Comanda de toamna

Started by einsteinitza, July 31, 2012, 07:32:57 AM

Previous topic - Next topic

cristinaf

Da, am pregatit saci care nu transpira, hartie alba de impachetat, cutii... si astept de acum sa se produca evenimentul. :D :-bd

ps: Ori e prea devreme si mai trebuie sa am rabdare? +ham Cred ca sunt pe principiul: vara sa-ti faci sanie si iarna caruta. ::)
In fine, sa stiti ca eu mi-s pe pozitii. =))

flordel

OK! :D
Cred totusi ca o sa-i expedieze prin Noiembrie, mi se pare inca prea cald ca sa umble la ei.

cristinaf

Am primit astazi un colet prin Urgent Curier si am intrebat despre posibilitatea trimiterii unor colete.
In principiu, la ora actuala ei sunt cei mai ieftini de pe piata. Pot trimite de acasa fara probleme, mi-a spus sa-l sun si vine, dar nu se poate cu plata la destinatie, trebuie sa platesc eu la trimitere. Mi-a spus ca au avut probleme cu colete trimise si neprimite si nu mai beneficiaza la ei de serviviul acesta decat cei cu contract incheiat.
Mai ramane sa ma interesez la Fan Curier sa vad daca ei mai au disponibila varianata asta, cu plata la primire. Stiu ca la ei e un picut mai scump acum.

cristinaf

Am vorbit cu baiatul de la Fancurier si se pot trimite colete cu plata la destinatie fara probleme.
Deci ramane Fan-ul sau posta.

pronet

Quote from: ika on October 25, 2012, 01:22:46 PM
Am vorbit cu baiatul de la Fancurier si se pot trimite colete cu plata la destinatie fara probleme.
Deci ramane Fan-ul sau posta.

eu prefer Fan-ul. stabilim detaliile cand ajunge comanda.

einsteinitza

Deja imi pare rau ca nu am mai comandat vreo doi, incep sa nu mai am rabdare. L-am vazut pe Little Copper pe site-ul lui Scarman si regret ca nu l-am comandat. +ham
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

nu aveti nici o veste   o veni  pina pe 15  ca ajung acasa .. sau poate pe 30 nov ca atunci mai ajung

cristinaf

Zicea Claudia ca pe la jumatatea lunii le trimite mail sa-i intrebe de sanatate daca nu dau niciun semn pana atunci. Asa ca nu prea cred sa-i vezi pana pe 30.
O saptamana aproape le ia numai drumul pana la mine, dupa care mai trebuie sa calatoreasaca si cu posta... Ca sa-i vezi pe 15, ar trebui sa fie trimisi lunea asta care vine.

geodezia


claude

"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

geodezia

nu cobesc da trebe sa ajung acasa pe 30 nov si poate poate pun si rosele ..ca daca intrebati abia pe 15 nov pina trimti ei pachetul in tara pina ajung la mine ..... ehehe tata cale lunga trece 3o nov ca posta nu lucreaza si ramin rosele pina la urmatoarea tura prin posta adica pin la 23 dec de-aia zisei sa le ziceti ceva poate poate trimit pina pe 20 in tara 

geodezia

Nimik nimik nu ati intrebat ?

claude

N-am intrebat, Geo, mai astep un pic ca furnizorii din Europa abia acum in noiembrie incep livrarile, nu ca la noi ca gasesti la punguta inca din august  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

geodezia

http://www.agel-rosen.de/Gartenrosen/Neuheiten/
uite si aici ceva frumos
pe mine ma intereseaza little artist asa ca aici il gasii

claude

Am trimis mail la belle-epoque sa-i intreb de sanatate...ca se cam apropie sfarsitul lunii  ;D 
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

geodezia

si si nimik nimik si astia ca sirbu nu vor sa vorbeasca ?

claude

Deocamdata nimic, sper sa nu devina si astia de negasit, ca si Lottum, cand e vremea livrarilor  ;D   Dar ai rabdare Geo, e luni la amiaza doar, ieri nu se lucra, presupun
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

geodezia

pai eu ma cam grabesc ca de pe 1 dec pina pe 20 dec nu mai ajung acasa ..asa daca ii trnmiteu poate paote punema si eu de 1 de c in pamint ...  +hypno
of ..of muica

claude

Iata si raspunsul de la furnizor. Ma bucur ca cel putin raspund repede  ;)  Desi nu ne spune cand trimite  ;D

Thank you for your e-mail and your payment.
We are still working with your order en we will send your roses as soon as possible to Rumania.
We will let you know when we bring your roses to the postoffice.
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

lordu

Quote from: geodezia on November 19, 2012, 12:28:06 PM
pai eu ma cam grabesc ca de pe 1 dec pina pe 20 dec nu mai ajung acasa ..asa daca ii trnmiteu poate paote punema si eu de 1 de c in pamint ...  +hypno
of ..of muica

Da' une pleci muica, nu ne zisasi si noua !!!!
Cind esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pentru ceilalti.
La fel si cind esti prost.
( Oana Pelea )

geodezia

na sunt cu serviciu la galati .. si vin la 3 saptamini acasa ... acu ma mai duc de 1 dec si pe urma pe 20 dec ... asa ca intre timp nu are cine  sa aiba grija de ei ...

cristinaf

De-ar veni ei acum, ca in caz de ceva, ti-i tin la beci, in nisip, pana ii poti primi.

geodezia

ok e bine si asa . multam

cristinaf

Quote from: claude on November 19, 2012, 07:43:16 PM
Iata si raspunsul de la furnizor. Ma bucur ca cel putin raspund repede  ;)  Desi nu ne spune cand trimite  ;D

Thank you for your e-mail and your payment.
We are still working with your order en we will send your roses as soon as possible to Rumania.
We will let you know when we bring your roses to the postoffice.


Ce le-as spune eu doua cuvinte pe romaneste daca nici saptamana viitoare nu ii trimit...

geodezia

cred ca ii plantez eu de craciun  +ham +ham +ham tare  greu mai merg