Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

geodezia

ihi am crezut ca numai la mine e asa ..
neata ..cald sufocant de cald .. e naspa az noapte a incercat sa ploua la noi dar au dat citeva picaturi ..naspa .. si e sufocnat de-abioa poti respira .. despre migrare unde afara ?????  :yrk sunt prea batrina

einsteinitza

Eu nu vreau samigrez nicaieri, e bine la mine, doar ca mai vreau ceva copaci de-a lungul aleii ;D ;D Noroc cu glicina care tine umbra multa si racoare la lac, si salcamii. Inclusiv cainii stau aici adormiti si cracanati! :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

Neata mai pe la pranz... ;D
si la mine s-a scremut sa ploua si a reusit doar un vant de mi-a umplut iar ograda de frunze si apa...doar cat o roua  >:(

Ca si Es, si eu ma tot gandesc acum ce pomi si copaci sa mai plantez la toamna, ca eu tot plantam si trandafirii, cu exceptiile de rigoare, in zone insorite, dar acum imi dau seama ca trebuie mai multa umbra, ca nu fac fata radiatiilor ucigatoare  :-\ 
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

Da, insa ce sa pui? Ca trebuie cu umbra mai rara si  cu radacini de adancime...ce sa alegi? Eu ma tot gandesc la niste prunusi
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Radu

Buna... seara.
Slava Domnului, ploua. Si ploua bine de tot.

Problema e... Lufa mea e plina de flori, dar inca nu am nici un fruct vizibil. Voi cum stati?

einsteinitza

Eu am doar una cu doua flori..nu stiu daca va avea timp sa faca seminte, ca pe alea le pandesc. +hypno
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

Buna seara si va spun ca tare bucuroasa sant ,ca am apucat sa-l vad pe fiul meu intrat la facultate ,la buget si acolo unde a vrut  :-bd  .
Poate nu apuc sa-l vad cu scoala terminata ,dar sant multumita ca a mers unde a vrut si poate reuseste sa si termine.

simonaelena

Sica, ma bucur pentru voi.
Si nu gandi asa, Dumnezeu este mare si poate sa ne ajute asa cum nu ne asteptam.
Sa ai putere si sanatate sa il vezi si cu scoala terminata si practicand ceea ce a invatat!

vernil

Quote from: sicamin on July 30, 2012, 09:52:48 PM
Buna seara si va spun ca tare bucuroasa sant ,ca am apucat sa-l vad pe fiul meu intrat la facultate ,la buget si acolo unde a vrut  :-bd  .
Poate nu apuc sa-l vad cu scoala terminata ,dar sant multumita ca a mers unde a vrut si poate reuseste sa si termine.

Sica, gandeste pozitiv! Baiatul va termina facultatea iar tu ne vei arata florile tale frumoase! Dumnezeu e mare si ajutorul vine cand nu te astepti! Trebuie doar sa crezi si sa te rogi! Eu ma rog pentru tine si sunt sigura ca multi altii fac la fel, chiar daca nu spun! Sanatate si multa si credinta!

Rux

Sica ,ma bucur enorm pentru  tine si baiatul tau .Sint convinsa ca o sa-ti vezi visul cu ochii si o sa ni-l prezinti pe tanarul absolvent ,maine ,poimaine.Anii trec repede.
Multa sanatate Sica !

flordel

Felicitari Sica pentru baiat, sa ai parte de multa sanatate si sa ai cat mai multe bucurii din partea lui si a restului familiei. +apl

einsteinitza

Felicitari Sica, si tie si baiatului, ca si mine, ti-ai luat o piatra de pe inima. Ai sa vezi ce repede trec anii si vei fi cu siguranta langa el daca te gandesti pozitiv, si o sa il vezi absolvent,
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Radu


penelopa

Quote from: sicamin on July 30, 2012, 09:52:48 PM
Buna seara si va spun ca tare bucuroasa sant ,ca am apucat sa-l vad pe fiul meu intrat la facultate ,la buget si acolo unde a vrut  :-bd  .
Poate nu apuc sa-l vad cu scoala terminata ,dar sant multumita ca a mers unde a vrut si poate reuseste sa si termine.
Sica, eu sunt mai pragmatică  ::) Deci, nu discut!!!  ;D  Trebuie să te ţii de cuvânt şi să-mi întorci vizita  ;) :-*

trandafira

Quote from: sicamin on July 30, 2012, 09:52:48 PM
Poate nu apuc sa-l vad cu scoala terminata ,dar sant multumita ca a mers unde a vrut si poate reuseste sa si termine.

Sica, cand fiul meu era la facultate medicii au chemat-o pe cumnata mea si i-au spus ca mai traiesc doar 2 luni. De atunci au trecut 10ani .Pe langa medici si medicamente mai trebuie si credinta ca Dumnezeu te va ajuta.Sa fii fericita si sanatoasa si sa te bucuri de fiul tau.

geodezia

 :x :x :x :x
Felicitari felicitari  si sanatate multa si multi ani ... ce ma bucur ce ma bucur .. +hug +hug +hug

geodezia

bag  seama mailul meu nu primeste mesajele ca nu am postari de la buna dimineata de ieri .. ce o avea ... sper sa isi revina .... +ham +ham

einsteinitza

Si Sica avea problema asta, cred ca la ea s-a rezolvat. Sper.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabi_gabriella

Felicitari Sica !! ma bucur ca ati realizat ce v-ati dorit!! Numai bine , si sa vezi ce repede trece timpul si odata il vezi ca a terminat facultatea :)

paraschivvvv

Desi nu este dimineata;Felicitari familiilor ce au trecut cu brio greul reusitei la facultate si sa le dea D-zeu sanataet si sa se bucure de reusita finala la terminarea facultatii de catre copii.

gabriela jalba

Quote from: sicamin on July 30, 2012, 09:52:48 PM
Poate nu apuc sa-l vad cu scoala terminata ,..............
..iar vorbesti prostii,iar gindesti aiure,iar iti fixezi termene....Femeeie ce-ti veni??!!!!! Tu trebuie sa mergi la nunta nepotilor!!!!! Parca asa stabilisem!!! Acum cind te simti bine,te apuca pesimismul ??? Hai!!!! Sus capul ! Nu irosi munca de pina acum !!!!
   Fetelor cu studenti !!! sa fiti sanatoase si sa va vedeti si nepotii studenti,sa retraiti emotiile  +apl +apl +apl
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

DanaT

Buna la toata lumea.
Intoarsa prin capitala de la munte, tare grea reacomodarea cu caldura, praful... Mult mai bun aerul tare de inaltime...

geodezia

mie imi spui ..eu servici tg jiu locuit ticleni adica intre dealuri si cind ajung acasa se schimba rasuflarea aer curat curte gradina plimbare seara ca ma pusera duduitele mici sa ma plimb seara inainte de culcare cite 1,5 km .. sunt a 3 zi la plimbare .. adevarul ca dorm nopatea ca nou nascut .. ma intreaba babutele ca de ce ma plimb seara ete de chichi michi ..nu megeti cu mine sa vedeti de ce ...

sicamin

Vu multumesc tuturor pentru felicitari si frumoasele cuvinte de incurajare  +hug
Azi am iesit cu "fetele" la o cafea. A fost ziua lui Margareta .A fost si johana cu sotul si printesele ei. Va pun cateva poze .
http://sicamin.sunphoto.ro/intalnire_1_aug_2012/78813747

paraschivvvv

Sa fiti sanatoase si sa va bucurati de familii in sanatate si bucurii.