Pelargonium (Muscata)

Started by Loredana06, May 08, 2007, 10:33:38 AM

Previous topic - Next topic

mihail

muscatele de la o parte dintre ferestre si terase :


                                










Codruta

Mihail a zis ca el nu pune poze pe forum dar acum cand s-a hotarat sa o faca ne loveste din plin ;D :D

CLAUDIA

imi dadusem si eu cu parerea despre muscatele astea si intrebam de instrumentul care se vede printre ele... :-\  (ca a disparut postarea mea...am facut rau?; daca da, sa dispara si asta. sorry)
Cand drumul este presarat cu flori,nu te intreba unde duce.(Anatole France)

http://community.webshots.com/user/claudia_70?vhost=community
http://suzyka.sunphoto.ro/

einsteinitza

Ai la muscate...  :D Sa le mai faci poze cand vor fi mai mari.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro


mamaruta

Ati fost off-topic, v-am cenzurat.

Valentina

Scuze ca intreb...cum nu ma pricep deloc.....cum of topic...sau ce este cu cenzura? Asta ca sa stiu pe viitor! :-*

mamaruta

Valentina, sa iti explic: daca suntem la topicul muscate, scriem despre muscate. Orice, despre muscate. daca am scris: cenzurat, inseamna ca am sters postarile care nu au nici o legatura cu topicul muscate.

Valentina

Gata..am inteles sa traiti! (Si ms mult de explicatie!) :)

vernil

Quote from: mihail on June 08, 2009, 12:31:35 AM
muscatele de la o parte dintre ferestre si terase :


                                


Mihail, felicitari pentru muscatele tale, pentru amplasamentul casei tale! Sunt invidioasa pe muscatele tale care au asa o perspectiva frumoasa. Cel putin dealurile inverzite sunt nemaipomenite.


mamaruta



mihail

imprumuti si un telescop ?  ;D

mamaruta

Bre, eu nu visez la stele....doar la alea verzi de pe pereti!

mihail

Bre...ale mele sint exact ca ale tale,cu diferenta ca am innebunit la batrinete,...au si fluturasi.
Evident,in stomac,ca sa fie tacimul complet.
N-ai remarcat cit is de dus  ?

georgette

Cineva isi dorea muscata alba! M am uitat putin in urma dar n am gasit! Deci ,cine este doritorul, sa stie ca pot s ai dau(a inflorit si stiu exact care este! ;)

ozimandias

Solariana dorea muscata alba.

georgette

Quote from: ozimandias on June 11, 2009, 09:07:20 AM
Solariana dorea muscata alba.
Daca mai este de actualitate,cand o vedea imi zice/trimite adresa! :-*

penelopa

Quote from: gabi_gabriella on June 05, 2009, 10:34:07 PM
Pene , la tine face multe flori muscata asta -trandafiras? La mine a inflorit tare greu si flori putine , asa ca am exilat-o la servici

Scuze, Gabi-gabriela, că-ţi răspund aşa târziu!
Muşcata asta "trandafiraş" înfloreşte puţin şi ...... rar :(
Până în momentul de faţă  (anul acesta) această muşcată n-a făcut nicio floare (nici nu mai ştiu care este fiindcă, nu-i singura muşcată care,  încă, nu a înflorit ).

stefana

Am sa continui eu monitorizarea la trandafirasa, daca e cea de la mine :D
Pene, in luna mai erau niste flori cam pe trecute la una care parea asa: http://stefanaboji.sunphoto.ro/Muscatele_Penelopei/LFFGLQTVAFOHVPWORCA
Sa stii ca l-am pupat pe Cornel din partea ta ;D

gabi_gabriella

Deci, nu numai a mea e asa cu fite :) .Oricum am dus-o la servici si au luat-o in grija niste colege. De vreo 3 ani e acolo si deabea acum a inflorit prima data

penelopa

Da, Ştefana! A fost singura floare în anul acesta.
Dar şi anul trecut, deşi a fost în pământ în grădină, tufa s-a dezvoltat frumos dar a avut flori puţine.
Puţine, dar .... superbe! Merită să o avem în colecţie.

ps. Cred că s-a prins şi puiul ei dar cum am pus la prins mulţi butaşi de la toate muşcatele şi cum n-au înflorit toţi puii, nu ştiu care dintre ei este "trandafiraşul". :)

Valentina

Quote from: penelopa on June 11, 2009, 12:39:41 PM
Quote from: gabi_gabriella on June 05, 2009, 10:34:07 PM
Pene , la tine face multe flori muscata asta -trandafiras? La mine a inflorit tare greu si flori putine , asa ca am exilat-o la servici

Scuze, Gabi-gabriela, că-ţi răspund aşa târziu!
Muşcata asta "trandafiraş" înfloreşte puţin şi ...... rar :(
Până în momentul de faţă  (anul acesta) această muşcată n-a făcut nicio floare (nici nu mai ştiu care este fiindcă, nu-i singura muşcată care,  încă, nu a înflorit ).
[/quote
Pene...inca te mai astept la mine pe terasa sa stii!!! :)

Valentina

Eu va astept la cotitura cu muscatele...hai care are de tuns si de frezat muscate sa-mi vanda si mie? :-* :-*