Euphorbia Maginata

Started by soeurmarie, August 28, 2012, 03:37:01 PM

Previous topic - Next topic

soeurmarie

Euphorbia Maginata

  Daca doreste cineva am cateva plante si pot aduna seminte sa trimit.
  Voi ruga pe cineva sa faca niste poze la ele si la alte flori pe care le am,poate va mai face cu ochiul careva floricica.

flordel

Multumim, eu chiar ziceam la alt topic ca vreau cateva seminte! +hug

soeurmarie

Cu mare placere!
Inca nu s-au copt semintele dar imediat ce se vor coace voi onora cererile doritorilor.
Saptamana aceasta voi trimite semintele de busuioc cu aroma de lamaie celor care au cerut.
Sa-mi trimiti adresa pe PM.

Johana

Daca nu e prea mare deranjul as dori si eu cateva seminte. Multumesc!

cristinaf

Johana, iti pot trimite eu odata cu trandafirii din comanda. Inca nu s-au copt semintele, abia s-au format primele, sunt verzi si datorita faptului ca am udat foarte bine floarea si ea nu s-a uscat fortat. Inca mai dureaza vreo luna pana se coc bine.
Am sa pot pune in colete cui doreste, si mai ales daca participa la comanda de trandafiri, e foarte usor.

flordel

Ika, atunci poti sa-mi pui si mie odata cu trandafirii? Stiu ca te-ai oferit mai demult... +hug
Si Soeurmarie sa dea atunci la cei la care mai vor. ;;)

cristinaf


Johana


soeurmarie


Fetelor,sunt destule seminte,pot trimite cu placere si nu este nici un deranj.

gabriela jalba

Quote from: soeurmarie on August 29, 2012, 09:12:02 PM

Fetelor,sunt destule seminte,pot trimite cu placere si nu este nici un deranj.
Patreaza-mi si mie te rog !!!! De ani de zile caut !!!! Pe curind !!! :-*
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

doinabacau

 Inteleg ca euphorbia marginata ,sau zapada pe munti,cum se mai numeste,pe langa prezenta placuta,alunga si cartitele...

soeurmarie

 
Mai am pentru vreo 3-4 persoane seminte de euphorbia.Daca mai sunt doritori trimieti adresa pe pm.

soeurmarie

 Cer scuze,iar am mancat o litera.

cristinaf

De la a mea, din pacate, am strans cateva semincioare. Cu indulgenta sa zic ca as putea sa le impart la doua persoane. :-\
A fost inghesuita printre trandafiri, si n-o fi ajuns albinele la floricele... de s-au uscat fara sa faca seminte.

claude

Aha, sa merg la o vecina in capatul strazii, am vazut in vara o planta la ea in gradina, sa vad ce s-a ales de ea  ::)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

cristinaf

Claude, de trimis tot iti trimit, nu ramai fara. :) Am sa impart semintele in doua, jumatate tie si jumatate ii trimit lui Flordel.
In rest imi cer scuze celor carora le-am mai promis, dar nu am de unde. Chiar nu m-am asteptat la asta. :-\

soeurmarie


Fetelor,nu va sfiiti, trimiteti adresa sau care mi-a trimis-o  deja sa ceara fara ezitare.Si eu am primit in primavara plantutele si m-am bucurat mult de ele,asa ca dau dar din dar.Asa se face raiul inca de pamant.

soeurmarie


Fiecare pachetel contine peste 40 de seminte,deci sunt destule.