Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

cristinaf

Acilisea in judetul Iasi, mai exact, la Tg Frumos.  :D

geodezia

e pai zi asa ... ma sa stim si noi . las ca este Frumos cu zapada

penelopa

Să fie frumos cu zăpadă la Ika.  ;) Eu vreau SOARE şi colţul ierbii mijind.!!!

sicamin

Rece este si la noi ,dar zapada nu mai avem.
De dimineata ma tot muncesc ,cu niste lastari de fucsii,brugmansii si abutilon ( :-* Geodezia ) si cu alti lastari de muscate ,pe care i-am plantat. Aveam de gand sa incep sa pun rasaduri de rosii ,dar mai astept o saptamana.

cristinaf

Soare si caldura vreau si eu, dar in lipsa, ma multumesc cu niscaiva zapada care sa mai apere plantele de ger.

Ionela

Buna ziua! Zapada si la Iasi +ham, mai astept o saptamana :'(
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

penelopa

Quote from: Ionela on February 21, 2011, 12:35:47 PM
Buna ziua! Zapada si la Iasi +ham, mai astept o saptamana :'(
... 2, că cică, din 10 martie vine primăvara. ;)

Ionela

E bine si asa +dns Abia astept!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

GetaV

Vreau si eu zapada +dns macar un metru :-bd.Azi am semanat prima transa de rosii(cherry)

sicamin

Geta ,ieri nu aveam zapada de unde sa-ti dau ,dar azi am destula  :D ca a nins si la noi.

einsteinitza

Lasa Geta ca vineeee,vineeee. :-bd
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

madutu_mr

buna dimineata si din partea mea!sper ca aceasta zi mohorata sa nu va strice cheful si daca reuseste..aruncati o privire frumoaselor floricele pe care le detineti si ziua va fi mai frumoasa. :D

hapylica

Quote from: sicamin on February 21, 2011, 11:41:07 AM
Rece este si la noi ,dar zapada nu mai avem.
De dimineata ma tot muncesc ,cu niste lastari de fucsii,brugmansii si abutilon ( :-* Geodezia ) si cu alti lastari de muscate ,pe care i-am plantat. Aveam de gand sa incep sa pun rasaduri de rosii ,dar mai astept o saptamana.
Sica ,cat sunt de mari rasadurile?Ale mele au cam 12cm.Le-ai facut aclimatizarea? +ham Dupa 10 martie le plantez si eu,asa zic meteorologii +dns

Ionela

Daca indrazniti sa plantati pe 10 martie, inseamana ca vine primavaraaaa +dns  Mai strang din dinti 2 saptamani :'(
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

sicamin

Hapy ,sa pun seminte pentru rasaduri ,ca nu am rasaduri inca  =)) din moment ce nu le-am semanat. :D . Anul trecut m-am cam grabit si aveam rasaduri bune de pus din martie ,dar daca ploile nu s-au oprit pana in mai ,am pierdut jumatate din ele ,ca s-au lungit si subtiat.

geodezia

vedeti ca anuntara clar pina miine nu se opreste din nins asa ca nu mai faceti palnuri degeaba ca tot dupa 1 aprilie faceti gradinareala si anul asta . stati cuminti pe camasa la caldurica si trageti un somn pe nas pina vine vremea trebaluielilor . ete asa ca eu cinsd i-am zis lu Es sa ma lase sa chem primavara mi-a dat pas . ce de acu . ete acu iarna . brrrrrrrrrrrrrr +hypno

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

cristinaf

Hai ca de saptamana viitoare sunt anuntate temperaturi pozitive si chiar daca sunt inca putin cam mici, tot inseamna ca vine primavara. O fi ea putin cam impiedicata, dar tot ajunge in curand.  :D

geodezia

vise taica vise acu zapada ati vrut zapada este  sic..... :yrk

madutu_mr

buna dimineata ;)azi,ca si ieri...frig ,zapada,urat.....o zi buna sa aveti! +hug

geodezia

nu mai ninge da e un frig de nici purceii nu mai urla in coasta cred ca stau saracii bagati in fin, ca eu nu indreznii sa ies afara

penelopa

... da' la muncă (uite, că eu nu vreu să zic job) nu te duci, Geodezia?
În rest, recunosc că e o zi proastă şi pentru mine  >:( ... deşi, eu n-am porci în fân, dar nici nu duc lipsă de porci şi scroafe la birouri!

madutu_mr


geodezia

bune si alea de le ai ca asa cum am supravietui . stii au avut de cei de la europa fm un slogan de Craciun ... AFARA cu porcii din tara . foarte interesante opinii da toti ziceau sa tinem porcii in tara sa nu ii dam afara ...

ati

Asa asa
Buna Dimineata tuturori
si eu asa ma-m trezit azi acum anca nu stiu din ce cauza dar daca deschid realitatea sigur voi afla ca a mai inventat D.G.A ul asta destept si anaful sau ce dracu an ai
fratii mei aici ar trebui napalm cat mai mult si o pregatire buna si dai drumul   Sa Traiti Bine
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/