Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

stefana

Am avut vreme frumoasa la intalnire si am admirat florile din gradina Getei http://home-and-garden.webshots.com/album/577386175gwutQH

Acu' imi dau seama ca am uitat sa pozez motanul birmanez al Gentianei , un frumusel tare elegant  ;D

einsteinitza

Ati prins si vreme perfecta, sau cel putin la Slanic a fost splendid, chiar daca dimineata era putin iinchis
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

doina

Ce bine de voi ca v-ati intalnit  :D
Poate urmatoarea intalnire n-o mai ratez .

Nicol Caloian

Regret ca am ratat convocarea. Si chiar voiam sa-i fac o vizita lui Geta. Am avut "musafiri" pe David si pe Raluca pana ieri dupa amiaza si n-am avut timp sa ma apropii de calculator. Dupa plecarea lor mi-a luat o groaza de timp ca sa pun lucrurile la locul lor. Mai am sa curat mobila si oglinda pe care cei doi au avut initiativa sa le stearga cu servetele umede (din cele pentru bebelusi) ca sa-mi dovedeasca cat sunt ei de harnici si care acum sunt numai dare si amprente de manute. Iar astazi de dimineata a trebuit sa ma duc sa caut opinci pentru masina ca sa fiu asigurata pentru drumul la Vaslui.

penelopa

Lasă Nicol, următoare strigare va fi la mine ......... după ce vă întoarceţi de la Vaslui.  :)
Iar de la mine nu ai voie să lipseşti. ::)

gentiana

Multumesc Stefana de cuvintele de lauda
Acum e frand incat refuza sa se dea jos din cosul lui,a cerut si mancare la cos!
Geta are o gradina absolut superba,plina cu lalele inflorite ,cu candelabrii,primule de mai multe feluri si culori si o groaza de minuni(am martor si blanosul care refuza sa mai plece,aproape ca a trebuit sa-l smulg de la mirositul primulelor)
Nu mi-am dat seama niciodata cat de multe plante pot sa intre intr-o gradina(chiar si mai mica)

penelopa

Elfuţo, am o surpriză pentru tine! ;)
Înainte de a planta clematis tangutica, am pus-o la înmuiat şi când am sco-so din apă .......... s-a desprins în 2 plante. :)
Deci, ai şi tu  una (ţi-am pus-o într-un ghiveci).
Dacă o vrei, te duci mata frumuşel la Es şi îmi aduci cutia cu plăntuţele pentru mine apoi, zdup în we la mine (sau eu la Snagov ..... sau amândouă la "cruci"  :D)
Es, îţi mulţumesc din suflet! :-*

einsteinitza

Sa-ti fie de bine si sa se inmulteasca, nu sunt prea mari, dar e un inceput.Doar stanjenelul vargat e mare ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

Saru' mana   Pene!
Gata ,vorbesc maine cu Es si sa vad cum facem
Maine cu cred ca reusesc,i-am povestit eu Corinei,dar e ok si marti(ce-mi e ca sta la ea sau la mine)
Cred ca mai de vreme de we(vorbim noi)




einsteinitza

E bine ;)
Ce-o fi cu Mihai, ca ma si pentru el un Rhus mititel?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

stefana

Quote from: gentiana on April 18, 2010, 08:54:33 PM
Acum e frant incat refuza sa se dea jos din cosul lui,a cerut si mancare la cos!
Eu cred ca l-au coplesit amintirile si emotiile ::). Cine stie ce schimb de opinii o fi avut cu pisicile din vecini, atunci cand a disparut pentru un timp :D

gentiana

Tinand cont ca era  dupa 2 zile de Snagov si ca mai batuse si centura bucurestiului,iti dai seama ca avea la impresii.........

vernil

Bietul motanel, cred ca a tors prea mult energiile negative cand a stat la mine in brate  :D

gentiana

As!
Adora sa  fie vedeta si sa fie mangaiat si rasfatat(acasa se imparte la 3 si eu am putin timp)
S-a rasfatat la tine,la sotul lui Pene si sotul Getei,la Stefana................acu e fericit pt o saptamana(parca vad ca saptamana viitoare ma intreaba daca nu mai mergem pe undeva)

vernil

Pai nu a mieunat deloc, a stat cumintel ca nu-mi venea a crede ... mai ales ca eu pastrez "aroma" labradorului meu ...  :D
Pene, acum realizez ca nu am adus o multime din plantutele pentru tine  >:( un bulb de lalea Shirley (alb cu bordura mov), hipeastrumul si chirita de la Marmoset ... si sigur mai e ceva, dar nu mai retin ... Trebuie sa ma revansez intr-un fel ... vad eu cum  :-*

penelopa

Ai grijă de ele până la următoarea întâlnire ............ "de afaceri"!  ;D

vernil

Pai daca facem noi afaceri, sa vezi ce se imbogatesc altii  :D Cu toate ca in zodiacul chinezesc noi, cei nascuti in stim noi care ani, suntem catalogati ca cei mai buni oameni de afaceri ... Suntem cocosi de foc ... adica ceva gen Pasarea Phoenix - nevazuta, necunoscuta, dar punct de reper pentru toti cei care se ridica si merg mai departe  :D

gentiana

Lasa Vernil ca n-au intrat zile in sac!

vernil

Quote from: gentiana on April 18, 2010, 10:45:06 PM
Lasa Vernil ca n-au intrat zile in sac!

Crezi ca mai avem sanse sa ne imbogatim, acum ??? Pai, Genti, nici nu stiu ce as face mai intai cu banii ... in primul rand ca cineva trebuie sa se ocupe de afaceri, ca eu sigur ma voi plimba prin lume ...  :D :D :D Aoleo, iar fiul meu e acum in India ...

gentiana

Acu  incepi sa carcotesti
Intai sa ai banii si vezi tu pe urma pe ce meridiane te zbantui

vernil

Quote from: penelopa on April 27, 2010, 11:38:27 AM
Deoarece  bulbii mei au ajuns la GetaV şi vreau să  intru în posesia lor, convoc bucureştenii la o ieşelaă la grădina mea, în ziua de duminică, 2 mai.
Aştept confirmările! ;)

Sunt prima care raspund prezent ieselii tale  :D. Bine ca ai anuntat mai devreme, sa am timp sa-mi caut tinuta corespunzatoare  :D

stefana

Pene, eu vin cu placere, oricand ma "convoci" la gradina ta. O sa fac 2 ore pe drum la intoarcerea spre casa  :D, da' abia astept sa revad gradina cu aspectul schimbat.

ani

Ah, ce as veni si eu, dar sambata mergem la o nunta si nu avem cum sa ajungem, daca era saptamana viitoare... Poate alta data vedem si noi gradina Cloantei!
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

penelopa

Tu, Ani, vii la grădina mea când poţi. Doar ai promis! ;)

stefana

Pene, eu vin sambata si-l aduc si pe Cornel  ;) . Sa-si aminteasca de tinereti, cand faceam munca patriotica :D