Ce plante v-au inflorit?

Started by turturica, March 02, 2007, 08:44:08 AM

Previous topic - Next topic

Marmoset

Quote from: martipan on October 25, 2009, 07:35:25 PM
Deci nu-i corect,Marmo are tratament preferential si eu sunt,cred,mult mai curios decat ea  :P ;D !
Rogu-te,spune-mi ce bobocei sunt la inaintare  ::) ::) ::) !

Aoleu, in sfarsit, un barbat care recunoaste ca-i mai curios decat o femeie!  :D :D :D Ai zis-o!  :-* :-*

Ella

Quote from: Marmoset on October 25, 2009, 07:36:30 PM
Quote from: martipan on October 25, 2009, 07:35:25 PM
Deci nu-i corect,Marmo are tratament preferential si eu sunt,cred,mult mai curios decat ea  :P ;D !
Rogu-te,spune-mi ce bobocei sunt la inaintare  ::) ::) ::) !

Aoleu, in sfarsit, un barbat care recunoaste ca-i mai curios decat o femeie!  :D :D :D Ai zis-o!  :-* :-*

Da-i curajos...ca recunoaste. ;) :D :D :D

Marti, nu-ti spun nik  ;D

martipan

Deci nu am de ce sa nu recunosc cum sunt,ba sunt si mandru de firea mea cercetatoare  ;D !
Deci Ella,daca nu-mi spui....o santajez emotional pe Marmo  ;D :D :D :D  :P !
(Marmo,trage un ochii la orhidee,am pus poze cu hibridul cambria din care ti-am dat si tie  ;) ,ca sa ai idee la ce sa te astepti ) .

Marmoset

 :D :D :D :D Asta se cheama ca esti escroc sentimental!  :D :D :D :-* :-* Numai fiu-meu face ca tine! A, si motanul!  :D :D :D
Acu' fug sa-ti frunzaresc hibrizii!  :o :o :o :o :o :o Da' jur ca tot ce stiu despre bobocii lui Ella e ca-s de la plante din alea, care provoaca tahicardie si la Marmo si la Martipan!  :-\ ::)

martipan

Recunosc si ca sunt iescroc sentimental  ;D !
Amu bine,te cred pe cuvant,stau cu inima cat un purice pana se indura Ella de noi  :D :D :D !
Frunzarire placuta !  :)

Marmoset

WOWWWW, asa flori o sa faca si-a mea???  :o :o :o :o
Iri dai seama ca merg si eu cu puricii pana pune Ella pozele bobocilor infloriti!  :D :D

Ella

No, hai, va dau doua nume:  Spellbound si Playful porpoyse  ;)

Marmoset


Ella

Da! ;)  vine tare si o episcie, dar dupa astea doua  ;)

martipan

Multumim !!!
Deja ma simt mai bine  :P :P ::) !

Deci da ,Marmo,asa o sa arate si la tine draguta !

Marmoset

E clar, de la Episcia aia...o sa zac la pat!  :D :D :-*

Marmoset

Quote from: martipan on October 25, 2009, 08:46:32 PM

Deci da ,Marmo,asa o sa arate si la tine draguta !

Pfff...! Sarut mana, raman datoare!

Ella

Quote from: Marmoset on October 25, 2009, 08:46:55 PM
E clar, de la Episcia aia...o sa zac la pat!  :D :D :-*

Cred ca o ai si tu, este de la "4you" , sunt curioasa cum vor fi florile, a laudat-o tare.

Marmoset


Ella


Marmoset

Eu doar Jim's Pink Heaven si Jim's Pink Flamingo le am, metalu'-mi lipseste  :D :D :D Deocamdata  ;) Dar cat mai e pana la primavara, cand se pot expedia din nou colete fara sa-mi fie teama ca ingheata de la furnizor pana la mine?  ;)
Totusi, asa ma trage de maneca Rob's Violet, care expediaza si pe timp friguros plante in siguranta...  ::) :D

Ella

Acu' tu faci cum vrei, dar vine vremea cand episciile sunt prea multe. Cresc, eu am intinerit jumatate din ele, nu mai aveau pe unde atarna si nici flori nu mai fac daca imbatranesc. In primavara bifam listele, ce nu ai, iti trimit eu, un pic de rabdare, bibilestele pe astea de le ai acum, sa treaca iarna mai repede.

Marmoset

Gata, Ella, merg pe mana ta, ca de fiecare data cand am facut asa am iesit bine! Iar la primavara, vedem ce schimburi facem  ;)
Insa la Rob's Violet ma tenteaza Liliacina White Panama si Star of Bethleem... ::) :o
Eu o am pe Fanny Haague, care face florile de un lila atat de pal, incat e aproape alb, dar...nu e alb!  :D :D

Ella

Astea doua care te tenteaza, nu le am si le vreau si eu, am si sursa, sigura, dar in primavara. ;)

Marmoset

Pana la urma cred ca si eu astept primavara, pentru ca cel mai sigur e cand stii clar ca nu-i pericol sa dea brusc gerul! Pe cand acum, degeaba e frumos o saptamana, daca o singura noapte din zilele astea e cu temperaturi sub 9-10 grade!E greu sa ma invat sa am rabdare, dar nu risc pe bietele plante!

Ella

Mai bine! am plans eu de mila unor bulbi, uite cum au venit     doar doi au trait. Magaziile de la posta nu sunt incalzite deloc, iti dai seama ca bietele plante mor.


GetaV

Cu hibi ma pui pe lista,  ;DCum se cheama?

Marmoset

Ok, un lastarel merge la dumneavoastra, dar in primavara, ca-i piticanie si doar tulpina principala o are, deocamdata. Dupa ce deschide si ceilalti 2 bobocei pe care-i mai are, ii ciupesc varful, sa ramifice!  :-* :-*
L-am intrebat cum il cheama, nu stie sa-mi spuna!  :D :D :D Iar eu nici atat nu stiu!
Daca e cineva care are idee ce denumire are soiul, ne-ar fi de mare ajutor sa-l identificam!