concurs inedit

Started by lovetulip, May 04, 2008, 08:03:14 AM

Previous topic - Next topic

Nicol Caloian


Nicol Caloian

Rezultatele concursului:
Locul 1 - Simonaelena
Locul 2 - Miha
Locul 3 - Vciupa
Rezultatele sunt fara raspunsurile la chestionarul pentru trandafiri, deoarece n-am primit raspusurile de la Es.

[attachment deleted by admin]

costieanuconstantin


sicamin

Bravo!!! si felicitari tuturor-premianti si participanti. :D

ELA


stefana

Felicitari Simona  , ai foarte bune raspunsuri la toate categoriile.
Totusi locul 2 ar trebui sa fie adjudecat de Martipan, care totalizeaza 42 de puncte (si doua categorii cu maximum de puncte).

simonaelena

Multumesc, google sa traiasca!

Da asa e, Martipan are 42 puncte.
Mai am o problema: cei care au facut chestionarele, au punctaj mai mic, pentru ca nu le-au fost punctate intrebarile proprii. Cred ca ei merita in primul rand sa fie premiati, pentru ca au muncit pentru realizarea seturilor de intrebari. Eu as acorda cate 10 puncte din oficiu, fiecaruia.


stefana

Si eu am o nelamurire (nu de alta dar am cam googalit cu ocazia concursului acesta si am aflat multe lucruri interesante): clematitele sunt ranunculaceae nu gesneriaceae cum ar rezulta din raspunsul presupus corect  :-\

ELA

stefana, raspunsul corect la prima intrebare este:1.c(ranunculaceae),nu gasesc mesajul cu ce am trimis eu, posibil sa fi tastat gresit:1.a ???....scuze :-[

stefana

Bine ca s-a rectificat acum  ;D.
Mie chiar mi-a placut concursul si incercand sa ma documentez am aflat lucruri pe care nu le stiam (iar la trandafiri am cam zabovit pe Rosafruct, ca nu am nici un fel de experienta  ::) ). La clematite am cel mai mic punctaj... acolo chiar nu prezit nici urma de pricepere (una am si eu si n-am reusit sa o fac sa infloreasca).
Poate repetam concursul la iarna cu mai multe categorii de plante... atunci o sa avem mai multe timp pentru documentare  ;D. Si poate apare pana atunci un sponsor la fel de generos ca Vio  ::).
Vio, lalele franjurate si ondulate au am gasit ca ar fi Parrot nu Triumph :(

Nicol Caloian

Sunt datoare cu mii de scuze pentru gresala facuta in legatura cu punctajul autorilor, dar asa am inteles la prima citire si apoi n-am mai revazut toate dezbaterile. (vezi pag. 2 - postarea lui Vio si pag. 3 - postarea mea) Cat priveste punctajul lui Martipan, am facut corectia de rigoare (copiasem gresit o formula!  ;D  :-[)

Postez din nou fisierul cu rezultatele. Inca o data imi cer scuze pentru greselile facute!  :-[

[attachment deleted by admin]

simonaelena

Exista o vorba:
Numai cine nu munceste nu greseste!

Nicol Caloian

In consecinta, ierarhia s-a scimbat:
1. Simonaelena, 44 puncte
2. Martipan 42 puncte
2. Stefana 42 puncte
3 Lyana 41 puncte.

stefana

Castigatoarea este aceeasi si merita din plin felicitarile noastre. Are si un set de raspunsuri 100% exact (Ela a corectat punctul cu familia din care fac parte clematitele  ;D ). Hip, hip, uraaaa pentru invingator

Nicol, multe multumiri si tie, ca te-ai ocupat de centralizarea raspunsurilor

Nicol Caloian

Multumesc Stefana! Ma simt insa jenata pentru greselile facute.

stefana

Nu trebuie sa-ti face griji, important este ca te-ai achitat cu constiinciozitatea de munca voluntara asumata  :-*.
Simona, esti din Sibiu? O sa ai si din partea mea un premiu surpriza cand s-o inmuia canicula (spre toamna)... o hoya, bineinteles  ;D (care nu suporta bine caldura, de aceea aman expedierea).

simonaelena

Gata! Nu se poate, trebuie sa dau de baut!
Asa ca....... intrucat subsemnata nu se prea deplaseaza prin tara, cand aveti drum prin Sibiu, va astept la o cafeluta, mai mult sau mai putin imbunatatita (dupa gust).
Stefana, multumesc, esti draguta  :-* :-* :-*

Pentru munca lui Nicol, am la inradacinat ceva achi. Si ea merita un premiu, nu-i asa?

Nicol Caloian

Se pare ca astazi atentia mea cam lasa de dorit. Am atasat un alt fisier, intermediar, in care nu facusem toate corectiile. Vio, merit sa fiu certata rau de tot. Sper sa ma ierti, n-a fost cu nici o intentie, poate caldura o fi de vina si poate faptul ca a trebuit sa ma intrerup din lucru un timp, asa ca am postat un alt fisier. La unii autori de intrebari deja corectasem punctajul dar nu la terminasem la toti. Deasemenea, ca initiator al concursului, intr-adevar, tu trebuia sa declari castigatorul.  :-[  :-[  :-[
     

[attachment deleted by admin]

Nicol Caloian

Quote from: simonaelena on July 21, 2008, 02:32:19 PM

Pentru munca lui Nicol, am la inradacinat ceva achi. Si ea merita un premiu, nu-i asa?

Simona esti o scumpa dar dupa balbaiala cu postatul fisierului corectat .........  :-[

diana

Felicitari tuturor!!! Nicol, intre prieteni se iarta micile "balbaieli" :-* La cat suflet ati pus in acest concurs, nimeni nu trebuie sa plece suparat ;)  :-* Eu abia astept sa inceapa altul!

stefana

Diana ai pus punctul pe i  ;D


simonaelena

Multumesc, Vio!
Cred ca fac o cura cu miere acum.
Cat despre sapat...... sportul asta il am in sange ;)

simonaelena

Vio, aseara am primit aviz, maine ridic coletul de la posta.

Dupa degustare, fac un banner de reclama.

martipan

Felicitari castigatorilor,spor la papat si gradinarit !