Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

opiadc

                          Eu vreau sa va multumesc inca odata pt ca ati venit, la intalnire, pt florile frumoase-vernil si ozi-pt amabilitate, Nicol a batut Bucurestiul dintr-un capat in altul ca sa ne conduca pe mine , Stefana si Myo;sunteti grozave si pe data viitoare cand mai vin in zona-cam in jur de 3 luni, va anunt din timp! Desi mie imi displace Bucurestiul , din mai multe puncte de vedere, dupa ce v-am cunoscut pe voi pare frumos si luminos de-a dreptul!

vernil

Esti o draguta, Monica  :-*. Nu ai avut timp sa vorbesti,  mai mult sa ne urmaresti ... ca nici noi nu ne intalnisem de ceva timp si aveam de discutat ... ai observat . Apoi, povestind despre aeschinanthus - cat de des infloreste, dar si faptul ca aveau in Hornbach un exemplar superb de aeschi - cu frunze "legate", ca un lant, Nicol a zis "hai in Hornbach" si duse am fost ... ca era si alaturi de noi  ;D

Normal ca s-au facut cumparaturi, aveau foarte multe varietati de clematite, majoritatea inflorite si pline de musculite albe, dar aveau si spray in magazin, asa ca problema s-a rezolvat de la sine, cu putina initiativa. Aveau foarte multe plante de gradina - inclusiv bouganvillea alb, roz, ciclam, dar la pret corespunzator, passiflora Victoria si Caerulea, cateva fucsii amarate, fara nici o floare, orhidee (una mirositoare, cu flori micute, ca niste bobite colorate).
Daca aveti rabdare, descarc pozele facute in H., sa vedeti ce harnicute am fost ...

myosotis

Cum se intampla de obicei, o intalnire organizata la repezeala, iese mai bine decat una pritocita timp indelungat  ;D . Opiadc nu a prea apucat sa zica multe, dar data viitoare sigur isi intra "in paine". Intr-adevar, Nicol a fost o draguta si ne-a carat prin tot Bucurestiul cu masina.
Vernil a avut cea mai tare evolutie..... a umilit casiera de la Hornbach, pentru ca si ea ne umilise pe noi (era "acra" rau )... a pus-o sa-i caute bonul in cosul de gunoi sub pretext ca il va cere paznicul de la usa... ;D Ozi a atacat-o numai verbal si foarte politicos...  ;D
Mada, draga, cu cumparaturile, mai usurel...... asa.... Am luat totusi 3 clematite (macar pe astea nu trebuie sa le bag la caldura iarna), ca prea am plans tura trecuta la hibi aia frumosi...... Stefana nu a rezistat si a luat o orhidee, mica  ;)

vernil










Si eu am cumparat o clemtita Guernsey Cream, se pare ca are flori foarte mari si alb-crem.
Pai sunt rea, Mio, recunosc, insa doar cand este nevoie. ;D Ca doar d-aia sunt scorpion ... Se spune ca scorpionul se arunca in foc pentru prieteni. Sper sa nu ma provocati inainte de a va asigura ca imi sunteti prietene  ;D

Dan Hibiscus

myrela sa mai zici odata cum se cheama aia cu bulbi si frunzele alea doua pe care mi le-ai dat. thx

mamaruta

Fetele de la Iasi...poze...ceva? sau nu am foat eu atenta...?

gabriela jalba

Miercurea trecuta , si eu am avut o foarte placuta intilnire cu Ninutz. N-a avut cine ne face poze.....si plouaaaaa,si plouaaa.....O sa ne mai vedem,ca ea vine miercurea in Pascani (probleme de servici),si-om face si poze.
    Ma uitam la pozele voastre...Eu lipsesc!!!!! va trebuii sa fie o data intre voi!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

myky

 :-* :-* oricand, cu cea mai mare placere!

P.S.ati stat putin.

simonaelena

Fetelor, ma bucur mult ca v-ati intalnit! Postarile voastre emana atata bucurie, incat aproape va invidiez ca nu pot sa particip si eu la astfel de evenimente. Va pup si va doresc sa ramaneti prietene 100 de ani de acum incolo!

stefana

Drum bun, Monica  :-*
Si sa-ti regasesti plantele in buna stare, dupa lunga ta absenta  ;D.

Myrela

Intalnirea din Iasi a fost super !
Sambata am fost DIANA, DANERO   VICKYLUCIA si eu, iar duminica si luni am pupacit-o si pe NINUT  :-*
las sa vorbeasca pozele, http://myrela.sunphoto.ro/intalnire_Iasi_26_iulie_2008

sa fac prezentarile: ''cuscra''[neforumista],eu,danero, vickylucia si diana, iar in a 2-a poza , multasteptata ninut

[attachment deleted by admin]
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

Myrela

trebuie sa precizez ca d-na ADELA  e cuscra lui Vickylucia, e motorul bunei dispozitii, e profesoara de biologie si dintre toate plantele adora ''corcodusul'', am mai fi ras mult cu ea daca Danero si Diana nu erau in criza de timp.
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

ozimandias

Ma bucur sa va cunosc!
Reusita intalnire. La mai multe!

Nicol Caloian

Ma bucur de cunostinta! Chiar daca nu v-ati dat sama, eram si eu pe acolo, cu gandul si cu sufletul  ;) . O pate din mine a ramas pentru totdeauna in Iasi. Deh, nostalgia tineretii.

gabriela iuliana

 :)Si eu ma bucur mult sa va vad ,te inteleg perfect Nicol ;)

lyana

Ma bucur mult de cunostinta si eu , deosebite aceste intalniri... ;) :D

vernil

La cat mai multe intalniri, cu forumisti din toate zonele  :-*

cara

he-he-he!
deci multumesc frumos de urare, iaca s-a-mplinit!
m-am intalnit cu Dorina, mi-am uimit retina de cate plante are si maine ne vedem iar!

he he he!  ;)


Fleurf

 Poze! Poze! Poze!  ;D  :D

cara

maine, daca "modelul" accepta sedinta foto.
azi nu puteam navali peste femeie si sa-ncep s-o blitz-ui in propria casa!  :D

Codruta

In sfarsit au ajuns la mine pozele cu Monica (Opiadc) dar numai una singura e cat de cat buna ca in restul Monica e cu ochii inchisi :D


[attachment deleted by admin]

mamaruta

Moldovence, ardelence, bucurestence ( ;) ;) ) toate sunteti faine!!!!!!Muah! :-*

lala

Ce dragut!Imi place sa va vad si sper sa va intalnesc si eu candva!!Imi sunteti dragi toate :-*

cara

buey, nu stiu cate dintre voi o cunoasteti pe Dorina, da' eu m-am indragostit de ea!  ;D
de ieri am trecut-o pe lista "bune prietene" . ( la inceputul listei...  ;) )

vernil

Asa este, Dorina este o prietena adevarata  :-*