Gradina Lianei

Started by liana, May 14, 2008, 07:07:00 AM

Previous topic - Next topic

liana

Vreau sa va arat si gradina mea...pe masura ce cresc si se dezvolta plantele am sa le fac poze si am sa vi le arat

liana

Aseara, dupa o ploita buna:


[attachment deleted by admin]

cara

mama, liana, da' ce gradina colosala ai!  :o
si cu curcubeu in dotare!  ;D

penelopa

Mai, Liana! Asta nu-i gradina .......... e ferma!  :D
Dealul  ala din spate e tot al tau ?

costieanuconstantin

e  intravilan ? de pe unde esti ?

sicamin

Liana .... ai de lucru ,nu gluma ,la ditamai gradina. S-o stapanesti sanatoasa !
O priveliste minunata  :o

liana

Stati un pic , nu e toata a mea...am mai prins si din gradinile vecinilor.
Da, e intravilan, e zestrea sotului...de lucrat o lucrez cu ajutoare.

liana

Pene, dealul nu-i al meu! Are soacra-mea o bucata si probabil o sa mi-l lase mostenire,dar ...
Costi, stau la 12 km de Targu Neamt, intre Humulesti si Hanul Ancutei.

costieanuconstantin

am fost pe acolo acum vre-o 25 ani

penelopa

Pitorescă zonă,  Liana! .......... şi cu rezonanţă literară  :-\

liana

Au inceput sa infloreasca si la mine:


Nicol Caloian

Of, ce gradini frumoase aveti voi si ce mult mi-ar placea si mie sa am asa ceva!

liana

Azi dimineata le-am facut poze:

liana

Imi plac la nebunie rubdeckiile astea
Asta nu stiu ce este , o am de anul trecut din plicurile cumparate, o astept de o luna sa deschida bobocul
Au inceput sa infloreasca si daliile inalte
Sunt incantata si de nemtisori, astia vor inflori si la anul sau trebuie sa seman iar?

Fleurf

 Nu trebuie sa mai semeni nemtisorii ca sunt pereni. Va trebui sa-i mai zmulgi ca se autoinsamanteaza ;D

Nicol Caloian

 :D Frumoase flori, frumosi nemtisorii dar "nemtisorul" e cel mei cel... Sa-ti traiasca si sa aiba noroc!

turturica

[Asta nu stiu ce este , o am de anul trecut din plicurile cumparate, o astept de o luna sa deschida bobocul
  Eu zic ca e tot rudbekia

lala


gabriela jalba

liana  vreau si eu saminta de nemtisori roz....sau indiferent ce ,c eu am albastrii si bleo foarte pal.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

liana

Sigur, doamna Gabi, oricum strang seminte si daca mai sunt si alti doritori sa spuna.

liana

Turturica si Lala, multumesc...echinacea sau rubdeckia mie imi place ca tine floarea foarte mult timp.
Alte flori de la mine:

costieanuconstantin

echinaceea este si planta medicinala

lyana

Superba gradina ai Liana , esti o norocoasa in adevaratul sens al cuvantului cu asa frumuseti de plante unde iti gasesti linistea atat de cautata in zilele noastre... felicitari!!! :-*

liana

Multumesc mult, Lyana. Si eu ma consider norocoasa ca am o curte si o gradina mare, dar mai am mult de munca pana sa ajunga asa cum imi doresc.