Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Buna dimineata......si bine ai revenit! +hug
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Bine v-am regasit +hug  :-*Ma doare capul deja... am de citit 28 de pagini cu link-uri +ham +ham
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

trandafira

Astazi nu sunt buna de nimic. M-a trezit mesajul telefonic de la ora 5, 30 prin care prietena mea din Berlin ma anunta  moartea fratelui ei, Dan Fischer.Ce inseamna viata! Poti sa fii milionar si sa nu poti sa te salvezi pentru ca depistezi boala prea tarziu.In faza aceea, tratamentele sunt fara folos. Sfatul meu este :faceti profilaxie! Faceti controale necesare, cred ca stiti ca o data pe an beneficiati de analize complete, gratis.

Ionela

Imi pare rau sa aud asta, trandafira :( Din pacate sanatatea si situatia materiala nu prea sunt direct proportionale. In asemenea momente cuvintele sunt de prisos. Sa treci cu bine peste asta. Deja esti o invingatoare.  +rsp
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

claude

De ce, 'din pacate sanatatea si situatia', Ionela? Ar trebui ca bogatii sa fie sanatosi si doar saracii bolnavi?  ;D 
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Ionela

Hahahahaaa, mi-a scapat aspectul asta! =)) Evident, legea compensatiei actioneaza, desi nu prea sunt reguli stricte. Cineva spunea ceva de genul: "daca tot plang, macar sa plang intr-o limuzina". Mie nu mi s-ar parea compensatorie limuzina in caz ca as avea motive sa plang.
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

paraschivvvv

Deci proverbul:banii n-aduc fericirea este valabil;deci nici sanatatea.Si asa este;mai bine sarac si sanatos;dar nici aici nu se potriveste caci saracul munceste intensiv ca sa fie bine si atunci cedeaza din sanatate.Medicii spun :sa nu te stresezi,sa nu te enervezi,sa fii calm,dar aceste sfaturi sunt utopice in sociatatea de azi si mai ales in societatea romaneasca.

Ionela

Cred ca e valabil in orice societate, nu doar in cea romaneasca. Oricum proverbul se aplica numai atunci cand ai bani - cand n-ai un chior, iti imaginezi ce fericit ai fi daca ai fi bogat +hypno Eu prefer alta zicala: sarac si curat. Bine ar fi sarac si sanatos ;D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

da sarac cu duhul si bogat in banca nu va place ? e eeee .. la mine a ploua si sunt fericita .. in rest sunt saraca cu duhul si cu banca asa ca am sanse sa traiesc ca strabunica 106 ani bunica 90 si tata traieste inca are 80 de ani ..matusile cele 2 au una respectiv 82 si 86 .. eu nu trag nadejde pina la 60 darmite pina la 106 ...
si strabuni mai traia noroc cu o boala de inima ca nu o mai vedeau dusa ca de mincat minca de plimbat se plimba da nu stiu de ce a facut cred un atac de panica mai mult decit de inima si dusa a fost ...
ai mei au fost si sunt toti longevivi cu banii am stat toti prost de cind ii stiu asa ca sie u de ce sa schimb traditia mai bine longeviva si cu mai putini bani decit viata scurta si cu banii
cum ziceti voi saracu omul bogat... da prin cite a trecut el ca s afie bogat emotiile alea i-au afectat grav sanatatii asa ca logic bogatia dauneaza grav sanatatii .. iote ai nostri ca bradu cite pat cind trebuie sa dea socoteala de averurile facute ii apuca bolile de inima pe toti si de cerebel .. nu mai stiti anul trecut cind murii amganatul ala al mezelurilor cit il jelira dus a fost parca nici nu a fost

hai la ginduri mai bune .. se puse fratilor sa ploua waw ce ma bucur ..ma duc prin ploaie acasa ca sa fac pe paparuda .. cu toate ca am umbrela da vreau sa mai ploua ... mult
si inca ceva ce este cu tacerea asta nu mai terminarati bre examenele ?  +ham +ham

sicamin

Geo ,am terminat cu un stres si incep cu altul ,dar pana pe 30 cand se dau rezultatele.
Si la noi a inceput pe la 12 sa ploua dar din pacate cu ghiata  +ham. In cateva minute a fost alb pe jos.nu au fost mai mari decat un bob de mazare ,dar multe. acum ii da cu o ploaie "mocaneasca" marunta si inceata. Nici nu ploua in toata zona Timisorii ca in cateva cartiere n-a dat nici o picatura ,doar vantul a batut.

Ionela

Succes la examene!  8)  Vara asta nu mai am, sunt linistita. Si incerc sa dorm, dar nu prea pot... Prea ma iau dupa cantece +ham
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

Draga Sica  de acum incolo asa va fii ..o sa ti se para bacul ca a fost cel mai usor ..  +ham  si acum ajunsa aia mare in anul 5 si a mica in 3 mi se face parul maciuca in cap .. si ele stau si rid de mine ca parca eu am sesiune .. fiecare examen pina il, vezi trecut te trec apele si fiorii ti se pare ca nu mai trece odata sesiunea doamne naspa ... ma bucur ca esti mai bine  :x :x
la mine a dat un picut de ploaie si aseara nu mai ieseam din gradina de la omorit bolovani asa ca am sapat ceva varza pusa de 2 luni care nu a crescut deloc am ingropat ardei si am reusit sa jumol buruianu care normal ca statea intepenit la radacina .. si se pare ca a fost nitel vint prin gradina ca am gasit si 2 tufe de ardei rupte ... asa ca az dimineata ca sa incep ziua bine repetai figura cu niste rosii care le-am plantat tot asa prin niste bolovani si au supravietuit saracele s-au prins .. asa ca mai omorii si acolo un rind de bolovani .. dupa care prasii niste castraveti rasariti pentru iarna deseara trebuie sa ii raresc ..
afurisitii de pisoi venira la 5 juma de dimineata si ma trezira .. da  sa vedeti cum  
se pusera pe masuta si stateau amindoi parca erau in poze si smiorcaiau .. daca vazura si vazura ca nu vreau sa misc veni ala mic Tessu (eu ii zic Haplea.. daca ma aude Rontzi ..) si incepu sa toarca pe burta mea si sa moaie piine in bratele mele
d-l Pipi zice scoala ca ai copiii mici de hranit ca nu vezi ca nu te lasa in pace ... vrind nevrind luai calea bucatariei sa le dau micu dejun adica sira de spinare de gaina tocata marunt cu satiru .. si fiindca tot ma sculai hai la omotir de bolovani la rosii .. asa ca acum stau si bolesc ma dor miinile de nu mai pot  

sicamin

A stat ploia abia pe la pranz. Acum a iesit un pic soarele. Cred ca s-a muiat bine pamantul ca sta apa prin gradina,mai ales pe unde au fost crapaturi in pamant.

einsteinitza

Geodezia, se zice ca pisoii cand torc asa preiau din supararile noastre. Asa ca, poate de asta esti tu mereu asa optimista si plina de energie !

Bine ca au trecut examenele cu bine, ca ne ptem gandi si la concedii acum.  :PEu vreau doar sa intru in gradina si sa incepsa o ordonez, ca tare necajita e fiindca nu am fost pe acolo prea des anul asta.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Es felicitari si tinem pumni la mamicile care mai au de asteptat .. Es pisoiul asta (inca nu am lamurit suratele sa-mi faca poze ) nu miorlaie doar scinceste da sforaie de trezeste un cartier .. si acum e iubaret foc cu mine ca nu sunt fetele acasa .. el fiind mic e prostu casii (cu toate ca acum ca marime l-a ajuns pe fritzi) dar inteleg ca e pisoi de talie mare ca are piciorongele din spate ca alea de iepure lungii si plate sta pe ele ca iepurele nu stiu sa va explichesc eu prea bine .. asera fritzi si mihai si-au batut joc de el si l-au bagat prin dintii babei .. nu stiam ce are de se smiorcaia si era in picioarele mele .. saracu am stau 1 ora sa il descilcesc .. cu peria aia de sirma .. ce mai scincea ..iii zic na vezi daca esti prost asa iti trebuie isi bat astia joc de tine .. pina la urma cu chiu cu vai l-am descilcit ..ca are si parul fin nici nu se vedeau ale naibi de seminte numai daca il pipaiai

flordel

La pisici nu merge cu tunsul? ;D :-*

anasstasia

Nu stau sa fie tunse. Stresul este extrem pentru ele.

geodezia

trebuie anesteziate ..ceva de genul asta ca le streseaza si pot muri .. pai daca ii tund astia flocosii ramin ca pisicile alea egiptene urite ..capatina nu o poti tunde asa ca iti dai seama ca ramine ditamai capatina si corpul mic mic si lesinat .. .. ca astia flocosii am observat eu mai mult parul de ei ..cind l-a adus rontzi pe asta mic cind l-am apucat eu in brate parca imi era frica ca ii rup oasele asa fragil era ..acu tot s-a mai inciocalat i s-au mai inatrit oasele ca alearga toata curtea si gradina e a lui .. saracii pisoii venetici (am vrea 4) i-au la trinte de ii gaseste boala rea .. se bate si cu fritzi si cu mihai si cu gogo .. e tare bataios asta mic .. si bizait ..noroc ca nu e si miorlait .. da eu ii iubesc pe toti mai putin pe mihai care e tare javra maninca  bombonelele astora .. si e un lungan de aproape 1 m cu coada cu tot si afurisit sa vezi cum se boxeaza cu asta mic ...

trandafira

Buna dimineata, ce se intampla? Ati plecat pe alte forumuri? Nimeni nu mai saluta macar??!! E ceva ce eu nu stiu? Romani, treziti-va !

gabi_gabriella

Buna dimineata si o duminica frumoasa !!!
Lumea o fi la baie :)

anasstasia


vernil

Quote from: trandafira on July 29, 2012, 10:02:51 AM
Buna dimineata, ce se intampla? Ati plecat pe alte forumuri? Nimeni nu mai saluta macar??!! E ceva ce eu nu stiu? Romani, treziti-va !


Eu sunt treaza, dar nu-mi foloseste la nimic. Deocamdata  +ham

einsteinitza

E prea caaald, stam in apa! :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Daca si la tine este cald Es, noi astia din Baragan ce sa mai spunem??  :'(

einsteinitza

Buna dimineata, dupa o ploaie cu bulbuci :D
Aseara a trebuit sa-mi pun o jacheta pe spate, se racorise bine, toata vegetatia parca respira mai usor.
Cred ca mai vine o serie dupa cum se aduna norii, deci pun rasadurile de varza de toamna, o fi prea tarziu?
Poate ca asa infloresc si trandafirii mai mult, ca fac cate o floare doua si in cateva ore nici nu-i mai pot face poze....
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro