Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

georgette

Mai ,Ozi..nu stiu cum sa zic..Vio a zis ca nu primeste parfumati....parul pot sa l prind,helanca pe gat iar pot dar basma si fara parfum..nu cred ca resusesc..poate in alta viata :D :D :D
pina atunci sa fim sanatosi si daca mai infloresc si lalelele rezolvam intr-un fel...mi ar face mare placere sa fim cu ei in vremea aceea! :-*pentru Doina si Vio!
Vio AU RASARIT  viorelele de la tine..nu mai stiam ce am pus acolo pina n-am vazut boboceii...maine le fac poze si-ti arat!

stefana

Georgette, primele flori din bulbii de la Vio tot eu le-am postat  :D :D... crocusii
Lalelele inca se lasa asteptate  ;D
Bine ca ai deschis discutia, Gabi, dar nu e totusi cam devreme? Eu ma gandeam sa ne intalnim mai spre sfarsitul lui aprilie  ::)

gabriela jalba

Ma bucur ca raspundeti prezent. Sigur infloresc lalelele.Anul trecut pe 13 aprilie eram la Agapia(in muntii Neamtului) si era tot inflorit(lalele,zambile,magnolia,copaci...) Mai sint 3 saptamini,si va fi jumatatea lui aprilie.
Nicol,ne spune Vio unde ne cazam.
Ozi, :-* :-* :-* :-*
Geta,nici eu pe cap nu pun....doar ceva palarie de dantele,voaleta....
Pene,ma bucur sa-mi pup finul de ziua lui.
Sica,daca nu te sperie drumul,vino!!! Eu una ma bucur sa te cunosc.
Stefana ,la sf. de aprilie,la Vaslui nu cred ca mai gasesti lalele.
   Eu pesonal,dupa aia nu mai pot merge. Dar voi hotariti. Eu de Florii merg. Sigur ca vreau sa va vad,dar daca voi hotariti o alta data,imi pare rau...ne vom vedea in toamna.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

stefana

O sa fiu si eu prezenta de Florii, daca asa hotarati ;D

mihail

Vin si eu.Gabriela ,in drum spre Vaslui,la Metro o faci o tzira la stinga si poti trece pe la noi,sa tragi o dusca si o cafelutza,poate la ibrik.Daca e dupa mine ,ti-asi oferi un frape ca la mama lui in Grecia.Parakalo.
Da di shi trebuie sa dormi o noapte acolo ? Ai de facut numai o suta si un pic de kilometri.

martipan

Quote from: Mada on March 16, 2009, 09:31:28 PM
Intalniri!
Prima: eu cu anamaria si myky...care nu se lasa pozata, iar eu fac pozele...deci, in foto apar doar anamaria (ozi, adica) si Toto:
http://i11.photobucket.com/albums/a177/mateuca/Primavara%202009/DSC04977.jpg?t=1237230810
http://i11.photobucket.com/albums/a177/mateuca/Primavara%202009/DSC04976.jpg?t=1237230964
A doua: cu penelopa. O singura poza am valabila - pene la pc, pe musuroi:
http://i11.photobucket.com/albums/a177/mateuca/Primavara%202009/DSC04981.jpg?t=1237231038


Mai plimbacioaselor ,vad ca Ozi e toata zambitoare,bucuroasa pooate de piruetele peste gard ce se prefigurau la orizont  ;D , Myky....o simtesc zambicioasa pe NV  :D ,iar Pene,studioasa (auzi bre soro,dar de ce acoperisi papagalul la ora aia,oama rea,ca sa taca asa-i ?  >:( - lasa-l bre sa vorbeste si gura lui ,te obisnuiesti cu el ,dar nu-i mai inchide pliscu cu acoperamantul,te roaga je-moi  ;)  ) !

mihail

cu cazarea la Iasi si eu va pot ajuta (am cunostinte la gara  ;D)...infine ,am glumit.S-ar putea cupla Vasluiul  su Iasul,adica doua zile.

costieanuconstantin

Quote from: georgette on March 20, 2009, 09:13:21 PM
Mai ,Ozi..nu stiu cum sa zic..Vio a zis ca nu primeste parfumati....parul pot sa l prind,helanca pe gat iar pot dar basma si fara parfum..nu cred ca resusesc..poate in alta viata :D :D :D
pina atunci sa fim sanatosi si daca mai infloresc si lalelele rezolvam intr-un fel...mi ar face mare placere sa fim cu ei in vremea aceea! :-*pentru Doina si Vio!
Vio AU RASARIT  viorelele de la tine..nu mai stiam ce am pus acolo pina n-am vazut boboceii...maine le fac poze si-ti arat!

in ferma are si albine ,de aia v-a rugat sa veniti astfel inbracate si neparfumate,omul ,s-a gandit la pielea voastra

mamaruta

Io vin la Iasi si la Vaslui!

mamaruta

Si eu vin..ma culege Sica de pe drum. Acum trebuie sa studiez harta...ca la Iasi si Vaslui inca nu am ajuns in 34 de ani cat am eu  :-X :-X :-X  ;D ;D ;D

mihail

Mada,spune-mi te rog,pt. cultura mea tehnica,de unde vii,din ce oras?Poti,de exmplu,veni cu o zi mai devreme la Iasi,si-ti arat eu cam ce este de vazut.Poti sa stai la noi,nu-i bai.

mihail

Eu ma pun la dispozitia ta,ca ghid.Merg cu tine peste tot.

Myrela

O  zi e prea putin pentru a vedea Iasul si cu siguranta , Mada si Sica, va veti dorii sa reveniti.Cu un ghid ca Mihail ......un motiv in plus pentru a revedea Iasul  ;)
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

mamaruta

S-a facut, Mihail! Ma bazez pe tine!

mamaruta

Vin din Deva....de departe....o sa vad cum ajung acolo (poate vin cu sotul, cu masina...desi mi-e groaza sa strabat toata tara in masina)....dar de mine nu scapati, chiar daca trebuie sa vin cu submarinul, nu conteaza!

gabriela jalba

Imi place ca se mareste gasca. Deci mai vin:Stefana,Sica,Mada, Mihail.
Mihail,daca plec din Pascani duminica dimineata,fac cam 4 ore pina la Vaslui(noi mergem incet). Inafara de asta,ma lipsesc de placerea de simbata seara,de vorbaria cu fetele ( de obicei tine pina la ore tirzii din noapte ).
      Sa speram ca va fi cald si frumos,ca sa ne putem bucura din plin de natura.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

mihail

Frumos,Deva himmm....poti veni si cu trenul,cu acceleratul de Timisoara,are si vagon de dormit.Drumul nu este chiar atit de nashpa,l-am facut de zeci de ori.De la Cluj ajungi aici fluierind,treci si prin Vatra Dornei,pot sa-ti sugerez si unele scurtaturi pline de poiesie.Ma rog,chestie de gust.Poti dormi,de exemplu la Durau,am o prietena cu pensiune acolo.La Iasi,iti este suficienta o zi ca sa vezi ceva.Nu prea vad ce este aici asa de important de vazut.Ca bonus,iti pot oferi o vizita particulara cu ghid special la Catedrala Catolica.Are o arhitectura deosebita ,pina si Vaticanul s-a speriat cind a vazut ce au de gind cei de aici sa faca.Sint si niste mozaicuri,as spune minimaliste.
Putem insera si Gradina Botanica,dar este cam "fisiita",oamenii cei mai buni au plecat.Te rog s-mi spui ce ai dori sa vezi,ce te intereseaza.
Gabriela,ma inspaiminti....cum patru ore ?Te duci cu trotineta?....Aoleo,am gresit,CU asta e vipera aia de dincolo...din iad.S-a motorizat,nu mai se da cu oul.

penelopa

Mihail, trebuie să vii cu o zi înainte! Sticla se joacă numai pe ... înserat  ;)

penelopa

M-am întors că mi-am amintit că trebuie să-l urecez pe Marţipanu  ;D

- Băi, Marţipene, tu ştii ce oră era aia la care Mădă făcea poza ?  Normal că papagalii mei ( că am 2, sic!) erau acoperiţi !!! .....  nu se treziseră încă. Le pun cârpan'n cap numai la culcare, să doarmă liniştiţi  şi nestingheriţi  :)
Mie chiar îmi pare rău că nu sunt prea gălăgioşi. Aş face orice să-i determin să ciripească şi ei mai mult!!!   :(

gabriela jalba

Mihail,masina mea nu-i perfomanta,si asa mergem noi !!!Poate supalicitez, dar 3 ore,tot cred ca fac.Oricum,vreau sa stau seara cu fetele,asa ca,neforumistul meu poate sa se odihneasca in pace,si pe mine sa nu a tot grabeasca,cind vreau sa ma opresc undeva,sa urc un deal,sa admir un peisaj, sa intru intr-o biserica,....
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

mihail


mihail

Esti obligata ,datorita traseului sa treci prin Iasi.Dar,te atentionez ca prea mare lucru nu ai de vazut.Sa-mi spui la ce te gindesti,ce te tenteaza,ce ai vrea sa vezi .

gabriela jalba

Draguleeee!!!! sintem moldoveni de vita veche! pi'ncetucu!!!!, ca nu-i graba!!! cu hodina,ca tot acolu'i !! Matale ai ceva polonez in strabuni...si am citit Sienkiewici...oameni aprigi,rapizi.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

mihail

oameni luptatori,strabunicul meu a venit din Polonia si a lucrat impreuna cu alti conationali  la Gara din Pascani.Ei au facut-o.
Le-au placut femeiele de aici si fiind tare iubareti...au ramas.Ce sa faca si ei ?
Ala a cam luat premiul  Nobel.Citind cartile lui ,m-am intrebat nu o data ce -au gasit oamenii la "Cei trei muschetari "

georgette

Quote from: costieanuconstantin on March 20, 2009, 11:56:11 PM


in ferma are si albine ,de aia v-a rugat sa veniti astfel inbracate si neparfumate,omul s-a gandit ia pielea voastra
Mai Costi stiam de albine!!..a fost un spirit de gluma, mai mult de autoironie..pentru mine o femeie cu basma si neparfumata ma duce cu gandul la strabunici(chiar si atunci femeile foloseau busuioc sau rozmarin ..pentru mirosul placut) :D :D :D si nu mai vreu sa ma intorc in trecut ,raman in prezent! ;)
ai putea sa faci si tu un efort pina la Vio..