Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

claude

La mine doar a stropit azi-noapte, doar cat sa inmoaie praful...si era un vant turbat toata ziua, acum s-a inseninat si sunt doar 8 grade, sanse maxime pentru bruma  ::)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Tot e bine. Restul tarii nu a mai vazut apa de luni de zile. :-\
Merg simbata la tara si iar ud...

geodezia

Neata .. vint ploiae cit sa stropeasca .. sa imi tineti pumnii iar plec la tenis in austria ... +dns +dns

penelopa

Quote from: vernil on October 08, 2012, 06:29:45 PM
Aveti grija cu plantele care nu suporta frigul brusc. Pentru noaptea asta au anuntat temp. sub 10 grade C.
... azi, dimineata, erau 2,5 *C la mine   :-\

ati

Dimineata Buna
Nu am eu obiceiul sa ma trezesc devreme dar azi dimineata cand am coborat am crezut ca mi se angheata mititelul  ;D
Azi toata ziua am sa ancerc sa le pun cat decat la adapost cele sensiibile.
Eu zic ca citricele mai putem lasa nu ?
Na sa aveti spor
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

geodezia

na ce e cu voi ca sunteti absenti pe aici
salve

penelopa

... a picat bruma pe tastaura   ;D

larisa

de... sunt toti prin gradini ,sa salveze ce se poate din timp,eu daca am numai un pervaz ...am terminat repede  ;D ;D ;D

sicamin

Norocul meu ca a plouat azinoapte ,ca altfel eram si eu prin gradina.Nu prea mai am ce baga inauntru ca nu am avut prea multe.Brugmansiile si daliile sant pline cu flori ,asa ca le las.

paraschivvvv

Lla noi uscaciune totala;la anul mancam iar rabdari prajite in saliva,caci ulei de floare nu.

rodi

Pe la noi se numesc "rabdari prajite unse cu foame" .... jale mare ca nu ploua....  >:(

claude

asa e, trist, foarte trist...pe mine tare m-a apucat jalea anul acesta vazand, chiar si in gradina mea, porumbul doar bete uscate, mic si fara rod  :(
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Mihai

Quote from: penelopa on October 10, 2012, 04:08:23 PM
... a picat bruma pe tastaura   ;D
Mai stai şi tu in casa,da?
Numai in gradina........... >:(

penelopa

Din cand in cand, mai intru si prin casa  ;D... ai vazut azi, nu?!! ;)

gabriela jalba

Ploua de doua zile,dar anemic. Atit cit sa fie urit afara si sa nu poti barzauni in grADINA.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

claude

Asa a plouat si la mine azi, de-abia se scremea  ;D doar cat sa fie umed, frig si neplacut  ::)   iar eu aveam in plan sa demarez sapatul gropilor pentru pomi, trandafiri, sa mut cateva plante...dar ma apuca dardaiala si stransul din umeri cand ieseam afara asa ca azi am trandavit in stil mare si am zis ca si maine e o zi  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

gabriela jalba

Buna dimineata !!!
  Ce urit debuteaza saptamina!!!!O ceata rece ,din care curge. Si n-ar fi asa frig,dar zau ca nu-i de facut treaba in gradina. De miine va fi soare si...maine e o zi  +apl +apl +apl
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

geodezia

 =)) =))Ceata si rece scurt vreme de toamna ..acasa cica aplouat miinie cica soare ... asa ca va doresc sanatate ca eu am venit racita dupa apa rece de la frigider

flordel

Cald si soare! Cica vor fi 27 de grade... ;D

geodezia


flordel


vernil

Aveti grija, meteorologii anunta o "iarna crunta", cu zapezi mari. Asta a fost exprimarea lor.

claude

Pai daca vor fi zapezi mari e de bine...e mai rau sa fie crunta si seaca  :-\ 
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

vernil

Dupa cum evolueaza clima la noi, cred ca vom avea iar multe minusuri. Iar meteorologii au zis "iarna crunta" cu zapezi mari ... Si chiar au inceput sa nimereasca bine ... de cativa ani, zic bine despre vreme.

claude

Daaaa, au avertizat si anul tecut si tot ne-am inzapezit  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot