Gloxinia

Started by turturica, February 13, 2007, 02:35:26 PM

Previous topic - Next topic

cara

vai, minunatelor, ma simt ca Persephona cand se intorcea primavara din infern si facea sa inverzeasca pamantul!  :D

(unde esti Martzipane, sa mai vorbim de legendele Olympului?  :D)

dreptatea imi cere insa sa recunosc ca meritul acestor minunatii e in egala masura al vostru, ca doar voi m-ati invatat tot ce stiu despre verdeturi!
deci uitati-va-n oglinda si dati-va o diploma!  ;D







opiadc

Quote from: Erwin on May 05, 2008, 09:12:10 PM
opia vrem si noi poze....
imi pare rau, dar nu am aparat si tel meu are camera, dar e cam proasta rezolutia si nici nu pot descarca poze pe calc; cine l-a facut nu s-a gandit prea departe! >:;
     

myky

Quote from: cara on May 05, 2008, 10:43:20 PM
vai, minunatelor, ma simt ca Persephona cand se intorcea primavara din infern si facea sa inverzeasca pamantul!  :D

(unde esti Martzipane, sa mai vorbim de legendele Olympului?  :D)

dreptatea imi cere insa sa recunosc ca meritul acestor minunatii e in egala masura al vostru, ca doar voi m-ati invatat tot ce stiu despre verdeturi!
deci uitati-va-n oglinda si dati-va o diploma!  ;D

aha, deci cele de la care ai luat lectii de horticultura sunt "Demetr-ele" :D









cara

clar! sunteti "zeitele agriculturii"  :D

ati

Felicitari Draga Cara
Sunt chiar foarte faine .
Eu cam eram disparut dar numai din cauza gradini ca mai am de lucru mult
Sti si la mine functioneaza "Persephona" numai foarte incet  :'( :'( :'(
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

gabriela iuliana

Fleurf pliiiiz  ;Dvreau si eu un puisor te rog,iti dau ce vrei tu numai spune da.. :-[ :) :-*

lala

Minunata lume a gloxiniilor!!!Cara,daca dai- ma inscriu si eu la o frunza rosu cu mijloc alb.

Fleurf

  Gabriela Iuliana, trimite adresa si -ti trimit si tie.

cara

te-am notat, lala!

Erwin

La birou, gloxinia cea rosie dubla e vedeta; jumate din oamenii care intra prima data se uita la gloxinie si apoi vorbim de alte cele :)



Am o gloxinie,nu stiu ce culoare e (dupa frunze banuiescca e mov clasic). Era un lastar amarat in toamna si s-a prins. Acum are pe putin 25 boboci:

Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

lyana

sigur Erwin  cine nu s-ar uita la asemenea frumuseti  :o ;D

Johana

Am trimis azi coletele pentru Liana, Nicol, Erwin si Lyana. Sper ca frunzele sa ajunga bine si sa se prinda!

lyana

eu iti multumesc sincer Johana si eu sper sa ajunga cu bine si coletul meu catre tine... ,sa ai flori frumoase :-*

Nicol Caloian

Multumesc Johana. O sa te anunt cand in primesc.

larisa

Nicol ,ai cumva si gloxinie ca cea din avatar? e minunata  si-mi doresc si eu un puiut

lala

Erwin,sunt extraordinare!Hai spune drept ce le faci de au asa multi boboci-flori,care-i secretul?

Nicol Caloian

Quote from: larisa on May 07, 2008, 09:28:39 AM
Nicol ,ai cumva si gloxinie ca cea din avatar? e minunata  si-mi doresc si eu un puiut
Pui nu mai am dar o frunza se mai gaseste. Oricum, trecusem pe liste si asta.

larisa

MUltumesc ,enorm.Nicol

vciupa

Superba Gabi!
Ce i-ai pus de are atatia boboci?

Erwin

Quote from: lala on May 07, 2008, 10:18:07 AM
Erwin,sunt extraordinare!Hai spune drept ce le faci de au asa multi boboci-flori,care-i secretul?

Nu le-am facut nimic in mod deosebit. Le ud saptamanal cu ingrasamant lichid. E drept, cele pe care le tin la birou arata mai bine decat cele de acasa si au boboci mai multi.
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

Erwin

Ma mai laud un pic cu frumoasa mea. Va suparati? :D




Si una mov, mica, a inflorit timid:


Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

lyana

eu personal nu am de ce sa ma supar Erwin chiar ma bucur sa vad asemenea frumuseti , sa ai parte de cat mai multe flori de la ele si multi pui ;) ;D :)

Shalymar

Bine v-am gasit iubitori de gloxinie!
Am intrat si aici si m-am minunat de ce vazui ca sa ma credeti de 4 ore tot citesc topicul de gloxinii si nu ma mai satur, sa vedeti ce de insemnari facui in carnetelul cu sfaturi! :P
Prima mea intrebare ar fi care este adresa siteului acela al lui Nick`s ca sa fac si eu comanda de seminte de gloxinie si a doua e mai mult o rugaminte:fac schimb cu oricine doreste frunse din gloxiniile mele si imi poate oferi altele pe care nu le am!
Va multumesc din suflet!

Erwin

Shalymar, bine te-am (re)gasit.  ;)
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

Johana

Ca bine zici Erwin: Bine te-am regasit Shalymar!