Gradina Anasstasiei de la tara

Started by anasstasia, March 02, 2011, 12:45:15 PM

Previous topic - Next topic

trandafira

Quote from: Dalia on April 30, 2012, 07:19:20 AM
Multa treaba ai facut, Anasstasia!  +apl Si mie imi place mult papadia. Dar la mine de-abia acum infloreste.

Ti-o daruiesc pe a mea. Vino s-o scoti cu radacina cu tot ca sa scap de ea ca mi-a omorat gazonul! >:(

anasstasia

In dimineata asta plec la tara. Sint asa de surescitata, ca nici nu-mi vine sa dorm. Abea astept sa ajung. Ne auzim duminica sau luni.  +hug

claude

Drum bun si sa gasesti doar trandafiri infloriti  ;)  Te asteptam cu vesti proaspete!  +hug
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Dalia

Anasstasia, abia astept sa vad cum iti arata gradina! Clematite, trandafiri...  :-bd

anasstasia

Am venit!!! O sa va arat astazi pozele.
Gradina mea este raiul meu. In sfirsit ceea ce am visat am si vazut in realitate. Nu se compara cu ce aveti voi: finete, creativitate, logica in asezarea lor, insa ce am vazut la tara mi-a topit inima si am simtit in sfirsit ca toata lupta de 3 ani de zile pot sa spun: A MERITAT!
Faptul ca vecinii si oricine trece pe strada se minuneaza de gradina mea pentru mine e o satisfactie imensa si am reusit sa le inchid in sfirsit gura alor mei. Mergeau ca niste pauni prin curte  :D :D :D
Acum sa nu va inchipuiti cine stie ce, sa nu uitati ca sint o persoana cu asteptari destul de mici, care se bucura de orice  :)

claude

Anastassia, pentru cei ce iubesc cu adevarat plantele, asa cum sunt ele, mai exotice sau mai modeste si nu doar impresia pe care o creeaza asupra altora nu e important ca nu esti arhitect peisagist  ;D  Na, ca asa imi apar si eu lipsa de imaginatie in construirea unei gradini  :D   
Cel mai important e cum te simti tu acolo si starea interioara pe care ti-o creeaza...restul nu conteaza  ;)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

paraschivvvv

Nici la mine nu este o gradina tip constituita de un peisagist,dar intr-un spatiu relativ mic am incercat sa pun cam aproape toate plantele ce plac sotiei si mie si ne simtim bine avand permanent plante inflorite pana toamna.


anasstasia

Gataaaaaa. Am terminat de sortat si aranjat aproape 900 de poze. Aici va prezint doar pozele cu caracter general si voi posta punctual la fiecare topic in parte.
La semnatura am link-ul care va duce catre toate pozele mele si mai vechi si noi. Daca vreti sa vedeti pozele de ieri si astazi veti vedea ca in dreptul fiecarei poze este scrisa data 02 sau 03.06.2012.

De la pagina 6 pina la pagina 14 sint poze noi:
http://anasstasia.sunphoto.ro/casa_de_la_tara_2012/pagina6

Dalia

Anasstasia, e atat de minunat cand vezi roadele muncii! +apl  Te bucuri de fiecare floricica ivita, astepti cu nerabdare sa vezi cum mai evolueaza, pur si simplu e minunat! Ce bine ca si ai tai s-au bucurat de ceea ce a iesit! Asa am patit si eu la un moment dat, mi se zicea: cat mai plantezi, iar cumperi?  =)) Dar acum isi dau seama ca n-a fost in zadar.  :-bd

anasstasia

Multumesc frumos. Mama mi-a spus de nu stiu cite ori ca mai multi vecini i-au spus ca toata lumea din sat spune ca avem cele mai frumoase flori  ;D

Dalia

Pe langa bucuria data de flori, e frumos cand si cei din jur apreciaza!  :-bd Si asta e de-abia inceputul. Stiu cat de lungi ai facut listele pentru toamna.  =)) Cred ca vei avea in gradina o adevarata explozie de culoare cand vor fi toti trandafirii infloriti.

anasstasia


Dalia

Si la mine, numa' peste 40.  +ham  :D

claude

 :D :D Ce bine ca n-o sa sap doar eu o gramada de gropi, iar  ;D

Eu ma gandesc uneori la Anastasia, cand fac intr-o zi a zecea oara turul gradinii si al mirositului fiecarui trandafir si imi vine in minte ea, si ma gandesc ca daca as fi in locul ei, sa ajung in gradina o data pe luna as dili  +ham
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Si ce, crezi ca am scapat? Va scriu de la ospiciu  =)) =)) =))

einsteinitza

Ei, asa, ce ma bucur, pentru imagini din astea astepti o iarna intreaga, si strangi tot maruntisul posibil si chiar si imposibil. ;D ;D
Ce bine imi pare, se vede cum a crescut totul, a inceput sa se faca si umbra, sa fie multa vegetatie, splendid!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

Anasstasia ,ai reusit ! Visul a devenit realitate!
+rsp
Bucura-te de tot ! :yrk

anasstasia


Radu

Unde sunt tufanelele mele?
Daca nu s-au prins, să te ţii! Trimit până se umple gradina.   ;D

anasstasia

 =)) =)) =)) Pai atunci spun ca nu s-au prins.  =)) =)) =)) Sincer nu-mi dau seama, pentru ca tufanele am plantate intr-o zona relativ restrinsa si am pus mai multe. Vad eu la toamna daca am sau nu tufanele albe. Daca nu....nu scapi  ;D Inca o data multumesc pentru ele.

geodezia

He he he tata pai mai ai loc unde sa tot pui .. ti-au inflorit frumos ..sa te bucuri de ele cit mai mult timp adica 999 de ani de acum incolo si la cit mai multe achiziti ca ai spatiu ...  :yrk

Johana

Frumos!!!!
Multi trandafiri superbi....sa-ti traiasca, si sa te bucuri de ei!!!!

sicamin

Foarte frumoase au crescut floricelele tale si ai de ce sa te bucuri  :-bd .Sigur acum te vor sprijini cei din familie mai mult cand vad  realizarile. +apl
Felicitari si mult spor la realizarea "Gradinii de vis " !

anasstasia