Bine ati venit

Started by Felix, August 08, 2006, 05:13:12 PM

Previous topic - Next topic

penelopa

Quote from: mihail on March 07, 2009, 08:55:11 PM
Sigur ca da,nu-i nici o problema.De abia astept.Fara un pic de umor nu se misca nimic,n-are haz.
Eu zic,ca ala ,se-ntoarce,am citit eu intr-o carte foarte serioasa.E pe bune,nu te baza pe chestia cu sirenele...

:D  Nu-ţi face probleme!  Fac faţă .  :) Eu sunt o Penelopă ... modernă  ;D ... care, ca şi tine, se luptă de câţiva ani cu 2000 mp de pir, viţă bătrână, pruni  cu crengi pleoştite şi corcoduşi care fac mizerie cu fructele lor mici  şi bune doar de ... ţuică  >:(  
Hai, să facem schimb de experienţă  ;)

diana

Oameni buni, haideti sa incercam sa nu mai dam exemple alte forumuri, OK? Comparatiile nu isi au rostul! Fiecare om pe lumea asta are motivele lui! Mie sincer nu imi face nici o placere sa citesc ce fac administratorii de pe alte forumuri! Topicul este "Bine ati venit!"

myky


Ella

Quote from: diana on March 07, 2009, 10:01:46 PM
Oameni buni, haideti sa incercam sa nu mai dam exemple alte forumuri, OK? Comparatiile nu isi au rostul! Fiecare om pe lumea asta are motivele lui! Mie sincer nu imi face nici o placere sa citesc ce fac administartorii de pe alte forumuri! Topicul este "Bine ati venit!"


Diana :-*

georgette

Bine ai venit Mihai!Un om ranit are nevoie de vindecare.. iar aceasta vine atunci cand nu mai aduci in momentul prezent cauza care a ranit....deci priveste inainte,sprijina-te ce cei ce ti stau aproape,bucura-te ca un copil,scrie ca un adolescent si razi cat poti atunci cand ai ocazia si mai presus de toate iarta ca sa fii liber!si incepe o noua viata aici in mushuroi...
bun venit si Irinei :-*

mamaruta

Ati vazut ca lipsesc si va faceti de cap?  >:(
Io chefuiesc de 2 zile "8 Martie"...si mai am un chef marti....si voi va puneti aici, poalele in cap? va poftesc la aberatii....acolo promit sa nu cenzurez vreodata penseurile voastre!
daca sar baietii nostri, maine, cu urari frumoase, poate va iert..... ;D

penelopa

Dragă Diana şi dragă Mădă, trebuie să pomenesc de egrădini fiindcă, tocmai am primit un link de acolo cu topicul lor de Bun venit la care a aterizat, din Mureş, o Penelope Popa  :o  ..... să ştiţi că nu sunt io  ::) N-am să trădez niciodată Mushuroiul. Rămân aici şi dacă mă daşi voi afară ;D

Fleurf

Pene doar cine nu te cunoaste ar putea zice ca esti tu  ;)  :D  Iar despre tradare...chestunea e cel putin dicutabila. Nu cred ca inima ta e atat de limitata sa nu incapa mult mai muti oameni acolo  ;)

mihail

PENELOPA...eu cam tot 2000m si tot in acelasi conditii.Initial fusesera ceva culturi.
Am arat bine timp de doi ani,exceptind locul casei,evident.Apoi,pe unde a fost santierul n-a mai crescut nimic.Cind se ara(am vazut ceva la Discovery) se "activeaza " buruienile din adincuri.Nu stiu daca este adevarat dar la mine s-a petrecut ca la carte.Am aflat de ROUNDUP,l-am folosit intens anul trecut.Au fost "zone"in care l-am aplicat si de cate 4-5-6 ori,nici nu mai tin minte.Solutia este foarte buna,este singurul ierbicid aprobat si folosit din State pina in toata batrina Europa.L-am gasit mentionat in revistele de gradinarit din alte tari.Important este ca nu infesteaza pamintul,el actionind foliar.Dar este posibil ca toate acestea sa le stii.Eventual iti stau la dispozitie si cu alte informatii despre "lupta"mea cu buruienile.

mihail

geogette iti multumesc si tie asa cum tin neaparat sa o fac si cu ceilalti,care m-au primit cu bratele deschise. :)
Indemnul tau sincer s-ar putea sa-mi cauzeze,am uneori tendinta sa derapez cu gratie.Dar stii cum ?...rau de tot.O sa incerc sa monitorizez cu atentie postarile personale,poate-poate n-o sa calc in strachini. ;D

stefana

Ai spus la fix: important e sa derapezi... cu gratie   ;D

georgette

Quote from: mihail on March 08, 2009, 09:48:00 AM
geogette iti multumesc si tie asa cum tin neaparat sa o fac si cu ceilalti,care m-au primit cu bratele deschise. :)
Indemnul tau sincer s-ar putea sa-mi cauzeze,am uneori tendinta sa derapez cu gratie.Dar stii cum ?...rau de tot.O sa incerc sa monitorizez cu atentie postarile personale,poate-poate n-o sa calc in strachini. ;D
Mihai..nici-o problema! cred ca toti am derapat cel putin odata ,dar dupa cum stii, gratia se obtine exersand :D :D ...fii binevenit si in clubul "fifties"..sintem destui care, fie ne apropiem cu pari mari ,fie tocmai am intrat in el :D :D :D asta nu inseamna ca nu invatam la greu de la cei tineri care sint maestrii si in ale florilor si in ale calculatoarelor!si ..esti un fericit cu cei 2000mp fie ei si cu buruieni..odata si odata tot va deveni un colt de rai! ;)

simonaelena

Mihail bine ai venit!
Vazi ce faci, sa ajungi repede roza, ca are Pene a noastra niste spini......  ;)

Si de ceva vreme sta cuminte, asa ca e posibil sa fie un pic mai ascutiti acum.  :D

gabriela jalba

ADRIANBATANI - inca un domn?? Fii bine venit intre noi!!!!! Chiar sintem incintati cind mai apare si cite un reprezentant al "durilor".Sa-ti fie de folos forumul si noi sa ne bucuram mult timp de prezenta ta!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

martipan

Quote from: myky on March 07, 2009, 07:44:42 PM
deci va rog frumooos, rezolvati divergentele pe mess, email, pm, sau ce vreti voi, nu pe forum, ca m-am saturat.
in genunchi va rog!


http://www.youtube.com/watch?v=utA9yENx-QA  ;)

sicamin

"Bine ati venit"celor noi in musuroi!sper sa va simtiti bine si sa nu va sperie "tepii" penelopei. Cand o veti cunoaste,va veti da seama ce fata  sufletista este.

penelopa

Quote from: Fleur on March 08, 2009, 09:01:57 AM
Pene doar cine nu te cunoaste ar putea zice ca esti tu  ;)  :D  Iar despre tradare...chestunea e cel putin dicutabila. Nu cred ca inima ta e atat de limitata sa nu incapa mult mai muti oameni acolo  ;)

Flori dragă, io sunt toată o ...... INIMĂ  :P  Deci, încap în ea ..... fără număr  :D
Numai că  sunt fidelă, pe veci, Mushuroiului  :)

Mihail,  poţi merge la  "Amenajări grădini" unde, ne lăudăm  cu grădinile noastre  ( care avem  :P )  şi deschide un topic nou cu  "Grădina lui Mihail".  Acolo, în grădina ta, voi sări pârleazul şi te voi aştepta să ...... te  iau la întrebări  :)  , despre lupta cu buruienile   ;)                   

mihail

Nu am aparat digital dintr-o lene perpetuua.De cite ori am avut banii pt. el am preferat sa-i dau pe copaci si trandafiri,hirlete si chestii de astea.Terenul meu se chinuie sa se faca gradina.Imi cam este rusine sa postez oarece fotografii.As putea sa va mint un pic si sa postez niste poze de prin Grecia-secreta.
Pina va prindeti,apucati fie sa faceti preinfarct fie sa ma banati.De ciuda. ;D
Pt. ca nu este politicos,o sa incropesc ceva in clipa in care se vopseste totul in verde.
Penelopa trebuie sa-si faca datoria,doar sint curios cit de rai pot fi tepii aia.
Va multumesc inca o data pt. " covorul rosu",dar nu trebuia.Deja am trecut de emotiile inerente la intrarea in musuroi.
La multi ani !

gabriela jalba

lasa fitzele!! cu poze,fara poze,tu fa "GRADINA LUI MIHAIL " si acolo povestim,ca as tot unde ai discuta esti offtopic. E greu sa vb de buruieni la bine ati venit....Ce??? nu vrei sa ne primesti in gradina ta???!!! poate punem mina si te ajutam la treaba.
Marti,daca crezi ca Pene face o relaxare pe muzica asta....Nici motanul din avatarul tau,s-ar parea ca n-o asculta. Mie imi place de numa-numa!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

martipan

Stiu ca tie-ti place ,Gabi,am ascultat mai multe de genul si m-am gandit la tine  ;) !
Era pt Mykyduta,ca tot zicea ea mereu de Zen  ;D :D :D !
Pt Pene,numai Queen  :D :D :D !

penelopa

Băi, Gabi, nu mă cunoşti  îndeajuns !  :)
E adevărat că l-am iubit pe Freddie Mercury dar, cel mai mult, iubesc muzica electronică ........ astrală...... misterioasă  :)
Şi să mă vezi dansând ( cu temă  ;)) pe astfel de muzică.  Relaxare .... totală: fizică şi psihică  :P

mihail


gabriela jalba

Iubita!!! nici eu nu ma cunosc deajuns!!!! Si nici n-ar fi bine sa nu-mi poti oferi surprize!!! :-* :-* :-*
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

penelopa

Quote from: mihail on March 09, 2009, 08:57:45 AM
pink floyd ?
... la nebunie !!! .. să vezi cum fac pe lângă zidul Berlinului  :D :D

mihail

dar nu te vede neamtzu" ??? e voie ? nu te amendeaza ?