Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic


bella_donna

Vernil, mie mi-au placut bijuteriile  ;)

luiza

Quote from: gabriela jalba on February 20, 2010, 01:47:15 PM
;D ;D ;D  O s-avem o nepoticaaa!!!!!! Acum are 530gr,dar mai are de stat in burtica 4 luni. 

Doamne ajuta, sa fie intr-un ceas bun!
Sa fie sanatosi si nepotica si parintii si bunicii si sarcina usoara. 

opiadc

Gabi, sa fie intr-un ceas bun , sa ai o nepotica sanatoasa, frumoasa si desteapta , sa aiba parte mereu de armonie in familie . Iar parintii si bunicii sa fie mereu fericiti si sanatosi.

gabriela jalba

Liza,Opia , stiu ca ginditi din suflet!!! Multumesc si sa se implineasca. :-* :-* :-*
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

lyana

Gabi ,multa sanatate si bucurie ,sa vina sanatoasa pe lume papusica dulce sa va bucurati de ea cu fericire si sanatate si parintii si bunicii !!!!!!!!! :-* :-* :-*

vickylucia

Gaby, să-ţi trăiască nepoţica şi să fie sănătoasă. Bunicuţo să te bucuri de nepoată, cel puţin, cum mă bucur şi eu de nepoatele mele(una de 1an şi trei luni şi a doua va împlini curâd cinci luni)! :-* :-* :-*

gabriela jalba

Va pup!!! sa dea Dzeu!!! Numai bine si bucurii si voua!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Marmoset

Wow, Gabi Jalba, astea-s vesti minunate!  :) Sanatate multa, sa fie intr-un ceas bun, sa fie cu noroc si sa va aduca numai bucurii! Felicitari! :-*

gabi_gabriella

Gabi, numai bine si sa fie sanatoasa si ea si mamica ..si bunica :)

ani

Gabi, se mareste familia! Sa fiti sanatosi toti si o inveti pe cea mica sa iubeasca florile.
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

gabriela jalba

Sa se implineasca urarile voastre!!!! Multumesc!!!!
   Ani,...o sa incerc..,dar cine stie ce limba va vorbi copilul asta....si de m'oi intelege cu el....
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

gentiana

ptiu!
al naibii forum mai multi guesti decat useri........acusi acusi se rupe loja vizitatorilor si ne trezim buluc cu ei peste noi!:D

Ionela

Gentiana, off topic, ma tot tin de un secol sa iti spun ca MOR dupa pisoiasul de la avatarul tau! :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

lala

Quote from: gabriela jalba on February 20, 2010, 01:47:15 PM
;D ;D ;D  O s-avem o nepoticaaa!!!!!! Acum are 530gr,dar mai are de stat in burtica 4 luni. 
[/quote


Gabi...felicitari,sanatate ca va intelegeti voi,plansul e universal.... ;) si o aduci in romanica sa vorbeasca moldovineste! :-* :-*

gentiana

Quote from: Christine Hoff on February 23, 2010, 06:38:58 PM
Gentiana, off topic, ma tot tin de un secol sa iti spun ca MOR dupa pisoiasul de la avatarul tau! :-*
la diverse nu esti off niciodata,fiecare vorbeste pe limba lui si ne intelegem
da si m ie m i-a placut de aia l-am si ales :D

sophia

apropo de bulbi ca nu stiu unde sa postez. in iasi .pe langa piata alexandru( cei din iasi stiu,caci lor ma adresez,oarecum)este o florarie numita casuta portocalie,si au spus ca saptamana aceasta primesc bulbi,printre care si  amarylis  -au spus ca de afara . anul trecut spuneau ca bulbii is destul de ieftini pana in 20 lei.oricum voi urmari si tine la curent


simonaelena

Amarylys am vazut si la Carrefour si Real

muma padurii

@Simonaelena: nuuuu, nici vorba, imi este draga.
Doar ca incerc ca sa reasez lucrurile(colegial) pe un fagas corect. Fac unele corecturi atunci cind se utilizeaza termeni incorecti ori concepte eronate. Este o actiune riscanta.
In Cipru am internet ca toata lumea, numai ca fiind insula este slab calitativ,  avind viteze mici si este scump. Asta nu m-a oprit ca sa citesc tot ce s-a postat pe cele trei forumuri romanesti, specialiazate pe plante.
Colega noastra este spumoasa, inteligenta si "interesanta" dar uneori uita ca sa traga frina de mina, fiind captivata (periculos) de orice discutie.

PS. incerc ca sa pastrez disciplina potrivit regulamentului. Colega noastra mi-a pus o intrebare, dealtfel ca si domnia voastra...si m-am simtit obligata ca sa raspund. In general agreez modelul vestic:scurt si concis.
Sint o serie de comentarii/intrebari pe care puteati sa le faceti pe PM, personal am respectat alegerea dvs. si v-am raspuns tot aici.Ati gresit dvs, atunci am gresit si eu. Daca se descopera vreo postare nepoliticoasa/injurioasa sub semnatura mea, rog moderatorii ca sa purceada fara rezerve la stergerea lor.
Nu in ultimul rind, este un principiu in drept, prin care fiecare individ se bucura de prezumtia de nevinovatie. Iar un altul, in care procurorul/acuzatorul, etc trebuie ca sa aduca dovezi, sa probeze vinovatia "banuitului"/invinuitului/piritului. Nu cel acuzat.

sophia

ian iasi in carefour felicia nu am vazut
,in bucuresti poate dar in iais nu au ajuns

muma padurii

@Sophia,in Iasi la Praktiker au bulbi.

simonaelena

Quote from: muma padurii on February 24, 2010, 12:38:24 PM
@Sophia,in Iasi la Praktiker au bulbi.
interesant...... tot din Cipru ai aflat?

penelopa

Doamnă Mumu, eu ştiam că, în orice situaţie se pleacă de la prezumţia de nevinovăţie, nu că orice individ se bucură de "nevinovăţie".  ;) ........... ceea ce nu este cazul tău.  ;D  La tine, principiul se aplică invers.  :D
De aceea eu nu mă simt deranjată de discuţiile cu tine.
Te asigur că nici Genţiana sau Mihai n-au făcut atac cerebral din cauza "atacurilor" tale.  :)
Mai mult, am primit semnale cum că, discuţiile noastre au ridicat "raitingul" acestu forum (unii nu citesc decât discuţiile noastre pe form pentru a se destinde, a se amuza...... etc.  ;)).

Deci, aviz "moraliştilor":  Nu mai exageraţi atât !................. mai ales că nu aţi fost vizaţi în nici una din aceste discuţii.
Nu vă place, nu citiţi!  Aşa fac şi eu......... şi alţii.  :(

Ionela

Ce greu este sa nu pic in plasa... "prezumtiei de nevinovatie" :-[ Cert este ca femeile au un mod de a scrie foarte diferit de al barbatilor - se vede cu ochiul liber ;D Oricum, foarte amuzanta situatia.
Presupun ca unele mici corecturi (daca sunt necesare) pot fi facute in asa fel incat sa nu lezeze pe nimeni. La ora actuala, conceptul de minte universala nu gaseste aplicare - un om nu poate sti TOTUL, mai ales ca acest "tot" e in continua expansiune. Nu putem fi experti in toate (ce n-as da eu!). Ideea e sa invatam din experienta celorlalti si sa impartasim cu drag propria experienta. Sau pur si simplu sa ne bucuram de comunicare! :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8