poze de impresionat poporul

Started by cara, March 29, 2007, 07:51:27 AM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

diana

Quote from: penelopa on April 27, 2010, 11:29:13 AM
Dragă Claudia, ultima oară am văzut această grădină acum .................  35 ani. ;D
În Grădina mare din Brăila m-am bătut cu nişte ţigănci care ţineau morţiş să-mi ghicească. ;D
:D :D :D :D cand eram studenta am patit ceva similar... in fata Universitatii, aveam examen....a inceput ţiganca să mă tragă de păr... Nu mă laud cu faptul ca am ripostat cu o mapa din dotare ::) :-[  dar ma amuz cateodata, de gandul la fata ghicitoarei (nu se astepta) si de faptul ca am stat ore bune in facultate dupa aia, privind pe geam: a plecat, n-a plecat?!..... :D

Stiu ca sunt off...  dar mi-a trezit amintiri păţania Penelopei ;D

penelopa

Lasă, Diana, că nu eşti off-topic,.  :) Intră la Întâmplări de impresionat poporul. :D

gentiana

Quote from: Vernil on April 27, 2010, 01:35:20 PM
O idee extrem de placuta - ceas din flori ! Azi am remarcat ca unul din celebrele ceasuri din aur masiv 20.000 euro, achizitionate de Primaria Bucurestiului, a fost montat in fata Parcului Circului. Este foarte frumos, elegant, util. Sper sa il pozez maine, asa cum sper sa fie deschise si fantinile arteziene din fata lui.
Eu stiu unul la parcul Carol
Facem un concurs?
cine descopere cele 4 ceasuri si locatiile lor? :D

einsteinitza

Ete na, sa dam ture in centru, cand nu stim cum sa mai scapam de acolo >:(
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Eu imi cer scuze, chiar nu am timp sa merg sa-i fac poza ceasului de la Circ ... Insa dimineata mereu ma uit la el, sa vad daca sunt in intarziere  :D Sincer, arata extrem de bine. de acum incolo, cand voi trece pe langa el, voi zice cu glas tare: Buna dimineata, mushuroi!

Ionela

Si noi iti vom raspunde virtual: Buna dimineata, Vernil! :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

sicamin

Pe mine trebe sa ma credeti pe cuvant,(ca nu am avut aparatul foto cu mine)ca am vazut pe o strada un numar foarte mare de salcami galbeni plini cu flori atarnand atat de frumos....,iar pe cealalta parte a strazii ,erau castanii infloriti :o.M-am gandit la voi si la faptul ca nu pot sa va arat pozele acum ,dar cu prima ocazia le voi face poze ,PROMIT.

einsteinitza

Vai ce vreau pzele, am si eu unul dar se  mocaie cu infloritul.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

Io doar poftesc la un salcam galben
Castan am .........carat de la 400km

GetaV

Si salcamul meu a inflorit ,il asteptam de cativa ani

einsteinitza

Si pozele?  Mai ales ca a fost asteptat, trebuie sa pui poze ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

Azi am avut ocazia sa fac poza la salcamul galben;


Un liliac alb

Si castanii infloriti

stefana

Salcamul tau seamana cu Glicina ::) (da' stiam ca wisteria este mov-lila  :-[ ).

sicamin

Nu este al meu salcamul ! Este pe marginea unei strazi ,in Timisoara ,si sant copaci de vreo 2,5 m.Au cateva ramuri in varful unui "bat"  :o .Eu cred ca este altoit,ca prea avea multe noduri ,la fiecare lastar.

vernil

Ce frumoasa e primavara la Timisoara, in salcami galbeni, infloriti! Multumim, Sica!

einsteinitza

Este salcam galben si este foarte frumos, minunate poze.Ce diferenta,din cauza climei, florile la al meu sunt cat niste viermisori. :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

GetaV

Se aseamana cu glicina la frunze si flori ,dar ultima este liana iar salcamul copac Am sa vi-l arat si pe al meu dar nu am cu ce sa descarc pozele deocamdata

Ionela

"Au innebunit salcamii" ... Si castanii? Urmeaza si teii de pe Copou ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

GetaV

Daca infloreau de 1 mai veneam la Iasi ;)

vernil

Quote from: GetaV on April 30, 2010, 10:23:13 PM
Daca infloreau de 1 mai veneam la Iasi ;)

Hai la Peris, de 1 Mai!  :D

GetaV

In we asta nu pot ,poate ma cuplez cu Ani saptamana viitoare

Schnuppe

Am siu eu 2 poze , dar nu sint flori ...  N-am stiut unde sa le postez asa ca le pun aici :



Si una dintre cele mai triste fotografii pe care le-am facut pina acum :


einsteinitza

Pozele sunt splendide, imi place mai ales  prim.Unde le-ai facut?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

La zoo Braila . Sambata . Ma supara tare sa vad animalele chinuite in spatii mici , dar merg pentru cea mica .