Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

ana-maria

Quote from: geodezia on February 25, 2011, 11:27:47 AM
unde ana -maria ca nu scrie pe nicaieri  de unde esti....

Floresti, la doi pasi de Cluj.

geodezia

pai scrie draguta la status sa vedem si  noi

ana-maria

M-am conformat! Sper ca am procedat corect. Inca nu sunt foarte familiarizata cu forumul, dar promit sa invat!

geodezia

pai asa draguta sa stim si  si noi ce si cum . sa-ti fie de bine ... ma Ardealul,asta ce mi-a placut mie .... da tot in Oltenia saraca am ramas

ana-maria

Fiecare regiune are farmecul ei. Poate este o coincidenta, dar mie mi-au fost intotdeuna dragi oltenii.

emilia68

Buna dimineata!

Vad ca zapada este peste tot...acum nu mai ninge dar e foooarte frig, :(

gabi_gabriella

Buna dimineata , tot cu zapada ..dar cel putin nu mai e asa frig ...e de trait
O zi frumoas va doresc !!!

sicamin

Buna dimineata ! si la noi incepe sa se "moaie " vremea . :D  Am adunat zapada sa fac apa pentru flori si am puso in butoaie .


penelopa

Iarna asta a fost una adevarata,  ca pe vremuri, cu ninsori linistite, zapada cuminte, temperaturi acceptabile. :)
Si la mine e alb peste tot, dar eu incep sa vad verde  cand ma uit la pasarelele  galagioase asaltand casuta lor din copac, cand aud gugustiucul cantand chiar sub streasina la intrare, unde tocmai si-a construit un cuib. +dns

vikcelmic

Adevarat c-a fost adevarata. Mergeam zilele trecute cu baiatul meu la plimbare, pe o alee dintre blocuri pe unde ne jucam si noi cand eram copii. Paseam prin zapada care era la mine pana deasupra ghetei , la el pana la genunchi. Cand eram mica si aveam zapada pana la jumatea piciorului mi se parea ca ma inec , ca musc din zapada. Cred ca asa i se pare lui acum; cand esti mic vezi , normal, totul la o alta dimensiune. Ce mi-e dor... +dns

penelopa

Cand eram pe la 6-7 ani, a fost o zapada la noi, in Baragan, care imi ajungea la gat. N-am sa uit niciodata imaginea aia  cand, toti copii am iesit in ulita si ne vedeam doar capetele alergand prin zapada. =))

vikcelmic

 =)) =)) super, iar daca va udati hainele, de la vant si frig, va inghetau. Iar cand ajungeati acasa , va dezbracati si le puneati sa stea...drepte.
E adevarat, asta se intampla cand luam rufele de la uscat in zilele de iarna. Am exagerat, desigur.
Ce-mi placea mie insa mult era sa ne lipim limbile pe tevile de la batatorul de covoare. Din fericire o mai am  :D

GetaV

Ce mai ai ,limba? =))sau bara :-bd

Rux


geodezia


vikcelmic

Quote from: GetaV on February 26, 2011, 09:39:39 PM
Ce mai ai ,limba? =))sau bara :-bd
Si una si alta  ;;) Acum se perinda alti pusti pe acolo  :D

GetaV

Si la noi ninge linistit ,dar mie imi place =))
O zi buna +hug

geodezia

nostalgicelor. intineriti numai cin d va amintiti de prostiile facute da nu va mai aduceti aminte ce lungi ni se pareau orele la scoala mai ales cind nu faceam temele si nu invatam..... mi se parea o vesnicie ... pina suna clopotelul...... parca as vrea sa ma intorc in timp da la vremea studentiei nu a scoliii si nici a liceului ... ca atunci am avut cel mai mult de invatat .....

GetaV

Eu m-as multumi si cu gradinita =)) =)) =))Nu aveam griji , nici stres , nici colesterol ..... :-bdsau la 20 de ani ,fara griji si fara bani :-bd

geodezia

mai ales fara bani .., da era super fain

GetaV

....peste cativa ani sigur ajung la gradinita =))

geodezia

ninge .vorba lu d-l Pipi ba a inceput sa-mi fie urit pe zapada asta .afara zapada la televizor zapada in filme zapada ......

einsteinitza

Asa e Geo, pana si eu am inceput sa zic ca nu mai vreau zapada. Desi am avut niste aventuri grozave la munte in weekend. :-bd
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

sa-ti fie de bine . amintirile ne ramin asta e adevarul si pozele . fetele mele isi doresc acumm timpurile de altadata dar sper sa termine facultatile si sa ne revenim sa reluam nebuniile . asta e perioada de criza . ma bucur pentru tine....