Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

geodezia

lasa ca eu anul trecut nu am stropit decloc si am facut muma de recolta ..daca iunie e umed 2 luni pina la coacere e ok are pamintul apa acum din belsug

ati

Pai draga Gabriela daca 2 luni vor fii fara ploaie ma va zapaci stropitul de cate 4 ore pe zi vai vai.
Pene pregatestete duminica anchide portile ca dupamasa te voi colinda  ;D
sa aveti o zi cat mai faina
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

Radu

Am vazut pe-aci, prin Roman, au propos de stropit, niste sisteme de udare prin picurare. Ati folosit asa ceva? merita?

flordel

Eu n-am, banuiesc ca sunt OK.
Totusi trebuie sa insiri furtunul ala printre plante, cand sapi trebuie sa-l muti, arata cam naspa.... :D

Radu

Ma gandesc la ceva rigid, ingropat... o sa fac niste probe.

gabriela jalba

Ati !!!! soarta iubitorului de plante !!!!
Radu,la suprafata mica pe care o ai tu,e ok. Incearca. Ti-a iesit bambusul? Ar fi o minune,ca eu cred ca tot a inghetat.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Radu

Quote from: gabriela jalba on June 12, 2012, 09:48:08 PM
Ati !!!! soarta iubitorului de plante !!!!
Radu,la suprafata mica pe care o ai tu,e ok. Incearca. Ti-a iesit bambusul? Ar fi o minune,ca eu cred ca tot a inghetat.

Nu a iesit...  :'( :'( :'( :'( :'(
In fiecare zi ma uit la ei. Nu spun nimic, nici cei din Italia, nici de la Corina, nici de la voi.

einsteinitza

De care vorbiti, de cel de la Ati? La mine n-a inghetat...va trimit in toamna, Gabi oricum am de facut pachet cu celalalt, iti pun si din asta.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Neata la tuti mundi .. ieri a fost o zi de calvar .. dupa ce ieri noapte a dat un dus de 2 ore ieri au fost 34 de grade asa la umbra de voie .. aseara am dat cu sapa sa descilcesc ce a facut natura adica buruieni ..am reusit sa termin  de sapat rosiile ardeiul o parte din vinete ,o parte din varza si fasolea bine asta in curs de o saptamina ca nu sunt eu motorizata si a trebuit rabdare sa caut fiecare planta in noianul de buruieni  .. am destelenit o bucata de pamint unde nu au vrut sa se prinda niste rosiute puse inainte de ploaie .. anuntara ca si la noapte dupa iar o zi de 34 de grade va ploua .. asa ca diseara imi propun sa termin varza si sa plantez rosiile si o parte din castravetii din rasadnita ca deja incep sa faca flori acolo  .. am reusit sa destelenesc si o gradinita de trandafiri ca incepuse sa se sufoce din cauza buruienilor .. mai am 2 gradinite tot asa de jumulit buruieni .. pina simbata le dau eu de cap ...

sicamin

Buna dimineata!
Dupa ce furtuna ,care a tinut doar vreo juma de ora,a trecut ,a plouat toata noaptea. Acum este soare dar umezeala din aer  nu ma lasa sa stau pe afara.

einsteinitza

Buna inca o ploaie.....
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel

La Buc sunt deja 27 de grade! :o

geodezia

va fi o zi caniculara ..dupa atitat ploaie si frig

gabriela jalba

Quote from: einsteinitza on June 13, 2012, 08:18:56 AM
De care vorbiti, de cel de la Ati? La mine n-a inghetat...va trimit in toamna, Gabi oricum am de facut pachet cu celalalt, iti pun si din asta.
Daaa !!! Mie nu,ca mi-ai iesit 3 fire.Lui Radu,ca eu curind nu mai am de unde da.
Geo,buruina e din belsug peste tot,ca daca era sa chem o caruta,ar fi carat cel putin doua cosuri virf.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

ce sa mai am avut cu adevarat anotimpuri ca lumea anul asta .. zic ca si-o reveni vremea  ;D ;D

gabriela jalba

Banuiesc ca pe aici trece cam toata lumea de pe forum si citeste...
Am o problema: Mi-a reinstalat sistemul la calculator ,si din cauza prostiei mele s-a sters agenda( nu aveam shortcut si era pusa pe ecran... ).Am ramas cu aia veche ce-o aveam pe undeva prin partitia mea......Deci:
Va rog !!!!!!  scrieti-mi in PM ce promisiuni v-am facut. In genunchi imi cer iertare!!!!     +hug +hug +hug
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

Eu iti scriu aici- Ai promis ca vii mai des pe forum si ne prezinti legumele voastre!  :P
Glumesc, stiu cat ai de lucru acum, dar sunt direct interesata sa mai spui cate ceva de legume cum merg si ce faci in continuare.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabriela jalba

Asa-i !!!!  Mea culpa !!! timpul ma omoara. Pina spre sfirsitul lunii,numai din telefon stiu ce mai e in gradina. Saracul Romel a facut singur compot de cirese si gemul de cirese.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

ati

Lasati cand aju g acasa am sa va arat si eu niste varietati de bambus stiata si mai anca
Si eu credeam c sau dus dar acum deja sunt mari de tot natura sa cam ancurcat an acest an a antarziat cam 1,5 luni
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

geodezia

Gabriela Jalba m-a facut atenta si m-a rugat sa va spun si voua
CITESTE IMEDIAT SI TRIMITE TUTUROR CELOR PE CARE-I CUNOSTI!

Cineva trimite un mail care contine niste pantofi rosii care danseaza (sau fara picioare). E o muzica foarte frumoasa. In mail, sunt oferite multe cintece. NU DESCARCA NIMIC! *Este virusul Kleneu66!!! * Daca faci imprudenta sa-l descarci, in 2 ore hard discul tau va fi curatat si distrus.
Acest virus a intrat in circulatie ieri si nu exista inca un antivirus pentru el.
NU DESCARCATI SUB NICI O FORMA !!!

Radu

Pârtieeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!



(Înviorarea de dimineaţă, la vale pe frunza de dovleac uriaş)

einsteinitza

Ce deragut e asa fragil! Superba poza!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabriela jalba

Doamne!!!! ce frumusel e !!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

claude

Frumusel pe naiba! Eu acum sunt suparata pe melci, pentru ca am invazie in livada, sunt niste melcisori cu cochilia cam de 1 cm diametru, puzderie, stau ciorchine peste tot  >:(   Nu pareau sa cauzeze daune, dar acum imi halesc fasolea pe care am semanat-o la picioarele unor pruni  +ham
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot