Munstead Wood

Started by Schnuppe, April 20, 2010, 07:32:57 PM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Trandafirii romantici sunt cei care aduc cu trandafirii vechi din perioada romantica.
Ionela, dupa capul tau poetic, atunci trandafirul e in sine romantism.
Deci romantici sunt cei care sunt asociati cu gradinile castelelor, cu tufele parfumate putin plangatoare, cu florile de tip varza. ;D

Acuma, sa stii, dupa ce ai multi trandafiri, sau incepi sa-i cunosti, sa inveti despre ei ,gusturile evolueaza spre clase mai necomerciale, nu stiu daca e bun termenul.Uite, eu am virat spre trandafirii vechi, nu imi mai doresc Th, iar Schnuppe spre englezesti.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe


einsteinitza

Nu inteleg de ce scriu asa??Parca m-am prostit. ??? ::)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

h e foarte important . Te rog sa nu mai uiti , e de baza .

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana


adrianam

Eu de cand visez sa am o gradina, nu mi-am dorit Th in ea.

Tot ceea ce am cumparat pana acum (adica anul trecut si anul asta) au fost urcatori, sau floribunde sau polyantha.
Dar nu am reusit pana acum sa achizitionez englezesti.
Asa ca maine imi repar greseala.


einsteinitza

Perfect, ai sa fii indragostita de ei.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

Si ce trandafir infloreste primul la mine in gradina ?

:)


Ionela

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Deja esti enervant cu splendorile tale ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

Hopaaa , ai aparut ? :)  Al tau a inflorit ?

einsteinitza

Nu stiu, sunt  in Bucuresti acum, habar n-am ce e in gradina dar probabil in weekend aflu.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Cred ca de-abia astepti! :D ;)  Vezi ca Von al nostru e foarte binecuvantat de zeul gradinilor si noi la fel ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Schnuppe

Zeul gradinilor m-a binecuvantat si cu o fainare 1st class ! 

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

Da , am inceput ieri sa dau cu Tilt ca e sistemic dar au cam incasat-o cam toti , am o Cubana mai " usoara " si le-a dat la toti boala rusinoasa ...  :D

Singurul care a rezistat desi are frunzele exact pe frunzele perversei e Summer Song , sa se mai spuna ca englezestii sint sensibili . Munstead W. e lovit , daca a poftit la don'soara  ce sa-i fac ?  Sper sa o rezolv cu Tiltul dupa repetari .

einsteinitza

Pai inseamna ca totusi ai avut ceva ore uscate, sa dai si sa si stea pe frunze. Ca in Bucuresti e o vreme...suedeza ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

A stat cam 6 ore , oare s-a absorbit ? Aia ziceau ca are nevoie de 1 ora .

Schnuppe

A inceput sa infloreasca din ce in ce mai mult , tufa are citeva zeci de boboci .


Ionela

Acum e si mai enervant cu magnificul acesta!! :o :o ;) :D :D  Descrie si parfumul, draga Von, ca sa pot muri mai usor:D :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Schnuppe

Parfumul lui Munstead  este foarte puternic si oarecum tipic pentru englezesti , un amestec fructat dar nu dulce , zici ca e un parfum exotic si putin mai serios , probabil Es o sa-l descrie mai bine .  Este altfel fata de Summer Song care seamana a tutti frutti , parca maninci genul acela de bomboane .

einsteinitza

Un trandafir de vis.Nu degeaba au facut senzatie englezestii, sunt magnifici.Si daca adaugi si parfumul, ai un trandafir de marca.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Schnuppe, daca ai fi reusit sa prinzi momentele esentiale, de la boboc la floarea deschisa in intregime, ti-as fi acordat nota maxima! Asa insa, fiind singurul participant cu Munstead Wood si fotografia aproape perfecta, iti dau nota 10!  :D

Ionela

Vernil, MW are si ES. Sper sa il vedem inflorit si pe al ei ;)  Va fi la fel de frumos... mai ales avand acelasi "sange" ca si trandafirul lui Schnuppe ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8