De unde procurati trandafiri

Started by einsteinitza, September 16, 2010, 05:20:49 PM

Previous topic - Next topic

flordel

Normal ar mai trebui sa mai primesc in toamna asta 4 buc de Heidetraum. Sper sa n-o fi dat-o in bara cu astia, ca sunt totusi 4.
Cred ca trebuie sa iau in arenda si gradina vecinei care are vreo 80+ de ani.... ;D

einsteinitza

Neaparat, pai mai stai pe ganduri? :-bd
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

pune hortensia in ghiveci vexzi-ti de treaba

claude

http://www.oldroses.co.uk/cart/

Tocmai mi-am clatit ochii cu frumusetile lor, cred ca anul viitor iau de la ei cativa trandafiri, am descoperit in ultima perioada vreo 2-3 care ma intriga, niste hibrizi de Hulthemia persica (asta nu ca as sti despre ce vorbesc, zic si eu ce-am aflat ;D) si mai au si altii pe care ii vreau. Doar daca n-o sa comand acum, cu livrare in martie, ar fi si asta o varianta  :-\

Am uitat sa spun cum se numesc hibrizii aia, Eyes on you si Alissar Princess of Phoenicia
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

Pai da, v-ati invatat cu aia de la sarb, la bani putini  ::) Nu-s asa scumpi, aproape 11 €   ???  Daca ce vreau nu gasesc in alta parte....
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

Cam asa ceva...Adevarul e ca am o frana puternica in momentul asta, faptul ca stau rau cu spatiul, asa ca mai astept, poate aia doi trandafiri o sa apara mai incolo si pe la altii, deocamdata sunt noi si nu-i are toata lumea  ::) Si intre timp ma mai gandesc ce defrisez ca sa fac loc  :D  Pacat ca la Lottum are putini OGR, are preturi bune si e mai serios ca sarbul, ar fi fost o sursa buna
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

geodezia

Lasa tu ca am luat eu de la fameus cu 14 euro pe eddy mitchel ... asa ca ... sau de la bijou cu 18 pe munstead wood ...  daca ai o gogorita in cap nu iti sta nimik in fata

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

http://www.bierkreek.nl/nl/home.html
pune si tu asa pentru lenesi ca mine doar sa apas sa vad ce e .. studiez

einsteinitza

E nasol ca e de studiat, ca nu are poze, doar lista.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

Si uite-sa iar o sa ma arda umerii de atata stat si belit ochii in calculator, ca nu ma pot abtine sa nu ma uit ce are si olandezul asta... ;D  De ce naiba n-o fi facut un site ca lumea, cu poze, clase si alte chestii utile?  ::)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

Habar n-am ca e chin curat, dar are cateva chestii foarte tentante.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

TE tenteaza sa comanzi ceva de la ei? Ce-i gasit deosebit?Eu imi tot faceam socoteli cum pot sa comand pe primavara ceva, ca sa soseasca la inceputul lui aprilie, nici mai repede, da nici mai tarziu  ::)  Englezii aia incheie livrarile in 31 martie, deci s-ar putea face, cu un pic de bunavointa  :-\
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot


geodezia

de la ei am luat eddy mitchel mi-a si venit am si plantat iar de aici
http://www.gradina-bijoux.ro/index.php?main_page=index&zenid=e1e993b2881441f1c0570cacc5f94c31
am comandat si au zis ca luni imi vine in sfirsit munstead wood-ul
vedeti ca apar poze la briek asta dati jos pe limba englez si vedeti ca sub home are searche rose  pe ruma advance searche parca eu am pus conditia de floare mare si pe urma apasati pe search si va apare tot cu flori cu preturi cu tot  e complet catalogul
daca apasati direct search apare tot catalogul sunt vreo 90 de pagini cu poze cu preturi cu tot

Carina

Bravo Geodezia, esti tare, am gasit  ;)
Putem sa ne luam de manuta, si mie imi vine Munstead Wood saptamana viitoare de la bijou, ca daca m-a lasat olandezul cu ochii in soare ce era sa fac   :-\
Acuma nu stiu daca o sa reusesc sa-l plantez, pamantul e bocna la noi. Cred ca il cazez in beci si astept vremuri mai bune ...

geodezia

ba vorba la Es acopar groapa duminica cu ceva cirpe si pamintul il am deja pus la pastrare ca trebuie neaprat sa il plantez sa poata avea radacni la primavara sa faca flori neaparat  nu de alta da trebuie sa scot ochii la matusa ii pun in constructia aia de linga gard sa ii scoata ochii

flordel

Hai sa va mai imbolnavesc si eu putin, ca tot e rece si nu mai aveti treaba prin gradina.  :P
Nu va speriati ca au International Deliveries: http://www.roguevalleyroses.com/
Au o colectie frumoasa de trandafiri de-ai lui Paul Braden.

geodezia

Flori uite care e treaba nu ma mai las impresionata de rautatile voastre ... ce vreti sa scoateti sufletul din mine sa mi-l vind sa cumpar rose ????? eeeeeeeeee ia lasati-ma in pace

flordel

Pai si ce vrei, sa ma imbolnavesc numai eu? :D Nu suntem aici ca sa suferim la comun? ;;)

einsteinitza

Geo, pai tu esti baza, hai sa vedem pe ce ti se pune pata, ca ai scapat cu Munstead-ul :-bd
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Probabil c-a fost o idee stupida cu site-ul ala de l-am pus, cine sa vrea trandafiri de acolo, poate numai niste damblagii... ???
Banuiesc ca se intelege clar ca ma includ in aceasta categorie.  ;D

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro