Trandafiri ciclam

Started by dancoman, March 28, 2012, 09:05:40 AM

Previous topic - Next topic

dancoman

Ascot,cred ca ii trebuie topic! :D

sannamaria

frumos ! hai fa topic ,si zi ceva despre ! il vreau demult dar inca nu am reusit sa-l procur ,dar sper ca la toamna o sa-l am  :)

dancoman

Quote from: sannamaria on March 28, 2012, 09:19:37 AM
frumos ! hai fa topic ,si zi ceva despre ! il vreau demult dar inca nu am reusit sa-l procur ,dar sper ca la toamna o sa-l am  :)
Ii fac topic si promit sa te ajut cu el daca ma ajuti cu ceva poze si link-uri cu ce-ti place la topicurile pe culori!!!(santaaaajjj!!!) :D


Puf

Leipzig:


claude

Cardinal Hume

"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

Pai prea era lumea la hibernare in iarna asta, sa ne mai dezmortim ca acus vine primavara   :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

Stai ca n-a fost iarna, ai uitat? ;;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

Luna de iarna la noi de fapt, dupa experienta mea, e februarie,, deci mai e!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Dalia

Superb CH, Claude! Iar primavara, cu siguranta nu-i asa de aproape.  :P Din pacate!  :-\

Rux

Mai Claude.. tu nu te joci.. si cind ma gandesc ce ti-ai promus la comanda de anul asta ...faci rozarium nu alta :-bd


larisa

E minunat ,Vernil.Cum se numeste?eu tot ma uit prin gradinile voastre si tot fac liste,in primavara voi amenaja gradinita din fata casei,si sotul meu doreste sa facem o alee pina la poarta,incadrata de trandafiri .,caut trandafiri cam de 40-50 cm inaltime.Din fata casi si pina la poarta am cam 20 de m.deci voi avea ceva de plantat

costieanuconstantin

cauta trandafiri pitici (talie scunda ) :)

einsteinitza

Purple Buttons? Ar fi o alee de o culoare deosebita.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

larisa

Es,nu vreau toti trandafirii numai de-o culoare,de asta ma uit in gradinile voastre ;D ;D,si apoi vad cam ce inaltime are ,ce fel de tufa are.Am luat cam toate site-urile de trandafiri la puricat

einsteinitza

Vezi de ce e frumoasa iarna? Ca ai timp sa si gandesti! Eu vara am creierii blocati!nu am timp sa citesc, sa verific, sa planuiesc.
Acum, o gradina sub zapada, cu pasaret care ciuguleste pe langa geamuri, cu un ceai fierbinte si parfumat si un foc pocnind in soba, am timp de planuri, de carti care se tot aduna pe noptiera.....
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

costieanuconstantin

 noi ,in gradina avem (pitici ) ,rosii ,roz,albi  ,am incercat si un galben dar,s-a dus