Hibiscus

Started by gabriela jalba, February 19, 2007, 08:05:33 AM

Previous topic - Next topic

Marmoset

Vicky, ia-mi si mie unul, te rog! Si-ti trimit banutii intr-un colet cu...vad eu ce!  :-* :-* :-*

vickylucia

Ok!Te prind la cotitura cu .....un pui de muraya,pt ca mi-au promis ,,n"persoane si la mine nu a mai ajuns! ;)

Marmoset

Gata! Un pui de Murraya al tau e!  :-*

vickylucia


Francesca

Quote from: einsteinitza on June 09, 2009, 07:26:25 PM
Francesca, e Stormy Days. Sau asa era eticheta.

Multumesc Es! :-*

vivi23ro

Vicky , poti sa imi iei si mie unul?san remo?

zi_inflorata

a incercat cineva sa inradacinezi butasi lemnificati de hibiscus cu hormon de inradacinare? Ca eu tot tin unul in apa de mai bine de 1 luna si nu se intampla nimic... si ma gandeam sa-l bag in pamant cu hormon

ani

Da, poti sa-l pui in turba umeda in minisera.
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume


fdana

Vivi erau hibi San Remo in floraria din piata 700 la 30 lei.

vivi23ro

am fost la florarie saptamina trecuta , simbata si nu era nimic, am si intrebat

fdana

Eu de acolo mi-am luat dar probabil ca se terminasera.Mai erau si in floraria de la Sinaia.

Johana

Noutatile de la Gommer au inceput sa evolueze!
   

Marmoset

Felicitari, Johana, e de vis! Snooks?  :o :o
Cand l-ai primit, cat de mare era? Adica...cat a durat pana azi, cand i-ai vazut floarea?

Francesca

Quote from: Johana on June 11, 2009, 07:07:03 PM
Noutatile de la Gommer au inceput sa evolueze!
   


Johanna, hibi asta e o frumusete.Iti doresc cit mai multi ca el. :-*

opiadc


          Ce ma bucur! :D :D :D :D :D
          Asta e al doilea? E foarte frumos! Sa-ti traiasca mult si bine si sa-ti faca multe floricele superbe ca asta! ;)


doina

De azi am si eu cu ce sa-mi pozez florile , multi din hibi au boboci , asa ca fiti pe faza  ;D

Marmoset

doina...surprinde-ne! La cat mai multe floriciuni!  :-*

Johana

Multumesc mult pentru aprecieri!
Quote from: opiadc on June 12, 2009, 01:25:06 AM

          Ce ma bucur! :D :D :D :D :D
          Asta e al doilea? E foarte frumos! Sa-ti traiasca mult si bine si sa-ti faca multe floricele superbe ca asta! ;)
Da, Monica este al doilea din lotul de la Gommer luati cu ajutorul tau! (Mersi mult inca odata!  :-* :-*). Ar fi fost si al 3-lea, respectiv Topaz Glory, dar s-a suparat pe mine bobocul si a cazut!


zi_inflorata

si hibiscusul meu e foarte floricios; l-am mutat din dormitor in balcon si pentru asta ma rasplateste aproape in fiecare zi.
http://picasaweb.google.com/lh/photo/FEXbF0lghNhwS5falxy-yA?feat=directlink

vivi23ro

mersi , Vickylucia, Stefana, ca v ati oferit sa mi luati San remo dar am gasit in sf aici

Codruta

Am scos hibi afara acum cateva zile. De atunci parca li se decoloreaza frunzele :( I-a stresat mutarea sau nu le place ca e mai rece afara?


vivi23ro

eu am avut decolorari la frunze cind ii ardea soarele prea tare si nu erau obisnuiti din timp cu soarle de afara

Codruta

La mine au stat pe pervaz cu soare pana la pranz. De cand i-am scos afara nu prea a fost soare si sunt intr-un loc unde, cand e soare, e doar dimineata. Nu or fi obisnuiti cu atatea "dusuri"... mai mult ploua de cand i-am scos afara ;D