Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

vernil

Quote from: ati on November 15, 2010, 11:09:34 AM
Neata Bunaa tuturori
Iar o noua saptamana si sper ca va fi ca si cea trecuta adica calda si frumoasa macar pana de 1 decembrie  :)
Sa aveti o saptamana cat mai placuta

Multumesc la fel, Ati1 Pe unde esti acum, in tara sau afara ?

einsteinitza

Se pare ca nu toata saptamana va fi asa, dar macar inceputul.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

MA va suparati sau nu pe mine da forumul asta a adus culoare in viata mea . incepusem eu de una singura colaborarea cu kirchner able pe brugmansii dar datorita voua am descoperit ca si hibi sunt frumosi si trandafirii de gradina sunt superbi ca va pot spune ca avea mamaia vreo 2 prin gradina pe care in tinerete i-am stirpit din radacine ,asa ca acum datorita acestui forum m-am indragostit de ei . si am inceput sa ii adun incetul cu incetul . si de ce ziceti voi ca nu e asa ca inainte viata mea era monotona se impartea intre sculat ora 5 dimineata dus servici intors acasa porci gradina curatenie, mincare spalat si alte chestii monotone care l-a un moment dat iti cam dau de banuit ca esti un mic robot programat sa faca anumite functiuni . E da forumul mi-a schimbat asa din monotonie . discutii despre flori experiente unele reusite vesele altele triste  bucuria de a schimba cu valoare sau doar schimbata intre noi de plantute si experienta prinderii acestora , e eu zic ca ca punctul culminanta a fost cind cu operatia cind toti imi ziceau sa nu ma duc si sa incerc varianta naturala de slabit . de dus m-am dus da nu au vrut doctori sa ma opereze fiind situatia data . si asa am inceput slabitul natural . si am dat jos nu 50 de kile da macar vreo 20 tot am dat jos . Asa ca eu zic ca s-au schimbat destule in viata mea searbada de tara combinata cu orasul de cind sunt pe foroum si va sfatuiesc pe cei care stati asa mai retrasi sa va aventurati in experienta total mush ca va schimba in bine garantat. pe urma au fost cumpararile colective care imi dadeau viata cu astepatrile cu bucuria de a primi ce ai vazut ca e frumos si cu recomandarile facute de cei care stiu despre ce e vorba . e mai intirzii eu cu raspunsurile ca nu prea intru zi de zi pe net da imi place aceasta experienta . Multumesc musuroi foarte mult   

einsteinitza

 +apl +apl +apl +apl
Cred ca e o declaratie frumoasa si extrem de sincera.
Geodezia, de cate ori scrii imi vine un zambet in mine, chiar daca nu scrii lucruri cu haz.Ai un stil placut si neaos care ma linisteste si ma face sa ma binedispun. Forumul e clar mult mai bogat cu postarile tale. Sunt o farama de viata.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Myrela

buna...seara sa aveti boieri dumneavoastra !

ce ati mai facut?  am lipsit cam mult .........si voi mai lipsiiiii, dar cu gandul, tot la voi  +hug si  +rsp
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

Ionela

Wow, Doamnele mele, bun revenit acasa +dns +hug

Bine ca trecu si sincopa - nu stiu cat a durat, tarziu m-am prins ca se intamplase nu stiu ce catastrofa cu forumul de plante.  +ham  Am dat de stire la stapanire si s-a rezolvat >:D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

sicamin

Myrela ,ne bucuram ca nu ne-ai uitat  +hug .
Ionela ,bine ca sa rezolvat ,ca eu credeam ca e de la mine  +ham si ti-am trimis si mesaj de ajutor.

flordel

Catastrofa in toata regula! Ai vazut ce important e forumul? ;D

Rux


geodezia

dar e adevarat . eu prea haiosa adevarul nu sunt si nici vorbe de duh nu prea stiu dar spun ce simt si asta simt ca ati fost alaturi de mine chiar daca nu ne stim asa personal . am cunoscut 2-3 fete si personal ,fete amabile si care m-au ajutat foarte mult cind am vut nevoie cu adevarat si mai ales cu fapta . aici e Sica . multumesc Sica

einsteinitza

Cum nu esti haioasa ??? ??? ??? :o :o :o
Eu ma veselesc de cate ori scrii. +hug
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

ES ,.Geodezia este intradevar o "fata faina" ,asta o spun eu care am intalnito de cateva ori. E o placere sa stai la povesti cu ia  +rsp .
Geodezia ,sant sigura ca si tu la randul tau ,m-ai ajutat mult si am inca o prietena ,unde nici nu ma asteptam; Targu Jiu  +hug.

Ionela

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

Brrrrr ploaie da prinde bine la trandafiri . anul asta da am luat ceva trandafiri cam asa in primavara am luat 2  de la bakker care au inflorit aiurea nu ce comandasem 15 de la florval braila si acum am luat iar17 iar de la florval ca mi-a promis osiria , 16 de la rozsac pentru hocus pocus 8 de la profi tot pentru osiria si am dat chix trimitindu-mii uscati si nici nu  au mai raspuns la telefon  . si acum comanda comuna . a si am mai luat 2 de la cineva din tg jiu  d-l Gidea cel cu pomii ieftini si mai astept tot de la d-l Gidea osiri /asa ca am luat ceva trandafiri anul asta plus cei 42 de anul trecut am adunat citiva

adrianam

Pai la primavara va fi o frumusete in gradina cu atatea noutati!  ;)

einsteinitza

Da, si eu cred.
Dar ce ti s-a pus pata pe Osiria asta, ai comandat peste tot. +hypno +hypno
Vezi ca trebuie protejat bine ca e cam sensibil.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Quote from: sicamin on November 15, 2010, 09:11:12 PM
Ionela ,bine ca sa rezolvat ,ca eu credeam ca e de la mine  +ham si ti-am trimis si mesaj de ajutor.

Sica, n-am primit nici un mesaj de la tine - deci a fost busit... total +ham +ham +ham
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

sicamin

Buna dimineata ,cam la pranz  :D . Eu tot cu plimbarile la dentist sant ,iar cat mai e cald ,dau zor sa-mi refac gradina.Am adus pamant ,nisip si saptamana viitoare ingrasamant natural BALEGAR  :D asa ca mai tot timpul sant in gradina. Cand termin o sa va arat si poze. Sper sa mai tina timpul cu mine. Dupa 2 saptamani s-au prezentat si instalatorii si au mai inaltat fantana din gradina ,ca daca voi mai pune pamant si nisip ,sa nu fie prea joasa.Maine daca nu ploua fac operatia de imprastiere a pamantului si nisipului.
Sa aveti si voi mult spor !

einsteinitza

Maama ce de munci. +apl Dar nu va fi complicat sa pui balegarul, daca il aduci ultimul?Poate era mai bine sa fie primul
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

ES ,tu asa zici ,ca sa pun primul balegarul? Inca nu am inceput ,ca am gramezi separate de nisip,pamant de gradina si astept si balegarul. Dupa aceia incep imprastierea. Deci zici ca e bine intai balegarul,apoi pamantul si nisipul ?

einsteinitza

Orice fel de ingrasamant, ca e natural sau nu, trebuie ingropat.Nu se poate lasa la suprafata, deci ori sapi cand il pui, ca sa ajunga jos, ori il pui pe el intai si pe urma nisipul Daca ramane la suprafata, intai  se duce azotul, apoi si alte substante. Plus ca  balegarul ajuta si la structura solului, deci e pacat sa stea deasupra din toate punctele de vedere.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

Geodezia, nu cumva ai luat de la Florval si trandafirul acela pe care il au trecut ca fiind Ebb Tide? Sunt extrem de curioasa ce este in final, noi totii am avut dubii referitor la el, dar eu mi-l doresc de mult, si alti cativa de pe aici... ::) Spune-mi te rog.. ;D

geodezia

Asa cum am spus anul asta am achizitionat de la florval si citind pe aici am rupt primul val de boboci .dupa cite vad eu ebb tide este un fel deruda cu  ceace vreau eu acum adica cardinal de richeliu ceva foarte aproape de mov mov inchis . vad ca e superb .am sa o intreb pe doamna de acolo daca poate sa imi trimita asa ceva . acum vad ca nu are zona de acoperire dar miine dimineata o sun . in prezentarea care o are pe site nu are toti trandafirii . eu asta primavara i-am zis de osiria si a spus ca imi trimite in aceasta toamna .toti trandafirii de la florval i-am pus in acelasi loc si cu etichetele la vedere dar din acest ebb tide nu am vazut ca mi-a trimis . dar o voi intreba . ca trebuie sa o intreb si de richeliul meu . cu toate ca l-am comandat si la Es la sirb . 2 nu strica prin comparatie .
m-am uitat un pic pe site si fotografia afisata este luata de pe google de la dawson"sgarden worl

flordel

Multumesc mult Geodezia pentru raspuns! Credeam ca l-ai luat cand am vazut cat de multi ai comandat...

Sa nu-l comanzi ca l-am mentionat acum, ti-am spus ca sunt mari dubii privind vericiditatea soiului.

geodezia

pai am avut nebunia cu ai galbeni si cred ca am luat de aia vreo 7 sigur cataratori pitici th orice numai galben sa fie pe urma am vrut neaparat barcalore si ceva portocaliu si pe urma am pus-o sa imi trimita tot ce are striat si in doua culori asa ca osiria si a mai zis ca mi-a trimis si rosu pe interior si portocaliu pe exterior . acu dupa ce vazui richeliul la sirb ma puca nebunia cu movul cu toate ca am unu da asa mai deschis nu asa inchis si uite asa facui de 100 de trandafiri . adevarul ca aia de ii am de anu trecut si mi-au inflorit au facut niste flori superbe si am avut unu asa greana inchis ma cind venea seara asa de se lasa caldura mirosea ma mirosea asa putenic de nu iti mai venea sa pleci cu botu din el .si floarea asa mare cit palma .parca mie si necaz acu ca a dat bruma aia ca mai avea o sumedenie de boboci imbumbiti e adevarat mici da erau imbumbiti. de aia nici nu ii mai tund acu iarna ii lasa la primavara sa ii tund tot anu trecut am luat si unu alb da nustiu pentru mine sunt culori pina ii invat eu asa bine . e si ala alb mirosea si el da mai mult ziua ca pe urma cind incepea ala grena sa miroase nu te mai intelegeai cu gradina care de unde mirosea .daca nu am ris de fimea a mare ca a vazut ea ca miroase frumos si imi zice . auzi mama da tu dadusi cu sprei pe trandafirul asta ca sa imi arati mie ca iti miroase si tie trandafirii in gradina
ma daca nu am stat citeva zile sa vada ca ziua nu miroase si ca miroase foarte puternic seara . pe urma s-a pozat cu toti prin gradina . da ete asa sunt el n mi le pun pozele si mie in calculator