TRANDAFIRI

Started by diana, February 21, 2007, 08:51:10 PM

Previous topic - Next topic

flordel

Va aduc aminte ca doresc mult de tot pe Disneyland Rose si pe Brass Band, deci cine da peste ei prin Europa este rugat sa aiba amabilitatea sa anunte. ;D ;D ;D
Eu n-am gasit pana acum. ::)

doinabacau

Quote from: anna on January 04, 2012, 10:20:15 PM
eu scot dopul si ud bine...daca e cald afara.....


  Penelopa are dreptate,nici trandafirii maturi nu iubesc apa pe frunze,cu atat mai putin ,lastarii pusi la inradacinat!

einsteinitza

Flor, uitam probabil, dar ne mai aducem aminte din cand in cand. :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sandaveturia

mda, "bietii" de ei ce batosi stau... +dns

einsteinitza

Claude, acum mi-am dat seama, ca tot bantui tu prin Italia.
La Roma este un rozariu minunat, inscris in cele mai mari 30 din lume, iar la Arezzo- unul din visele mele- este cea mai mare colectie privata de trandafiri, peste 7000 de soiuri. Se spune ca e o bijuterie. Este rozariul Carla Fineschi.
Sa te tenteze putin
http://www.rosetofineschi.it/index.php?option=com_oziogallery2&view=09mediagallery&Itemid=55
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Quote from: einsteinitza on January 25, 2012, 10:59:33 AM
Niste bieti trandafiri vechi pe un gard ;D ;D
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.169148

Daaaaaaaaaa, bietii de ei. Si bietii de proprietari, ce trebuie sa suporte.... ;D

einsteinitza

Da, si eu visez la asa un gard, sa fie si bietii de ai mei!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

dancoman

Quote from: einsteinitza on January 31, 2012, 12:34:40 PM
Da, si eu visez la asa un gard, sa fie si bietii de ai mei!
..da...si noi visam sa ne cataram cu foarfeca in mana pe gardul tau Es!!! =))

anasstasia

Eu nu ma mai complic. M-as muta cu totul la Es. :P

einsteinitza

Cam greu! =)) =))
Dar in gradina nu vreti?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

dancoman

Quote from: anasstasia on January 31, 2012, 01:30:50 PM
Eu nu ma mai complic. M-as muta cu totul la Es. :P
...da sigur ,sa profiti de munca altuia...crezi ca merge cu CTC-ul peste tot???? :D...mai bine ,,cu cataratul,,(faci si antrenament)!! ca acusica vine primavara si tb. sa pui ceva in locul vegetatiei luxuriante din gradina ta...te vad eu atunci cum stai cu forfecuta!!! =)) =))

dancoman

Quote from: einsteinitza on January 31, 2012, 01:38:29 PM
Cam greu! =)) =))
Dar in gradina nu vreti?
.....numai daca ai si spini(ghimpi)pe-acolo...asa de ....placere!!! =)) =))

anasstasia

Pai ce sa mai stau sa ma muncesc? E mai bine doar cu CTC-ul.
Cu foarfeca cred ca o sa tai iarba din curte (dupa ce sper sa scap de buruienis -  Doamne ajuta), ca masina de tuns iarba nu am.

anasstasia

Iar incepeti cu ghimpii?? Nu mai poate nimeni sa viseze pe aici... =)) Ii furati omului orice placere, n-am vazut asa ceva  =))

flordel

Eu am fost la antrenament zilele astea, ca trebuie sa fiu in forma pentru noul sezon de gradinarit.
Dar nu la catarari, la coborari. ;D

dancoman

Quote from: anasstasia on January 31, 2012, 01:46:04 PM
Iar incepeti cu ghimpii?? Nu mai poate nimeni sa viseze pe aici... =)) Ii furati omului orice placere, n-am vazut asa ceva  =))
....asta pentru ca nu visezi cu ochii deschisi...si cine-a spus despre cine-ce este vorba????...ma intreb de ce esti singura care tresare cand....aude (vede) de ghimpi???? =)) =))

dancoman

Quote from: flordel on January 31, 2012, 01:49:48 PM
Eu am fost la antrenament zilele astea, ca trebuie sa fiu in forma pentru noul sezon de gradinarit.
Dar nu la catarari, la coborari. ;D

...este bine sa avem si pe cineva antrenat la coborari,ne vei ,,coborii,, si pe noi in gradina lui Es la vara....caci fara ....noi ramanem ,,in aer,,prin Slanic(la tratament) :D +hypno +dns

flordel

Tehnica mea la coborari implica zapada.
Si de abia ma cobor eu... :D

Carina

Ma gandeam eu ca ai fost la ski si de asta nu mai apari pe aici. O sa merg si eu in week-end pe o partie un pic mai dificila, ca pana acum tot la incepatori am stat
Daca nu ma mai vedeti pe aici inseamna ca mi-am rupt in sfarsit gatul  +ham

flordel

Da-ti imediat peste gura!  :(
De vineri se anunta din nou ninsori, deci vor fi conditii optime. :-bd


penelopa

Carina, uneori îţi poţi rupe ceva şi in curte ... pe gheaţă  ;D (soţul, tocmai şi-a luxat glezna  :))
Sau, în încercarea de a-ţi restabili echilibrul în timpul unei alunecări, să te laşi "mângâiat" de ramurile încheţate ale unui trandafir  =))

einsteinitza

Bine ai revenit intreaga de pe partie. :-bd
Cred ca era betonata, la gerul asta.
Carina, nu gandi asa, daca ai reusit pana acum, va merge si pe cealalta, si acolo e intr-adevar distractia. :-bd
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Carina

Pene i-am esplicat si eu sotului ca daca vrea sa scape de mine poate sa-mi dea un branci pe scari, nu trebuie sa ma care pe partie   ;D Dar el nu si nu, ca trebuie sa fac sport, ca sunt prea sedentara, ca ce exemplu dau copiilor ... De-astea

Acuma serios vorbind stiu ca are dreptate si a inceput sa-mi si placa la schi, singura problema e ca sunt extrem de neindemanatica si stangace in miscari, asta si in viata de zi cu zi, nu neaparat la sport (daca-mi dai sa duc doua pahare unul sigur il scap pe jos) asa ca invat foarte greu miscarile. Si cand vad cum zboara pe partie niste copilasi de trei - patru ani, zau ca-mi vine sa plec acasa  ;D

myosotis

Nu te mai uita la aia care "zboara". Mergi in ritmul tau. Daca regret ceva, regret ca n-am mai ajuns la schi de vreo 4 ani. Si ma macina durerea asta in fiecare zi, fiindca in fiecare zi imbrac pantalonii de schi, de cand cu codurile astea portocalii. Daca as fi avut schiurile aici la tara m-as fi dat in curte ca am un ditamai mumtele de zapada. Inchideam ochii si eram la Kitzbuel  ;;)