Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

GetaV

Ma duc sa verific o pista.

GetaV


ELA

in aceasta seara am avut ocazia sa o cunosc 'in carne si oase' pe Fleur; este un om deosebit,mi-a facut mare placere sa o ascult cum povesteste despre gradina si florile ei; pacat ca timpul ne-a presat ( si conditiile meteo) si a trebuit sa ne despartim..si mai aveam atatea de vorbit :(

Fleurf

Desi ne "intalnisem" mai putin pe forum, atat de bine m-am simtit impreuna cu Ela de parca ne stiam de-o viata. Regret ca abia acum ne-am intalnit dar ma si bucur ca n-am ratat momentul si...poate vor mai fi ocazii si ne vom mai intalni. Am petrecut vreo doua ore minunate!

GetaV

Si chiar n-ati facut nici-o poza >:(

ELA

pai, eu veneam de la serviciu ....

GetaV

Eu port aparatul in geanta si telefonul in buzunar :D

GetaV

Dar pe Ani n-ati intalnit-o?

Fleurf

Abia aseara am aflat ca Ani lucreaza in Galati ca de la Braila nu indrazneam s-o chem, mai ales ca vremea a fost mizerabila. Poze n-am facut acum dar facem data viitoare  ;) ca ne vom organiza din timp. Acum a fost cam pe neasteptate intalnirea ca n-am stiut ca Ela sta in Galati.

ani

Imi pare rau ca nu am stiut ca vii Fleur, Ela stia unde lucrez si avea si numarul meu de telefon. Sper sa ne intalnim cu alta ocazie. Ela, tot te astept sa iei hoya de la Stefana, nu este prea multa lumina in birou si incepe sa sufere.
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

ELA

ani, nu am uitat de hoya de la stefana dar ,pur si simplu, nu am avut timp sa mai ies ...i-am trimis pe altii in locul meu iar seara plec dupa ora 5 de la serviciu...abia am reusit sa ma intalnesc si cu fleur

Fleurf

Ani, daca ai tmp azi, pot sa trec pe la tine pe la servici sa te vad. Am inteles de la Ela ca lucrezi in zona pietei si eu acolo am treaba. Da-mi pe pm nr de tel sa vorbim.

myosotis

Doamnelor va invidiez, numa' grija pe unde umblati, pe faleza sa nu va plimbati  :D

Fleurf

Mie sincer imi pare rau, ca nu putem sa ne plimbam pe faleza, dar la vremea care este trebuie sa gasim un loc caldut  :D Azi ma voi intalni si cu Ani!  :D

ani

Myo, stai fara grija ca faleza este inchisa pentru circulatie, la elice unde se lucreaza pentru canalizare s-a deschis o "gura de metrou" si nu stiu cand se va inchide.
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

ani

A fost o reala placere pentru mine sa beau cafeua cu Fleur. Am vorbit despre pasiunea comuna in special si despre flori in general... Imi doresc mai multe astfel de intalniri ad-hoc!
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

Fleurf

Si pt mine a fost un moment extrem de placut sa te reintalnesc Ani si sa te cunosc mai bine fiindca in trecut intalnindu-ne in grup timpul petrecut impreuna a fost scurt.
Dealtfel ambele intalniri si cu Ani si cu Ela au fost pt mine ca niste oaze in desertul monotoniei.  :-*  :-*

vernil

Se apropie ziua femeii, nu ne destrabalam si noi putin ? Adica nu va ganditi ca angajam un stripper  ;D, dam navala in magazinele cu flori, cu parfumuri, cu bijuterii ... asa, ca fetele ... Ce ziceti ?  :D Sa combatem criza ...

Nicol Caloian

Mie-mi surade ideea. Facem economii pana atunci (reducem cheltuielile cu tutunul  ;)  :D  ;D dupa sfatul lui Vio) ca sa avem mai mult pentru flori!

gabriela jalba

C atot ma tin sa nu uit: Vio,ramine intilnirea de la Vaslui pe 23 aprilie?
Ar fi bine sa stim din timp,ca fetele trebuie sa-si organizeze timpul.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

GetaV

Eu nu cred ca pot veni atunci.

Marmoset

Quote from: Vernil on February 21, 2010, 01:21:54 PM
Se apropie ziua femeii, nu ne destrabalam si noi putin ? Adica nu va ganditi ca angajam un stripper  ;D, dam navala in magazinele cu flori, cu parfumuri, cu bijuterii ... asa, ca fetele ... Ce ziceti ?  :D Sa combatem criza ...

Nu suna rau deloc! Dar mie mi-ar fi arhi-suficient un magazin de flori si unul de parfumuri! De stripper n-am nevoie, ca nu a emotioneaza, nici nu ma incalzeste  :D :D

GetaV

Daca mergem la unul de flori credeti ca mai raman bani si de parfumuri :D :D :D

Marmoset

Atunci, de flori sa fie!  :D :D

vernil

Ce bine ca sunteti de acord! Abia astept sa ne vedem!  :D