Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

gentiana

Pene numai pe Nicol a uitat-o(din cauza grabei )

gentiana

Pene ai ajuns bine acasa?(ca incarcata in mod sigur)

Mihai

Pai daca Geta are si clematite in gradina ......am sa fiu primul data viitoare ;)

GetaV

Sper ca n-ai pierdut painea pe drum :D

gentiana

aha ,la tine curajul se trage de la clematis?
interesant ! :D

GetaV

N-am decat 5 clematite  :(

Mihai


gentiana

in general clematis are parfum foarte slab
eu am una mai de munnte sia ai e cea mai parfumata(flori mici si galbene )

penelopa

Deci, m-am întors acasă mult mai liniştită şi detaşată de tot ce poate fi urât în acest început de primăvară.
Am înţeles  din această întâlnire că, dacă ştii să priveşti în jurul tău, toţi oamenii sunt frumoşi şi buni.  :)
Am cunoscut persoane deosebite  DanaT şi mama ei, Nina (Florăria Violeta), Genţiana. Ştiu că trezesc, pe alocuri, zîmbete ironice. Important e că m-am simţit bine. Recunosc că o parte din vină a avut-o ţuica lui Vernil dar şi vişinata lui Myo.  ;)
De peste mări şi ţări, Vernil ne-a adus la fiecare, un mărţişor cu miresme arăbeşti.  :-*
Singurul regret a fost că n-a venit şi Mihai  :) ..................."darul" nostru de 8 Martie.  :D  (Ştii să dansezi, nu Mihai?  ;D)

GetaV

Din cate stiu eu numai alea montana miros ,eu nu am de astea

penelopa

Băi, deci n-am pierdut nimic la întoarcere  ::) ........... doar drumul, la venire.  ;D

gentiana

geta incerc eu sa-ti marcotez dintr-a mea ,eu am una cu frunze ca de marar
http://home-and-garden.webshots.com

simonaelena

Quote from: penelopa on March 07, 2010, 07:44:08 PM(Ştii să dansezi, nu Mihai?  ;D)

Dar sa iesi asa, gratios, dintr-un tort stii? ;)

vernil

Quote from: simonaelena on March 07, 2010, 07:51:14 PM
Quote from: penelopa on March 07, 2010, 07:44:08 PM(Ştii să dansezi, nu Mihai?  ;D)

Dar sa iesi asa, gratios, dintr-un tort stii? ;)

Niciodata nu-i tarziu ... si nu e timpul trecut ...

GetaV

Multumesc,dar dupa cati ani o vad inflorita ???

GetaV

Vedeti ca eu am facut liceul de coregrafie :D

gabriela jalba

Pot sa va zic,ca de data asta ati egalat participarea de la DOBRU. Eu va doresc sa faceti dublu data viitoare(Cit o incapea in gradina...- dar oamenii buni incap oriunde). E fain ca ati avut cit de cit timp ceva mai bun. Sa aveti o primavara super!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

stefana

Quote from: gabriela jalba on March 07, 2010, 07:54:01 PM
E fain ca ati avut cit de cit timp ceva mai bun.
A fost o vreme superba  (ceva-ceva se vede si in fotografia de grup ;)).

vernil

Quote from: stefana on March 07, 2010, 08:10:26 PM
Quote from: gabriela jalba on March 07, 2010, 07:54:01 PM
E fain ca ati avut cit de cit timp ceva mai bun.
A fost o vreme superba  (ceva-ceva se vede si in fotografia de grup ;)).

Multumesc de aprecieri, dragutelor! a fost baba mea  ;D :D Fiindca adunand toate numerele datei de nastere rezulta 7 ... sincer, eu credeam ca va fi vijelie, grindina ... :D

gentiana

dupa vreo 3 daca se prinde
acu io m-am oferit,daca carcotesti.........

gentiana

[Lasa Vernil ca-i dupa sufletul omului
Ieri a fost baba mea si-a lui Pene si s-a vazut! ;) :D ;D

georgette

Dragelor,am sosit si eu cu bine acasa! Abia mi-am tras sufletul si apoi a trebuit sa mi pun "pelerina de Batman" si sa prestez..clatite! :D (asta a fost invoiala  ;) )Acum am terminat ,am descarcat si pozele!
GetaV multumim de gazduire  :-*
Vernil asemeni ,pentru gestul tau  frumos! :-*
Toatele fetele au fost ca niste flori care au impodobit curtea  Getei,frumoase si vesele..le veti vedea  si la mine in album in putinele poze ,caci am preferat sa vorbim decat sa ne pozam! :D si mai ales veti vedea o parte din  florile din sera...
acolo nici nu s-a simtit ca a  fost iarna!
http://georgette.sunphoto.ro/7_martie_2010-Bucuresti

gabriela jalba

Mai,florile din sera...,hai ca sint in sera!! Dar alea de afara? Deci e vreme buna de si-a scos Geta ghivecelele afara,si voi in flanelute in curte... Puteti zice ca v-ati sarbatorit 8 martie !!! Pentru astfel de momente e bine de gasit cit mai des motive.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

doina

Am ajuns si eu acasa de ceva timp . Imi pare foarte bine ca am revazut unele fete si am cunoascut altele.
M-am simtit foarte bine si nu cred ca a fost vinovata 'galbena' de la Vernil  ::)  :-*



georgette

Quote from: gabriela jalba on March 07, 2010, 08:50:23 PM
Mai,florile din sera...,hai ca sint in sera!! Dar alea de afara? Deci e vreme buna de si-a scos Geta ghivecelele afara,si voi in flanelute in curte... Puteti zice ca v-ati sarbatorit 8 martie !!! Pentru astfel de momente e bine de gasit cit mai des motive.
Gabi a fost frumos dar  soare cu ceva dinti! fetele care au iesit in flanelute cred ca au tremurat putin!Noi cele cu hainele  groase eram pe picior de plecare! GetaV ca de obicei -o curajoasa-si-a scos o parte din flori afara intr-adevar! Eu insa am pierdut  muscate ce au stat in sufragerie la 0(zero grd.. daca mai scot afara la -5 sau -6 cat anunta astia peste noapte,pierd si ce mai am! >:(