mergand pe... 7 carari prin curte.
Apropos: Ce bere le-ai pus? Cu alcool sau fara?

myky

• Guest
« Reply #6 on: April 03, 2007, 02:16:08 PM »

ha, ha, ha, cu alcool, pai nu mai stiu ce sa le fac, si cu chimicalele astea mi-e cam sila sa umblu, si am si animalutele, sa nu pateasca ceva, mai e posibilitatea cu sarea,

penelopa

• Guest
« Reply #7 on: April 04, 2007, 09:27:11 AM »

E buna si sarea numai ai grija cum si pe unde pui ca poate afecta plantele. Eu am pus in jurul unei tufe de hosta (preferata limacsilor),  am scapat de ei (nu erau prea multi) dar in jurul hostei nici buruieni n-au mai iesit.

myky

• Guest
« Reply #8 on: April 04, 2007, 09:50:21 AM »

da pene, de asta imi este si teama, sa nu omor si plantele, mai ales ca la mine spatil este f mic, am folosit sare in juru gurii de la caminul de apa, si la aerisirea de la beci
Pages: [1]   Go Up