poze de impresionat poporul

Started by cara, March 29, 2007, 07:51:27 AM

Previous topic - Next topic

vernil

 +apl +apl +apl

Uite cum arata cerul, la 12 noaptea, in Helsinki, cand sunt cele mai lungi zile. Poza e facuta de fiica-mea. Asa ii place sa calatoreasca in toata lumea ...


penelopa

Cara, eşti o maestră a cerului! :) Merci, că  îmi asiguri un aşa spaţiu în care să navighez pe mătura mea! ;)

cara

ai grija sa mai cobori si pe pamant!  ;D

costieanuconstantin

 cara , te rog daca imi d-ai voie as vrea sa trimit pozele astea cuiva ,si nu stiu cum sa fac !!! +ham

penelopa

Bre, Costeo, ai grijă când trimiţi pozele astea să nu fiu în exerciţiul funcţiunii pe-acolo! ;D

cara

trimite-le cui vrei. trebuie doar sa le salvezi in computer la tine, cu click stanga de mouse, si selectezi din fereastra care apare
"Save Image As...".

ii dai un nume nou daca vrei si-i zici unde sa le salveze (ca sa le gasesti usor pune-le si tu pe Desktop).

daca ai nelamuriri intreaba si rezolvam  :)

costieanuconstantin

imi place avataru' , ai schimbat arma de asalt , cu una de salon  ;) :D
te rog mi le poti trimite pe email ? eu nu prea le am cu calcu !!!
daca nu mai ai adresa mea ,vb pe pm

cara


costieanuconstantin


stefana

Cara, unul din cititorii tai de blog ;D este ramas inca bouche-bee  +hypno dupa prima imagine din serie. Fantastice combinatii de culori!

cara

eu n-am niciun merit, cerul era frumos pur si simplu  :)

vernil

Dar voi ati citit ce am scris la poza facuta in Helsinki, de fiica mea ? Era miezul noptii ... ca a prins perioada cand ziua are 22 ore ...

einsteinitza

Bolta de glicina are si alte intrebuintari, nu numai pentru umbra........ :D
 
Se sta foarte bine la o leneveala,pana te gonesc stapanii ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

Da, Vernil ,am citit si este intradevar uimitor ,pentru noi care nu ne "bucuram" de asa ceva . Multumim de poza . Asteptam si altele din albumul fetei si de ce nu .. si al baiatului .

Es , ce mai ,e sigur  ca pe acolo la tine tot sa vii . ..si sa fii oaspete ... se trandaveste  in cele mai neasteptate locuri  (Evident regula ,sigur, nu se aplica la gazde) .

vernil

Si la mine lenevesc pisicile, dar sub frunzele de hosta ...
Uite cateva poze pe care nu ai cum sa le faci pe soselele noastre, sunt din Laponia, Rovanieni - orasul lui Mos Craciun.


Cutia cu scrisorile copiiilor din intreaga lume, catre Mos Craciun



vernil

Tot in Rovanieni, la Cercul Polar. Se vede data, ora. Urmatoarea imagine este cerul in acel moment.






Ne intoarcem tot la Mos Craciun, mai e putin si vine  :D



cara

Vernil, mi-ar placea si mie asa un miez de noapte!  ;D

penelopa

Vezi, că miezul ăla de noapte nu-i în ........... Sahara! ;) :P

Rux

Expediez si eu o scrisoare lui Santa (asta pentru ca am vazut ca sintem in top ,pe locul 2 ) sa-mi trimita un elfi sa ma ajute sa curat buruienile din gradina !
Ideea este ca daca m-il  trimite la iarna (cind  iese din hibernare si ei zburda)nu o sa mai am nevoie ...

DanaT

Planta nu stiu ce era, inflorescenta semana cu un buchet de margarete, poza nu stiu cum de-am facut-o asa deci nu ma intrebati de efecte, dar imi place in mod deosebit ce a iesit... Se mai potriveste cateodata... Lumini si umbre in padurile Parcului National Rila, Bulgaria

einsteinitza

Zici ca nu-i adevarata, parca-i o planta din florarie pusa special cu lumini si umbre, splendida asezare.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro


einsteinitza

Splendid, mi-e dor de mareeee
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

Foarte frumoas apusul asta ..

Nicol Caloian

Daca tot suntem la capitolul apus de soare, iaca, ultima seara la 2Mai (ieri m-am intors, gata vacanta)