Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

sicamin

Buna dimineata si pofta buna la cafea !
O dimineata racoroasa numai buna de lucru ,pana nu incepe caldura sufocanta.
Sa aveti o zi buna!

penelopa

Bună dimineaţa, soarele ne scaldă faţa şi la prânz ne-apucă greaţa! :(
Deci, cine scapă azi de caniculă, scapă pentru toată viaţa. ;)

Atti, dragule, fii tare şi rezistă şi tu acolo! Fii corespondentul nostru din lumea "bună"!! ;)

doina

Buna ziua , deja afara aerul este irespirabil  +ham
Atti , ma bucur ca ne-ai mai dat vesti si iti urez spor si nervi de otel  +hug
Pentru cei din apropiere , sa scapam mai repede de cea mai calduroasa zi si sa fie din 'vara aceasta' nu de 'pana acum'  +ham

GetaV

 +hypnoCanicula abia incepe ;D

Ionela

Buna dimineata!

Se profileaza o zi insuportabila din punct de vedere termic.  ::)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

sicamin

Buna dimineata !
Deja e insuportabila caldura ,dar trebuie sa rezistam, si sa speram ca de luni incepe racoarea.

vernil

Buna dimineata! Sa aveti o zi usoara! ma gandesc ca vremea de acum seamana cu conditiile ce le are un bebe in burtica mamei ... si ca daca el rezista ... rezistam si noi ... Imi fac curaj  +dns

costieanuconstantin

buna sa va fie inima. azi am evadat un pic de la gradina .
am fost la mitingul aviatic la ghimbav .
am dat o tura si pe acasa !!!

penelopa

La prima citire  am înţeles că ai dat o tură pe casă   >:D ......... ca să vezi avioanele mai de aproape. ;D

vernil

Quote from: penelopa on August 14, 2010, 10:40:50 PM
La prima citire  am înţeles că ai dat o tură pe casă   >:D ......... ca să vezi avioanele mai de aproape. ;D

Pai el nu foloseste matura, ca sa poata avea libertate de miscare  :D. Auzi, Pene, Cloanta din avatarul tau are niste forme cam rotunjoare pentru varsta ei memorabila (cica vrajitoare adevarate depasesc suta de ani).  :D

penelopa

Se poate, dar Cloantza mea e  mai la înceeput de carieră vrăjitorească! ;)

geodezia


vernil

Quote from: geodezia on August 15, 2010, 03:50:15 PM
cald

ca si in pantecele mamei ... daca gandesti asa, parca e si putina racoare ...  +dns

sicamin

Cald si la noi ,desi acum este un timp cam ciudat  +ham SOARE,PLOAIE,FURTUNA si TUNETE  +hypno .
Am tras o fuga sa-mi adun ghivecele rasturnate de furtuna ,dar parca ploua cu apa calda  :o .

Ionela

Buna dimineata!  Iata cum incepe o noua saptamana ::) Sa fie cat mai buna pentru noi toti!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

sicamin

Buna dimineata !
Dupa ploaia (cam putina) si furtuna de aseara ,acum e liniste si deja incepe iar caldura mare . +ham

adrianam

Buna dimineata!
Ar fi buna sa mai dea si pe la noi o ploaie, chiar si calda, ar mai curati aerul si s-ar mai raciri un pic!  :D

Aseara am trecut pe la gradina sa ud un pic plantele si era asa placut! Cand m-am intors la bloc era un aer de abia il puteai respira!

sicamin

Am scapat de caldura ,ca la noi ploua de 2 ore in continuu  :D furtuna a fost putin ,inainte de a incepe ploaia ,asa ca inventarul ghivecelor rasturnate il vad maine  ;D

Mihai

Un an cu totul deosebit!

vernil

Un an plin de nenorociri. Au murit 3 bebelusi ijn explozia de la Maternitatea Giulesti, iar alti 8 (prematuri) au arsuri pe 80% din corp ... Groaznic, infiorator. Bietii colipasi, bietii parinti  >:( >:( >:( Dumnezeu sa le ajute !

penelopa

Quote from: Mihai on August 16, 2010, 10:12:44 PM
Un an cu totul deosebit!
.............  de tâmpit   >:(  (anul, a nu se înţelege altceva :))

sicamin

Buna dimineata!
Bine zici Pene ,ca anul asta e  asa.... >:(
La noi ieri pe la pranz, a fost o caldura ingrozitoare,ca dupa masa sa fie furtuna si ruperte de nori ,ca a plouat din toate directiile vreo 4-5 ore. Acum e soare si pamantul inca e ud ,dar daca tine tot asa ,pana dupa masa e uscat  :D
Sa aveti o zi buna !

adrianam

Buna dimineata!
A plouat si la noi azi-noapte si s-a mai racorit un pic, dar acum este iar soare si cer fara nori!
Se anunta iar o zi caniculara!

geodezia

si la noi ploua otira si e mai binisor

penelopa

Ziua bună! ............. atât cât poate fi ea de bună. >:D
Şi la noi a plouat ................ cu "draci"! >:D