De unde procurati trandafiri

Started by einsteinitza, September 16, 2010, 05:20:49 PM

Previous topic - Next topic

anasstasia

Eu am fost chiar la ei la firma (in Agronomie). Era in februarie si am stat foarte putin, pentru ca trebuia sa dau un examen. Aratau relativ binisor cei pe care ii aveau in ghiveci. Nu stiu mai multe (daca soirile sint corecte sau nu)...

lordu

Quote from: sandaveturia on April 04, 2013, 02:41:23 PM
Ati cumparat trandafiri de pe www.parcuri.ro? Cum s-au comportat? Sfatuiti si pe altii sa cumpere?
Ma intereseaza in momentul asta 2 Iceberg-uri, care nu au trecut de seceta si de iarna asta. Au fost de la rosafruct dar au fost cam plapanzi. Nu stiu de ce in primavara lui 2012 toate floribundele de la rosafruct au fost cam plapande. Pana atunci nu am avut treaba cu produsele rosafruct, rata de prindere a fost 100 la suta. Dar poate inghetul si seceta le-a luat din vigoare.
Deci, cum e cu parcuri.ro? Ce ma sfatuiti?

Poti sa iei tu si sa ne spui si noua ce-a iesit. Eu am luat 4, 2x falstaff si 2x GT.
Falstaff e falstaff, la GT nu sint 100% sigur, astept sa mai infloreasca odata
Cind esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pentru ceilalti.
La fel si cind esti prost.
( Oana Pelea )

geodezia

in primavara asta 2 fete cucuiete eu adica si roxana bogdanici am facut o comanda aici http://www.floribunda.pl/
am fost foarte multumite de rose adica radacini cum au ajuns
poate in toamna va hatariti sa facem o comanda ca are rose frumoase
ca vad ca nu mai  vreti comenzi  :x :x
eu la vreo 10 buc cred ca le mai gasesc loc poate poate va hotariti pina in august

anasstasia


geodezia

pai cred ca vreo 35 de euro da am fost mai multe pe comanda vreo 7 fete si 47 de rose  asa ca ... roxana stie mai bine da parca asa ceva  da am verificat

flordel

Daca as mai gasi un loc liber l-as lua pe Easy Does It...

geodezia

l-am luat eu
seamna cu ala al meu de la barni

flordel

Bravo! :-bd
Vezi ca ma uitai pe pozele tale si-am dat peste ce trandafiri vrei anul acesta.
Iti dau eu lastari de Rhapsody in Blue si Aloha!

geodezia

am luat de 2 ori inca odata de la lottum si odata de la clematite ;;) ;;) ....trebuie sa sterg sau mai bine
zis sa mai adaug ceva  +ham +ham
la lottum am gasit si belvedere ..am luat cred numai in primavara asta vreo 30 plus in toamna vreo 20 asa ca ajunsei in jur de 180 sau 190 prinsi in diferiti ani de stadiu .. cea mai grea la mine de prins a fost CPM ... acum saraca are doar 2 lastarei anu trecut o pierdusem si am udat-o cu atita indirjire ca saraca de plictiseala si de insistenta mea a iesit pina la urma .. si a si facut o floricica sa imi arate ca e ea si nu portaltoiul ..  
ce am observat ca in iarna asta am avut procentul de 100% prindere .. ca si acum in primavra ma gindesc ca din cauza ploilor .. si le merge bine ca am vazut ca au facut deja boboci .. daca cu 2 saptamini in urma  ne vaitam de frig ninsori etc acum s-au umplut gradinile de culoare urmeaza liliacul si bujori ... acum ma bucur si eu de condurul doamnei ..e asa frumos si dragalas am si alb si roz cu alb .. lalele narcisele s-au dus mai am citeva .. iar clemtitele s-au umplut de boboci .. o adevarata simpfonie a florilor

sandaveturia

La tine e mai cald, eu am inca zambile, lalele, dar narcisele s-au dus. Liliacul are doar flori nedeschise, bujorii inca se lungesc si clematitele urmeaza sa faca boboci. Mai am de asteptat...

einsteinitza

Geodezia, daca nu pui poze cu trandafirii......!vezi ce patesti, ca prea ai ales si ai facut o colectie!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

am aparat foto nou da cablu nu stiu ce l-au facut fetele ..unitate de redare la laptop a cardului e dusa ..de facut poze am facut acu sa vina fetele acasa acum de paste si descarc toate pozele si va arat .. mai e o saptamina ca marti sau miercuri saptamina aviatoare vin acasa

flordel

Spune-le sa-ti mai ia un cablu, ca nu-i mult, din 2 gasesti tu unul! ;D

geodezia

astept niste bani ca iar sunt saracu satului si iau eu scula in pozinar si merg la oras si caut cablu ala da pin atunci mai rabd eu un pic un pic

lordu

Quote from: geodezia on April 07, 2013, 05:57:45 PM
in primavara asta 2 fete cucuiete eu adica si roxana bogdanici am facut o comanda aici http://www.floribunda.pl/
am fost foarte multumite de rose adica radacini cum au ajuns
poate in toamna va hatariti sa facem o comanda ca are rose frumoase
ca vad ca nu mai  vreti comenzi  :x :x
eu la vreo 10 buc cred ca le mai gasesc loc poate poate va hotariti pina in august

Ma bag eu, sa-mi ziceti si mie cind va hotariti. Vad ca au elfe.
Cind esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pentru ceilalti.
La fel si cind esti prost.
( Oana Pelea )

geodezia


lordu

Vreau sa comand si eu Felicite Perpetue si Francis E Lester.
De unde ma sfatuiti, ca de la Austin nu se poate, nu trimit in Ro...


Si a doua intrebare, de unde cumpar Angela ???

Cind esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pentru ceilalti.
La fel si cind esti prost.
( Oana Pelea )

geodezia

vezi in tara la gradina bijoux cam scumoe dar ei sunt distribuitori in tara ai david Austin
sau vorbeste cu Clematite si trandafiri
na daca te horatarasti la clematite si teandafiri iti dau telfon

flordel

Vezi ca Angela are Claude de vanzare!