Welcome, Guest. Please login or register.

Username: Password:
Pages: 1 2 [3]   Go Down

Author Topic: Regulatori de crestere  (Read 25307 times)

gomez99

• Roza
  • Bucuresti
    • De-ale lui Gomez
Re: regulatori de crestere
« Reply #50 on: December 13, 2009, 04:14:25 PM »

merci!!!
daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.

http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999

stefana

• Guest
« Reply #51 on: March 18, 2010, 08:56:09 AM »

Doina, ce zici acum e momentul sa folosesc la hibiscusi solutia de la tine? Sau o sa le afecteze bobocii?

doina

• OLTENITA
  • Roza
« Reply #52 on: March 19, 2010, 05:54:27 PM »

Eu am folosit o singura data in concentratie de 0,01% in ziua cand am tuns hibi anul trecut i-am si pulverizat cu cycogan .

Din Plante de apartament de  Elena Selaru ( monica  :-* :-* :-* ): retardantii sunt folositi in scopul de a controla(stapani) cresterea plantelor;prin aplicarea lor se obtin plante mai scunde, cu ramificatie bogata si frunzisul verde intens, cu inflorire abundenta si uneori mai timpuri . Rezultate f bune se obtin la azaleea, hortensia, poinsetia, muscata, cercelusul; imprima de asemenea o mai mare rezistenta la boli si la insuficienta apei , actioneaza aproape in exclusivitate asupra scurtarii internodurilor . Se aplica sub forma de solutii, care se administreaza fie prin pulvrrizarea plantelor, fie prin turnarea directa pe pamantul din ghiveci . Momentul cel mai bun pt aplicare este la circa 2,3 saptamani dupa ciupirea lastarilor(cand cresterile vegetative noi au aproximativ 2-3 cm lungime) si se repeta de 2-3 ori la interval de circa 2 saptamani sau dupa alte ciupiri .
 (Eu n-am stiut asta anul trecut :P)

doina

• OLTENITA
  • Roza
« Reply #53 on: March 19, 2010, 06:21:38 PM »

Am gresit concentratia  la cycogan  :-[ , este 1ml la litru ( adica 0,1%)

vernil

• Guest
« Reply #54 on: March 19, 2010, 06:32:18 PM »

Doina, stii pe unde se gasesc regulatori de crestere? As vrea sa incerc si eu la cele doua fucsii.

doina

• OLTENITA
  • Roza
« Reply #55 on: March 19, 2010, 07:02:23 PM »

Doina, stii pe unde se gasesc regulatori de crestere? As vrea sa incerc si eu la cele doua fucsii.
Gasesti la mine , iti aduc la prima intalnire  ;) , este mult prea mult 100 ml pentru cat am eu nevoie .

vernil

• Guest
« Reply #56 on: March 19, 2010, 07:03:04 PM »

Multumesc mult, Doina!  :-*
Pages: 1 2 [3]   Go Up