Bine ati venit

Started by Felix, August 08, 2006, 05:13:12 PM

Previous topic - Next topic

simona72

sa stiti ca si eu am avut impresia ca pm pe alta forumuri de care vb sunt citite.de aceea mi sa spus sa folosesc doar adresa de email nu pm.

Solariana

Ai fost foarte inspirata, Simona draga, sau... prevazatoare.  ;)

mihail

Buna dimineata,
am sa citesc ce mi s-a indicat,apoi revin cu multe intrebari.Daca nu o sa vreti sa-mi raspundeti o sa inteleg.Poate nici nu-i locul,poate nu trebuie sa scot lumea din covalescenta.
Pina atunci trebuie sa spus ca cei vechi de acolo m-au rugat sa le dau numarul de telefon ca sa poata vorbi cu mine "in liniste".Fiind vorba de doi moderatori,dintre care unul vechi bine,inseanmna ca unele reflexe de pe vremea lui cel impuscat abuziv n-au disparut.Am o jumatate de secol,nu mai mint de mult,ce am de spus spun direct,asa ca pt. mine exercitiul cu telefonul mi s-a parut inutil.
Chiar am gasit chestia asta cu "verificatul" groteasca,nu a facut altveva decit sa ma pufneasca risul.Vor sa verifice,nu au decit.Nu-mi schimb opiniile.Mi s-a spus textual ca aici "se calca pe cadavre".Ok-ei....dar ei calca pe fiinte vii,deci-nu-i asa- sint mult mai umani.
....E caraghios sa ma suspecteze cineva ca sint cu "lupul",sint destul de timpit si nesuferit ca sa nu-mi vad decit de propriul drum.Am spus acolo clar:unde locuiesc,cu numar de strada,cu indicatii de localizare,mi-am postat numarul de telefon.Ce interese puteam sa am ?Doar nu aveam mintea lui ala,de-i fotograf(cica),si sa ma milogesc la un post de moderator.Daca am ceva de spus,de propus,pot sa o fac elegant solicitind asta ca orice membru.
Va rog sa nu va suparati prea tare pe mine pt. cele scrise mai sus,am ceva frustrari,sint teribil de suparat,sintpoate in curs de vindecare,cine stie...ceva ajutor,un paramedic,o gura de aer curat si cinstit m-ar salva.
O simbata frumoasa.

ozimandias

Draga Mihail,

Total Mush e un loc unde multi oameni se simt bine. Nu e concurent cu nimeni si sincer, cu greu ar putea alt forum sa concureze mushuroiul.

Nu stiu cine si de ce ti-a spus ca aici "se calca pe cadavre"... Aici se glumeste mult. Si cum spiritul umorului e apanajul oamenilor inteligenti, tind sa cred ca cine ti-a spus asa ceva nu a putut intelege umorul nostru. Nu numai ca nimeni nu calca pe nimic (nici macar pe o floare) insa sunt aici oameni cu suflete asa mari ca greu ar putea fi intelesi de altii, cu suflete mai mici.

Stii care e ideea?
1. Aici nu avem sefi. Atata vreme cat nu ne jignim unii pe altii, totul e super OK.
2. Aici nu trebuie sa lesini cand seful iti arata ultima realizare, o floare cumparata.
3. Aici nu avem scame asa ca nimeni nu trebuie periat.
4. Aici toti suntem egali, nu e nimeni mai motat ca altul.


As mai putea sa-ti insir cateva argumente pro  :D, dar te las sa le descoperi singur.

Mi-as dori, indiferent ce ai auzit, sa incerci sa "prinzi radacini" aici (asa cum ti-am urat in primul mesaj). Vei vedea ca solul e de mare exceptie si va fi greu sa te desprinzi.

O sambata placuta si tie.


doina

Ozi , eu cred ca i s-a spus ca  'dincolo' ca se calca pe cadavre  ::) Eu asa am inteles din postarea lui .

stefana

Quote from: mihail on March 07, 2009, 10:57:38 AM... m-au rugat sa le dau numarul de telefon ca sa poata vorbi cu mine "in liniste"
...sint teribil de suparat,sint poate in curs de vindecare
1.Nu cred ca s-au exprimat chiar clar :D nu sa vorbeasca in liniste... ci efectiv sa poata vorbi (ca poti avea MP si sa nici nu stii :) )
2. Greu va fi cu vindecarea, dureaza (depinde cata vreme ai activat pe acolo)... dar trece, ca orice raceala  ;D. Tratamentul cu indiferenta este cel mai bun, panaceu universal, crede-ma.

mihail

aha...nu glumesc cu chestiuni serioase,de aceea am si avut incredere sa spun ceea ce mi s-a intimplat.Atita timp cit am incasat-o nu avea nici un sens sa ma indoiesc unde zace adevarul.Infine,toate o sa treaca.Cind mai vreti sa va distrati,va invit sa ma mai intrebati de ce se mai poate intimpla pe "lumea ailalta".Chiar si ateii vor avea ocazia sa "traga" cite-o cruce.
Vis a vis de PM,mie mi s-a intimplat (acolo) o chestie si mai nostima:fondatorul a publicat pe forum e-mail-ul pe care il adresasem.Nu m-a deranjat,deoarece continutul nu era nepoliticos sau licentios,era doar critic...De unde se vede ca nu neaparat o doamna este musai o doamna.Imi cer scuze,n-am uitat de miine.
Imi vine greu sa uit,voi "pasi"peste cele intimplate mai greu,dar nu pot decit sa va multumesc pt. intelegere.

ozimandias

Crede-ma ca i-am facut un serviciu vorbind despre ea (chiar si in termenii astia).

Bine ca ne-ai gasit.





mihail



mihail

Oups...mi se pare mie ca recunosc stilul,sau altceva ?
Multumesc pt urari !

penelopa

Ia te uită ce-am găsit aiiiiici  :o  .....  o "victimă" proaspătă .............. un bărbat, deci.... pe el!!!   :D :D
Aşadar şi prin urmare,  Mihail, fii bine venit în "colimatorul" meu  ;) Să ştii că, spre disperarea unora,  n-a scăpat niciun bărbat aici de ... ţepii mei penoşi.  Se pare că eşi pe  calibrul meu  :D

Fleurf

Inainte de a-ti ura "bine ai venit" ca o persoana care a vazut evolutia ta fulminanta si dincolo, vreau sa-ti spun ca daca postarile tale vor fi la fel de lipsite de delicatete ma indoiesc ca Felix va avea o atitudine cu mult diferita de a Corneliei. Nu am citit toate postarile tale, fiindca efectiv, le-am ocolit cat de mult am putut fiindca tonul si aroganta ta era deranjanta si nu voiam sa-mi stric ziua.
Tu te intrebi vreodata daca nu cumva gresesti in anumite situatii ???
Cat despre postarile de aici... demne de ziarele de scandal.

ozimandias

Fleur, iti inteleg ... punctul de vedere.
Stiu ca sunteti cativa care ... ma rog, care aveti interese si dincolo.
Cat despre mihail, lasa-ne sa ne dam noi seama ce fel de om e. Ai vazut, cand cineva "atenteaza" la valorile mushuroiului (mama ce tare sunt) ne facem singure dreptate.  :D


In alta ordine de idei, eu am observat pana acum ca pestele de la cap se-mpute.

gabriela jalba

Fleur ????? !!!!! ...e prima data cind iei atitudine.....Eu te consideram cea mai neutra de pe forum,cea mai discreta,....
    Noi plecam de la prezumtia de nevinovatie!!!!! Cit despre arogantaaa....ai vazut ca au mai incercat si altii. S-au convins ca musuroiul nu-i proprice arogantei si orgoliiilor. Si cum ei numai asa ar fi putut functiona,au abandonat !!!!
     Mihail ,e adevarat ca stau de mult timp in Pascani,dar eu sint venetica. EU !!!!!bunicii,strabunicii,stra,stra,...pascaneni. Imi cer scuze,dar vezi ca la ADMINISTRATIV  - DIVERSE - Probleme tehnice ,am scris cum poti sa-ti treci orasul.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

myky

deci va rog frumooos, rezolvati divergentele pe mess, email, pm, sau ce vreti voi, nu pe forum, ca m-am saturat.
in genunchi va rog!

penelopa

Şi io la fel!  :)  Vă rog să nu vă luaţi de viitoarea mea  "victimă" daaa ? :D
Nu vă place Mihail, ignoraţi-l şi lasaţi-ne să-l cunoştem şi noi .
Deci, Mihail, dă drumu` la repertoriu  :D

mihail

Nu-i aspund deloc lui Fleur,nu am nici chef si nici dispozitia necesara.Nici nu se face.Fiecare cu parerea lui.
Toti sintem intr-o anumita perioada religioasa,si ar trebui sa fim ceva mai intelegatori,mai iertatori.Apoi miine este srabatoarea doamnelor si domnisoarelor,deci un nou motiv de fi ccalmi si ponderati.
(O asigur pe Fleur ca comfirm,primirea celor citeva mesaje de a-mi baga mintile in cap,cu indicatia expresa de a-mi tine bine gura.)

penelopa

Mie nu-mi confirmi nimic, Mihail ?
Ia zi-mi, vrei să fii victima mea ?  :D

mihail

stai...stai...ce intrebare e asta ? ce fel de victima ?
Penelopa,aia din vechime,era o "treaba" tare complcata.Se-ntoarce ala de pe mari si tari si ma sinucide.
Ce fel de victima imi propui ?

Fleurf

Am fost si raman neutra Gabi iar interese n-am niciunde Ozi fiindca am tot ce-mi doresc, iar daca am luat atitudine am facut-o fiindca imi place armonia pe care n-o mai regasesc aici. si voi face tot ce pot sa revina. Nu pot adopta pozitia strutului fata de niste oameni de care imi pasa, am incercat pana acum dar nu mai pot.
Voua chear nu vi se pare ca ceva s-a schimbat si nu in bine???
Nu e nevoie sa-mi raspundeti ci numai sa va ganditi la asta.

penelopa

Stai liniştit că  ăla nu se mai întoarce! S-a încurcat cu neşte sirene  ;)
Şi-apoi,  victimile mele pe acest forum sunt .... bărbaţii  (şi femeile  ; )care ţin la ' înţepaturi"  ;D

mihail

Sigur ca da,nu-i nici o problema.De abia astept.Fara un pic de umor nu se misca nimic,n-are haz.
Eu zic,ca ala ,se-ntoarce,am citit eu intr-o carte foarte serioasa.E pe bune,nu te baza pe chestia cu sirenele...

penelopa

Quote from: Fleur on March 07, 2009, 08:43:19 PM
..............
Voua chear nu vi se pare ca ceva s-a schimbat si nu in bine???

Da, Flori, s-a schimbat din cauza unor "moralişti  puritani"  paraşutaţi  de pe egrădini.
Deci, lăsaţi  "inima" Mushuroiului să bată liniştită. Rezolvaţi-vă problemele de orgoliu pe MP.
Aşa cum a zis şi Myky, nu mai vrem  discuţii moraliste pe forum.
GATA!  Păstraţi tradiţia  Mushuroiului! ::)

gabriela jalba

bai Mihail,ce te-a 'mpuns sa accepti sa fii victima lui Pene,bre??? Sa vezi ca are ce te-intepa asta,ca-i sagetator!!! Pene,vezi ca-i din partile mele,si auzi ca a mai trait si o viata in Pascani. Sa nu-l scuturi tare.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=