Gradina Anasstasiei de la tara

Started by anasstasia, March 02, 2011, 12:45:15 PM

Previous topic - Next topic

sicamin

Anas ,am si eu trandafir (ca al tau galben) pe care il am in gradina si iarna,de vreo 3 ani.La mine fiind mai cald i-am pus chiar la sfarsit de martie afara. Acum au mai crescut ,iar in toamna i-am despartit ca erau prea desi (am acum vreo 5 galbeni si 6 portocalii)

anasstasia


gabriela jalba

Si eu am primit in toamna lui 2010 un ghiveci tort cu 4, dar rosii. Au iernat in pod la frig,si in primavara lui 2011 i-am despartit si plantat. Au ramas tot micuti,si deja au doua ierni afara.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

anasstasia





claude

"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia


Dalia

Ce de clematite!  +hypno Si eu trebuie sa primesc 11 bucati. Si inca imi mai doresc cateva. Ne-au luat mintile clematitele astea.  ;D

Carina

Eu am primit 12 si ma gandeam ca am luat-o razna ... dar tu ma depasesti clar  +hypno

anasstasia

Si mai am 4 de primit. Imi plac extrem de mult. Voi ce ati cumpaerat?

Puf

Wow!! sa-ti traiasca!
Si eu as vrea cateva, dar inca nu m-am hotarat unde sa le pun, asa ca stau potolita :)

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sandaveturia

Dar cele mici-mici , in ghivece patrate ce sunt? sunt cele cu 18 lei? nu-s cam mici? pentru 10-12 lei diferenta de bani, nu e cam mare diferenta de inaltime?
si eu am cumparat de la Maria din cele mari si trandafiri.
Sunt foarte frumoase!

flordel



paraschivvvv

Ana sa ai parte de ele si sa ai o feerie in gradina;iti doresc mult,mult succes.


anasstasia

Ei, ce de lume! Multumesc pentru vizita.
Cele mici nu le-am cumparat datorita pretului (intradevar 18 lei), ci pentru ca erau clematis pe lista mea de wish list. Chiar daca acum sint mititele se vor dezvolta ele, nu-mi fac griji. S-ar putea ca pe acestea sa nu le duc decit din toamna la tara, ca sa le pot uda tot timpul pina atunci. Asa mi-e teama ca nu vor supravietui in canicula de peste vara.

Mihaelacph

Am fost socata  ;) cand am vazut ce mari clematite ai tu, ca luasem si eu de la Maria una din aia mica in ghiveci, de 18 lei, Lemon dream (parca) se numeste a mea. Sa-ti traiasca si sa ne tii la curent cu evolutia lor si a florilor lor!Sa ne spui unde le plantezi, soare, umbra, semi, cum le ingrijesti , cum raspund ele la ingrijirile acordate :).

anasstasia

Site-ul meu de suflet este:
http://www.clematis.com.pl/wms/wmsg.php/

De fiecare data cind vreau sa cumpar ceva nou verific acolo.

claude

Quote from: Mihaelacph on March 29, 2013, 10:39:57 AM
Am fost socata  ;) cand am vazut ce mari clematite ai tu, ca luasem si eu de la Maria una din aia mica in ghiveci, de 18 lei, Lemon dream (parca) se numeste a mea.

Mihaela, nu-ti face probleme ca sunt mici, la clematite chiar e important ca in primul (uneori si in al 2-lea) an sa fie taiate cat mai scurt, deasupra primilor muguri, pentru formare. Degeaba le primesti cu 2 lastari lungi, ca nu te ajuta cu nimic, trebuie oricum taiate scurt ca sa se indese de la baza, altfel nu lastaresc de jos si ramai cu 2 bete care se ramifica la inaltime si fac flori in varf
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Opal

Io pe ale mele nu le-am taiat niciodata
Le-am primit cam la 1m si au crescut ca fat frumos dinpoveste
E adevarat ca n-au fost 2 firi si vreo 4-5 cand le-am primit
La sfatul unei prietene le-am umbrit radacinile si le-am rasfirat pe un gard de lemn
Toamna aveau deja 2m in inaltime si acoperisera panoul de gard

anasstasia