Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

claude

Eu m-am saturat de cizme asa pline de noroi ca de-abia ridicam picioarele si, pentru ca temperatura a crescut, e caldut si din cand in cand se mai zaresc si 2 raze de soare printre nori, m-am dus sa smulg din buruienile mai mari...desculta  :D   Pfoai ce placut e, mi-am amintit de copilarie, cand umblam desculta prin balti dupa ploile de vara
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

vernil

"In orasul-n care ploua de trei ori pe saptamana
Un batran si o batrana, doua jucarii stricate,
Merg tinandu-se de mana"

Asta fiindca tot sunt in Slatina si acesta este orasul natal al lui Minulescu si aici ploua si ploua si iar ploua ... Este un oras foarte frumos, plin de verdeata si parcuri.

trandafira

Quote from: claude on May 30, 2012, 03:54:29 PM
Eu m-am saturat de cizme asa pline de noroi ca de-abia ridicam picioarele si, pentru ca temperatura a crescut, e caldut si din cand in cand se mai zaresc si 2 raze de soare printre nori, m-am dus sa smulg din buruienile mai mari...desculta  :D   Pfoai ce placut e, mi-am amintit de copilarie, cand umblam desculta prin balti dupa ploile de vara

Aoleu, ai grija la broaste, serpi, capuse si alte vietati care vor sa ne infecteze! Si la... harciogi, la fel, pentru ca la mine ori s-a intors cel dus in padure, ori erau mai multi.
Eu port cizme de piele si sosete  de frica sa nu ma muste ceva.

einsteinitza

Broastele si serpii sunt fiinte inofensive,, capusele, hai sa nu bagam in seama isteriile, harciogii sunt mai fricosi ca tine cu siguranta.
Trandafira, gradina nu e un camp de lupta, fii relaxata!
Si eu umblu desculta pe iarba de cate ori am ocazia, sau cand e ud si-mi pierd papucii de cate ori calc. =))
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

neata ..a mai tras aseara un ropot de ploaie .. ce revigorant ..  nu mai plouase de mult .. de-abia vazusem si noi soarele ieri iesit stateam ca serpi la soare si a venit un nor negru si frumos si si-a scuturat poalele in capatina casii mele .. noroc ca nu a avut si ceva cadouri de paste adica niste oua de gheata .. la mine nu a dat ghetus dar a dat prin alte parti .. a facut prapad ..  +ham +ham

vivi23ro

si la Timisoara a plouat una scurta dar cu bulbuci ieri , s a inorat brusc... am si eu o nelamurire.. Stefana mai e activa pe acest forum?

GetaV

Quote from: vivi23ro on May 31, 2012, 10:41:59 AM
si la Timisoara a plouat una scurta dar cu bulbuci ieri , s a inorat brusc... am si eu o nelamurire.. Stefana mai e activa pe acest forum?
[/

quote]Nu , Stefana nu mai actiyeaza aici

Radu

Buna dimineata. In fine, o dimineata senina la Roman.  ;;) +hug

einsteinitza

Neata dupa o ploaie torentiala, cu cateva minute de grindina. Aleea mea de bujori e acum covorul meu de bujori! :-\
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

la mine acasa nu a mai plouat ieri dar in tg jiu az-dimineata cind venii udase primarul spiritual  tot orasul -adica iar ploaie si nu oricum sanatoasa .. >:(

claude

L mine nu se mai opreste ploaia, deja e ingrozitor, ca nici nu ploua linistit, a plouat torential ore in sir, deja ma lasa nervii  :-\  Poate o sa fie si seceta si o sa ajung sa mi-o doresc, mai incolo, dar acum, zau, e de ajuns, pamantul deja nu mai reuseste sa absoarba atata apa  ::)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

vivi23ro


einsteinitza

Si la mine iar ploua, sper macar sa nu mai dea grindina! :-\
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

vivi, sunt la 60 km de Cluj

Es, imi pare rau, ploaia ca ploaia, dar grindina distruge rau  :( 
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

geodezia

iar bubuie de data asta la mine nu in vecini adica la tg jiu

claude

La mine se oprise potopul, a iesit chiar soarele si totul a tinut o jumatate de ora, era cerul aproape complet curat iar acum zici ca vine sfarsitul lumii, e negru, si tuna de parca norii ar fi niste bolovani imensi care se rostogolesc...infricosator   +hypno   Sper doar sa nu vina grindina  :-\
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

ati

Buna Ziua Dragii mei
In sfarsit si eu sunt de azi oficial an concediu  +dns +dns +dns si deja mpam apucat de umplut masina ca dimineata la 5 am si plecat .Dar la revenire sa tremure tara ca nu se stie ca la cine voi ajunge asa ca pregativa Pivnitele  :-bd
Oricum pe doamna Pene nu o las afara asa ca cine poate vine la ea ar fii bine vava spune ea cand .
Dar mai tinemi legatura si de vad ceva fain pe drum sau acolo va voi anuta .
Toate panzele sus  ;D
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

vivi23ro

dar unde pleci Ati si cu ce vrei sa umpli camionul?

Radu

O bucurie pentru tine, Ati.
Pivnitele... daca nu s-or fi umplut de apa. La Roman ploua iara.  +ham

ati

Poi Vivi ai auzit tu ca m-am antors eu fara ceva din excursie  +ham (bulgari) si mai vedem,desi nu mai ancape nimic nici la vecini  :'( ;D
Lasa Radule pivnitele stiu ca mie nu0mi place apa nus io planta doar vinul asa ca cand simte apa ca ma apropiu se tranforma an vin  ;D
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

vivi23ro

pai Ati mergi in vacanta sau la ,, pescuit, ,ceva anume

ati

Vivi cand plec eu din casa pescuiesc Merg la toate acum nu as vrea sa enumar ca ma amendeaza cna ul  ;D
Nu doar an vacanta la bulgari putin si de  acolo dracu stie unde mai ajung ca cand eu ajung la volan nu am bariera asa ca Agnesca va sta la plaja sau la ploaie si eu tot an expeditii an cautare de ceva  +dns
Eu nu pot sta antrun loc stie Pene .
Na va las ca mai am de anpachetat barca si ustensiilele de scufundari si as vrea sa mai dorm vreo 4 ore 5 anainte de a pleca .
Sa fiiti cuminti
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

vivi23ro

eeei  eu ma refeream la ,, pescuit,, de flori sau alte pasiuni dar vad ca te am nimerit cu pescuitul

penelopa

Quote from: ati on June 01, 2012, 09:08:44 PM
Vivi cand plec eu din casa pescuiesc Merg la toate acum nu as vrea sa enumar ca ma amendeaza cna ul  ;D
Nu doar an vacanta la bulgari putin si de  acolo dracu stie unde mai ajung ca cand eu ajung la volan nu am bariera asa ca Agnesca va sta la plaja sau la ploaie si eu tot an expeditii an cautare de ceva  +dns
Eu nu pot sta antrun loc stie Pene .
Na va las ca mai am de anpachetat barca si ustensiilele de scufundari si as vrea sa mai dorm vreo 4 ore 5 anainte de a pleca .
Sa fiiti cuminti
Offf, distratule ;D, iar ai incurcat ... "paharele"  =)) =))

geodezia